M-LINE MINERĀLMĒSLU IZKLIEDĒTĀJI

M-sērijas izkliedētāju klāstā iespējams piemeklēt piemērotu modeli jebkurām saimniecības vajadzībām. BOGBALLE ir slavena ar saviem vienkāršiem risinājumiem, sastopoties ar sarežģītiem jautājumiem. Labs piemērs ir unikālā Trend sistēma ar integrētu parasto un lauka malas izkliedēšanu, kā arī svēršanas iekārta ar pilnīgi automātisku un nepārtrauktu kalibrēšanu darbības laikā. Pateicoties moduļveida konstrukcijai, šo izkliedētāju var piegādāt ar tieši tādu tvertnes ietilpību un aprīkojumu  kāds jums nepieciešamas šobrīd, un ja vēlāk jums būs vajadzīga vēl kāds papildus aprīkojums, vairumā gadījumu to vajadzēs tikai uzmontēt. 

M-sērijā ir 7 atšķirīgi modeļi, četriem no tiem ir svēršanas sistēma (W-modeļi) ar pilnīgi automātisko svēršanas sistēma, savukārt trīs modeļi ir bez svēršanas sistēmas. Tvertnes atšķirīgus tilpumus panāk ar virkni paplašinājumiem, bet darba platumu nosaka izkliedēšanas lāpstiņu tips, kāds tiek izmantots.

Izkliedētājus M-line var aprīkot ar 240 vai 290 cm platu tvertni un ar tilpumu no 1250 līdz 5550 litriem. Katram komponentam mēs esam veikuši septiņpakāpju tīrīšanu un pēc tam pārklājuši tos ar noturīgu "Flexi Coat" polimēra pulverveida krāsas slāni. Izkliedēšanas mehānisms un pamatne ir izgatavota no nerūsējoša tērauda. Izkliedēšanas daudzumu var regulēt attālināti, izmantojot vai nu hidraulisko sistēmu, kabeļu sistēmu vai vadības datorus CALIBRATOR. Visos modeļos standartā ir integrēta parastā un lauka malas apstrāde. Izkliedēšanas lāpstiņas izgatavotas no mangāna tērauda, kas ir 2 līdz 3 reizes izturīgāks par nerūsējošo tēraudu. Izkliedētājam ir ūdensizturīgs berzes sajūgs, kam nav nepieciešama tehniskā apkope. Laidenas regulēšanas skala un pozīcijas rādītājs novietoti tā, lai tie būtu labi saskatāmi no vadītāja sēdekļa. Integrēti tvertnes sieti. "Flexi Coat" polimēra pulverveida krāsas pārklājums ir 30 reizes noturīgāks par parasto šķidro krāsu. Mūsu sistemātiskais korozijas tests ilgst 1008 stundas un notiek mākslīgā atmosfērā, saskaņā ar standartu DS / EN ISO 9227.

Bezapkopes apvēršama transmisija. Viens disku komplekts, ko var izmantot visiem darba platumiem.

Parastā un lauka malas apstrāde. Divi rotācijas virzieni.

Izkliedēšanas sistēma Trend izmanto labāko no tā, kas ir izkliedēšanas sistēmās In-Centre (Uz centru) un Off-Centre (Prom no centra). Sistēmu Uz centru izmanto parastai kliedēšanai uz lauka, kad izkliedēšanas diski griežas  viens pret otru un izkliedē mēslojumu četrās kārtās. Šādā veidā tiek panākta “četrkārtīgi dubultā pārklāšanās”, kas nodrošina precīzu izkliedēšanas struktūru un praktisku pielaidi. Sistēmu Prom no centra izmanto, lai apstrādātu lauka malas. Izkliedēšanas diski rotē pretējos virzienos un izkliedē mēslojumu divās atsevišķās kliedēšanas struktūrās – pa labi un pa kreisi. Šī sistēma nodrošina perfektu mēslojuma uzlikšanu gan uz lauka robežas, gan uz paša lauka. Lai apstrādātu lauka malu virzienā no robežas uz lauka vidu, mēs piedāvājam sistēmu, kas ļauj noslēgt vienu izkliedētāja pusi. Šī sistēma ir ideāli piemērota, lai apstrādātu zālaugu platības un vietas, kas atrodas gar upēm, strautiem vai grāvjiem.  Izkliedēšanas sistēma atbilst Eiropas vides aizsardzības direktīvai EN 13739-1.

Noderīgas funkcijas un priekšrocības

Darba platumu iestata ar integrēto slīpuma līmeņrādi. Tas ir visvienkāršākais un precīzākais veids, kā iestatīt darba platumu, lai to nevajadzētu vairāk regulēt.

Lēngaitas maisītāji darbojas automātiski atkarībā no mēslojuma plūsmas intensitātes no 10-60 apgr./min un nodrošina saudzīgu un vienmērīgu mēslojuma padevi uz izkliedēšanas mehānismu. Izkliedējot vieglus un porainus mēslošanas līdzekļus, maisītājs automātiski griežas lēnāk un materiālu maisa saudzīgāk. Integrētais spiediena izlīdzināšanās konuss nodrošina vienmērīgu materiāla plūsmu uz atveres vārstiem un novērš iespēju mēslojumu saberzt, jo maisītājs tiek pasargāts pret tiešas tvertnes satura spiediena ietekmes no augšas. Centralizētā regulēšanas sistēma automātiski regulē mēslojuma uzkrišanas vietu uz izkliedēšanas diskiem. Izkliedētājs ir aprīkots ar dubultajiem aizvaru vārstiem, kur katram no tiem ir atšķirīgs atvēršanās ātrums. Šādā veidā regulēšanas sistēma saglabā nemainīgu mēslojuma uzkrišanas vietu uz diskiem un izkliedēšanas struktūru, neatkarīgi no mēslojuma daudzuma vai braukšanas ātruma. Lai izkliedētu granulas pret gliemežiem, eļļas augu sēklas vai tamlīdzīgu sīkgraudainu materiālu, izkliedētājs ir aprīkots ar speciālu samazinātas padeves mehānismu. Minerālmēslu izkliedēšanas plūsmas intensitāte ir iespējama robežās no 0 – 650 kg/min. kas dod iespēju ievērojami palielināt izkliedēšanas ražību pie atbilstošiem lauka apstākļiem ar lielākiem kustības ātrumiem. Izkliedējot lielu mēslojuma plūsmas daudzumu pie palielināta kustības ātruma ļoti svarīgi ir precīzi mēslojumu padot uz izkliedēšanas diskiem un nodrošināt lai granulas “nelēkātu”. Bogballe padeves procesam izmanto turbīnas efektu, ko rada izkliedēšanas lāpstiņu rotācija. Gaisa plūsma tiek virzīta caur īpašām gaisa atverēm virs diskiem, un kontrolētais vakuums vienmērīgi padod un “piespiež” granulas uz izkliedēšanas diska. Pārējo darbu jau paveic īpašas formas izkliedēšanas lāpstiņas.

Visi M - sērijas izkliedētāji ir piemēroti arī granulētā organiskā mēslojuma izkliedēšanai kas ir labākais risinājums ekoloģiskajās saimniecībās.

Ērta iestatīšana. Precīzi, vienkārši un ātri (hidrauliski darbināma vārstu atvēršana)

Izkliedēšanas daudzumu ātri un ērti iestata, izmantojot S-indikatoru, kas atrodas izkliedētāja komplektācijā. Pēc 30 sekunžu ilgas mēslojuma plūsmas testēšanas ar S-indikatoru, pamatojoties uz savākto daudzumu, tiek veikta vienkārša aprēķināšana, lai to izmantotu kā pamatu precīzam daudzuma iestatījumam. Aprēķinātais rezultāts (plūsmas koeficients) tiek izmantots, lai tieši iestatītu izkliedētāja daudzuma iestatīšanas sviru. Šī metode ir ļoti elastīga, jo jūs varat brīvi izvēlēties braukšanas ātrumu un izkliedēšanas daudzumu. Tas dod iespēju ātri mainīt materiāla daudzumu vai braukšanas ātrumu, vienkārši veicot jaunu aprēķināšanu. Kalkulators ar iebūvētu hronometru ir iekļauts kā standarts, un to izmanto vārsta atvēršanās un aizvēršanās laika un pareizā iestatījuma aprēķināšanai. Šī procedūra aizņem mazāk par 2 minūtēm.

Ar vadības datoru CALIBRATOR ICON

Lai panāktu efektīvu, precīzu un profesionālu lauku darbu, CALIBRATOR ICON ir pareizais risinājums izkliedējamā mēslojuma daudzuma vadībai. Braukšanas ātrums vienmēr palielina izkliedēšanas veiktspēju, jo braukšanas ātrumu var optimizēt, lai tas būtu piemērots braukšanas apstākļiem. Pirms sākt darbu uz lauka, veiciet kalibrēšanas testu ar S-Indikatoru, un tas aizņems tikai 30 sekundes. Var izmantot arī plūsmas testa datus no jau iepriekš pārbaudītiem un testētiem minerālmēsliem kuri atrodami dozēšanas tabulās (info www.bogballe.com) Izkliedēšanas laikā spiežot +/- taustiņus iespējams mainīt mēslojuma daudzumu izmantojot procentu soļus. Lauka datus atšķirīgiem laukiem var lejupielādēt personālajā datorā un importēt uz Excel, lai veiktu saimniecības uzskaiti. Katram individuālam laukam tiek reģistrēts vidējais izkliedētais daudzums (kg/ha), kopējā apstrādātā platība (ha) un kopējais izkliedētā mēslojuma daudzums (kg). Pārslēgšanos starp parastu izkliedēšanu un lauka malas apstrādi var veikt no traktora kabīnes ar hidraulisko vai elektrisko mehānismu (papildus aprīkojums). Iebūvēta vadības un brīdinājuma sistēma, lai novērstu darbības kļūmes. Komunikācija vai savienojamība ar daudziem GPS ražotāju termināliem (Automātiskai sekciju vadībai) un ērti lietojamas izvēlnes funkcijas ar viegli saprotamiem simboliem. Iespējama informācijas ierakstīšana no 99 laukiem.

 

Ar vadības datoru CALIBRATOR ZURF

Pirms sākt darbu uz lauka, veiciet kalibrēšanas testu ar S-Indikatoru, un tas aizņems tikai 30 sekundes. Var izmantot arī plūsmas testa datus no jau iepriekš pārbaudītiem un testētiem minerālmēsliem kuri atrodami dozēšanas tabulās (info www.bogballe.com). Šī procedūra NAV nepieciešama ar svaru sistēmu aprīkotiem W-sērijas modeļiem. Pabeidzot lauku darbu, individuālos uz lauka reģistrētos datus var saglabāt USB datu nesējā, lai pārsūtītu tos saimniecībai dokumentēšanai un datu apstrādei. Pārslēgšanos starp parastu izkliedēšanu un lauka malas apstrādi var veikt no traktora kabīnes ar elektrisko mehānismu (standarts W-sērijas modeļiem). Iebūvēta vadības un brīdinājuma sistēma, lai novērstu darbības kļūmes. Integrēta lietotāja rokasgrāmata. Iespēja programmatūru atjaunināt no interneta, izmantojot USB datu nesēju. Komunikācija vai savienojamība ar daudziem GPS ražotāju termināliem (Automātiskai sekciju vadībai). Iespējama informācijas ierakstīšana no NEIEROBEŽOTA skaita laukiem.

Ar vadības datoru ISOBUS Controller

MW-sērijas modelis var tikt piegādāts ar integrētu vadības datoru ISOBUS Controller pēc standarta ISO 11783 kurš piemērots tādām mūsdienīgām lauku darbu funkcijām kā automātiskā sekciju vadība un mainīgā mēslojuma izkliedēšanas deva. Tas nozīmē ka konkrētais izkliedētājs ir savienojams ar visiem ISOBUS termināliem kuri atbilst šim starptautiskam ISO standartam. Tādi vairums ir visi populārāko ražotāju ISOBUS vadības termināli: CLAAS S10, TeeJet AEROS 9040, AG LEADER, AGRICON, Muller-Elektronik, CCI 200, TOPCON, TRIMBLE, FENTD ar jau integrētām automātiskās sekciju vadības un mēslošanas karšu atpazīstamības funkcijām. Tāpat arī daudzi mūsdienu traktoru modeļi jau tiek aprīkoti ar minētiem vadības termināliem un tas nozīmē, ka vairs NAV nepieciešams izkliedētāju aprīkot ar papildus monitoru un meklēt vietu kur to izvietot kabīnē. Šajā gadījumā izkliedētāja ISOBUS dators ar kabeli tiek pievienots traktora ISOBUS savienojuma kontaktligzdai un tiek piegādāts BEZ monitora. Tas viss dod ērtāku, mūsdienīgāku un pārskatāmāku izkliedētāja pielietošanu un vadību. 

Ar vadības datoru CALIBRATOR ICON vai ZURF + Automātiskā sekciju vadība

Līdzīgi kā ar ISOBUS savietojamību, arī vadības datori ICON un ZURF ir savienojami ar virkni populārāko ražotāju GPS sistēmām kuras nodrošina Automātisko sekciju vadību (TeeJet MATRIX, TOPCON, AGRICON, TRIMBLE un c.). Vadības datoru ZURF caur bezvadu komunikāciju bloku I-Zurf iespējams savienot ar Android planšetses datoru, tādējādi nodrošinot automātisko sekciju vadību un mēslojuma mainīgās izkliedēšanas devas. Tāpat tieši uz lauka no planšetes datora tiek nodrošināta BEZMAKSAS piekļuve Bogballe testu datu bāzei kur atradīsiet optimālāko izkliedētāja regulējumu konkrētā mēslojuma veidam. Bogballe testu hallē ir veikti vairāk kā 45 000 testi ar visdažādāko minerālmēslu veidiem.

 Ar vadības datoru CALIBRATOR ZURF + ISOBUS termināls

Bogballe ir radījusi patiesi elastīgu un vispusīgi izmantojamu izkliedētāja vadības sistēmas nodrošinājumu. Ja izkliedētājs ir piegādāts ar vadības datoru ZURF (neatbilst ISOBUS standartam), tad lai nodrošinātu komunikāciju ar kādu no iepriekš pieminētiem ISOBUS standarta termināliem, ir nepieciešams tikai ISO konvertors (papildus aprīkojums).

Svēršanas iekārta

Lai panāktu precīzu izkliedēšanas daudzumu, nepieciešama pastāvīga mēslošanas līdzekļa plūsmas daudzuma kontrole. Mēs bijām pirmie pasaulē, kuri 1988. gadā ieviesa pirmo izkliedētāju ar svēršanas iekārtu, un tas bija pirmais solis pareizajā virzienā, kā kontrolēt un vadīt plūsmu. Šobrīd svēršanas iekārta var reģistrēt plūsmas izmaiņas un, pamatojoties uz šo informāciju, mēs varam pielāgot izkliedēšanas daudzumu pilnīgi automātiski. Lai kontrolētu svēršanas iekārtu, mēs izmantojam CALIBRATOR ZURF – mūsu elektronisko borta datoru. CALIBRATOR ZURF un paralēlā svēršanas sistēma pastāvīgi veic mērījumus kustībā un automātiski regulē atveres vārstus. Datora programmatūra visu laiku strādā ar svēršanas signāliem, kontrolējot tvertnes saturu un, pamatojoties uz šo informāciju, kalibrē pilnīgi automātiski, un to nepārtraukti dara darbības laikā. Izkliedētāja centrā atrodas elektroniskais līmeņrādis kurš automātiski veic svaru sistēmas korekcijas traktoram pārvietojoties pa lauka nogāzēm. Pat strādājot uz pauguraina lauka un pie ievērojamiem triecieniem tiek precīzi nosvērts tvertnes saturs, tā nodrošinot augsta līmeņa precizitāti līdz (+)(-) 1 kg.

Atstarotāji un transporta apgaismojums

Jaunie M-sērijas izkliedētāji ir apgādāti ar īpašu Bogballe izstrādātu atstarotāju paneļu un transporta apgaismojuma komplektu. Atstarotāju fluorescējošā virsma ideāli absorbē gaismu, kas efektīvi reflektē pat spilgtā dienas gaismā. BOGBALLE  atstarotāji atbilst DIN 67520 standartam. LED gaismas divpusējie lukturi ir 100% izturīgs pret ūdeni un putekļiem, atbilst visaugstākajam klasifikācijas standartam IP 69-K. 55 atsevišķas LED gaismas nodrošina izcilu redzamību visos apstākļos. LED kvēlspuldzes atbilst EMC 10.5 E6.

Izkliedētāja tīrīšana un mazgāšana

Aiz atlokāmiem atstarotājpaneļiem atrodas mazgāšanas deflektori, kas atvieglo mazgāšanu. Turklāt šasijā ir vairākas skalošanas atveres, kas ļauj iztīrīt pat noslēgtas zonas. Lai iztīrītu efektīvi, var pārvietot vai noņemt dubļu sargus, kas aizsargā izkliedēšanas ierīci pret netīrumiem un dubļiem, ko izsviež traktora riteņi. Starpsezonu laikā pēc mazgāšanas izkliedētāju ieteicams nožāvēt un visas agregāta virsmas rūpīgi apsmidzināt ar konservācijas eļļu. Sīkāka informācija pieejama izkliedētāja lietošanas rokasgrāmatā.

M35 Base

 • Tvertnes tilpums 1250-3000 litri
 • Maks. noslodze rāmim 3000 kg
 • Izkliedēšanas platums 12-42 m

M35 Plus

 • Tvertnes tilpums 1800-3450 litri
 • Maks. noslodze rāmim 3500 kg
 • Izkliedēšanas platums 12-42 m

M45 PLUS

 • Tvertnes tilpums 1800-4500 litri
 • Maks. noslodze rāmim 4500 kg
 • Izkliedēšanas platums 12-42 m

M35W BASE

 • Tvertnes tilpums 1250-3000 litri
 • Maks. noslodze rāmim 3000 kg
 • Izkliedēšanas platums 12-42 m

M35W PLUS

 • Tvertnes tilpums 1800-3450 litri
 • Maks. noslodze rāmim 3500 kg
 • Izkliedēšanas platums 12-42 m

M45W PLUS

 • Tvertnes tilpums 1800-4500 litri
 • Maks. noslodze rāmim 4500 kg
 • Izkliedēšanas platums 12-42 m

M60W PLUS

 • Tvertnes tilpums 4050-5550 litri
 • Maks. noslodze rāmim 6000 kg
 • Izkliedēšanas platums 12-42 m

M-LINE izkliedētāji

Izkliedēšanas diski rotē pretējos virzienos un izkliedē mēslojumu divās atsevišķās kliedēšanas struktūrās – pa labi un pa kreisi. Šī sistēma nodrošina perfektu mēslojuma uzlikšanu gan uz lauka robežas, gan uz paša lauka.

SAZINIETIES AR MUMS: