Preses relīze

CLAAS XERION 12.650 TERRA TRAC ir Gada traktors 2024

Publicēts 13.11.2023.

2023. gada novembris, Hārzevinkela. Vilces efektivitāte, komforts, savienojamība un ilgtspēja – šie spēcīgie argumenti bija tie, kas pārliecināja starptautisko žūriju piešķirt balvu Gada Traktors jaunajam CLAAS XERION 12.650 TERRA TRAC. Prestižās balvas galvenajā kategorijā 2023. gada vasarā izlaistais lielais traktors pārspēja trīs konkurentus.

CLAAS, pateicoties XERION, jau 25 gadus ir viens no tehnoloģiju līderiem lielo traktoru izstrādē. Nesen izstrādātā XERION 12 sērija ar dzinēja jaudu līdz 653 ZS, tirgū tika palaista 2023. gada vasarā. Tā 2.0 dzinēja zemo apgriezienu koncepcija, kas attīsta maksimālo griezes momentu līdz 3100 Nm pie dzinēja 1300 apgriezieniem; CMATIC pastāvīgi mainīgā transmisija ar maksimālo ātrumu 40 km/h; hidraulika ar plūsmas ātrumu līdz 537 l/min dzinēja zemo apgriezienu režīmā, jaunizstrādātās TERRA TRAC trīsstūrveida kāpurķēdes un pārsteidzoši labā redzamība visapkārt no četru punktu piekares kabīnes, kuras telpas plašums premium klases traktoros ir vislielākais, tāpat ārkārtīgi lielā kravnesība un precīzā stūrēšana, pateicoties vienlaidus šasijai ar diviem stūrējošiem tiltiem, arī ir viena no šīs mašīnas unikālajām īpašībām.

Taču, pateicoties izlīdzinātajam masas sadalījumam 50:50, XERION 12 sērija ar tās top modeli XERION 12.650 TERRA TRAC neapšaubāmi ir smago vilkšanas darbu speciālists visos ātruma diapazonos, gan priekšā ar kultivatoru, disku ecēšām, arklu, sējmašīnu, gan ar piekabi.  "Neskatoties uz milzīgo jaudu un lielajiem gabarītiem, XERION, pateicoties jaunākās paaudzes CMATIC pastāvīgi mainīgajai transmisijai (...) ar četriem mehāniski darbināmiem diapazoniem un uz mācīšanos balstošajai atbalsta sistēmai CEMOS un informācijas ievadei, kas optimizē transmisiju, vilci un balastēšanu, – ir ļoti viegli vadāms un ir nenoliedzams ieguvums attiecībā uz veiktspēju un degvielas patēriņu,” atzīmē žūrija.

Augstākā atzinība savā 25 gadu jubilejas gadā
“Vilces efektivitāte mūsu traktoru DNS vienmēr ir noenkurota,” papildina Dr Martīns fon Hoiningens-Hīne (Martin von Hoyningen-Huene), CLAAS Group Galvenais tehnoloģiju vadītājs un atbildīgais par traktoru un agregātu nodaļu. "XERION īpaši izceļas ar savu bezkompromisa visu riteņu piedziņas koncepciju un augsnei draudzīgo ‘multipass’ vilkšanai paredzēto transmisiju. XERION 12. sērijai mēs esam paņēmuši jau labi zināmās stiprās puses, ko ir novērtējuši XERION klienti visā pasaulē; esam tās pilnveidojuši un – ar vairāk nekā 25 gadu ilgu TERRA TRAC izstrādes un ražošanas pieredzi – apvienojuši spēcīgā un pārliecinošā kopējā koncepcijā. Tas, ka XERION, par kura pastāvēšanu mēs esam personīgi pateicīgi Helmūtam Klāsam, tagad pirmo reizi savā 25. tirgū esošajā gadā saņem TOTY balvu, ir liels panākums visai izstrādes komandai.”

XERION 12 sērijā ir divi modeļi – 12.590 un 12.650; tie galvenajā CLAAS rūpnīcā Hārzevinkelā tiek ražoti globālajam tirgum gan TERRA TRAC, gan riteņu TRAC versijās. Mercedes-Benz 15,6 l sešcilindru dzinēji ir apstiprināti darbībai ar hidrogenētām augu eļļām (HVO) – visas jaunās mašīnas arī sākotnēji rūpnīcā tiek uzpildītas ar ilgtspējīgu degvielu, kas ražota no atkritumiem un atliekām.

Pašas modernākās mašīnā esošās un ārējās funkcijas digitālajai lauksaimniecībai nodrošina ne tikai automatizētu stūrēšanu, platuma vadību, mainīga daudzuma devas pielietošanu un automātisku dokumentēšanu, bet arī mašīnas un procesu veiktspējas optimizēšanu ar CEMOS.  2024. gada beigās sērija XERION 12 būs savienojama vēl vairāk, pateicoties CLAAS connect, kas būs pamats turpmākai attīstībai ceļā uz augstu darba procesu automatizāciju un pat autonomiju.