Preses relīze

Jaunas maināma tilpuma rituļu preses ar optimizētu presēšanas spiediena regulēšanu

Publicēts 11.08.2022.

Jaunā CLAAS VARIANT 500 prese: lielāka dažādība, vairāk funkciju, lielāka veiktspēja

2022. gada 11. augusts, Hārzevinkela / Meca-Vojpī. 2023. gada sezonai CLAAS ievieš jaunas VARIANT 500 rituļu preses ar maināma tilpuma presēšanas kameru. Modeļiem ir uzlabotas ne tikai funkcionālās zonās, piemēram, spiediena regulēšanas sistēma, bet arī lielākas riepas, vieglāka apkope un jauns dizains.

CLAAS ir viens no pasaulē pirmajiem rituļu prešu izstrādātājiem un ir arī viens no pasaulē vadošajiem piegādātājiem šajā produktu nozarē. Ieviešot VARIANT 500 sēriju, mums tagad ir izdevies uzlabot gan operatora ērtības un atvieglot apkopi, gan arī, optimizējot presēšanas blīvumu, vēl labāk iesiet rituli ar tīklu un vienlaikus apmierināt praktiskas prasības attiecībā uz riepām, kas aizsargātu augsni. 

Vairāk nažu modeļiem VARIANT 565 RC un 585 RC

VARIANT 500 sērijā iesākumā tiek piedāvāti seši modeļi. VARIANT 560 un 565 sagatavo rituļus diametrā no 0,90 līdz 1,60 m, bet VARIANT 580 un 585 – diametrā līdz 1,80 m. VARIANT 560 RF un 580 RF modeļiem izmanto spirālveida ROTO FEED rotoru. RC formātā ar spirālveida ROTO CUT četru zvaigžņu griešanas rotoru ir pieejamie četri VARIANT modeļi (560, 565, 580 un 585). Tie ir paredzēti maziem lopbarības “iesaiņojumiem”, un tas nozīmē izcilu lopbarības kvalitāti un augstu presēšanas blīvumu.

Šo produktu sērijā ietilpst VARIANT 565 RC un 585 RC ar HD piedziņas komponentiem, piemēram, pastiprinātām piedziņas ķēdēm, spēcīgu griešanas rotoru ar 8 mm dubultzaru zvaigznēm un īpašu nažu aizsardzību: šie modeļi ir ļoti labi piemēroti lielajām saimniecībām un tad, ja primārais pielietojums ir skābbarība. Atšķirībā no diviem pārējiem VARIANT RC modeļiem ar praksē jau pārbaudīto 14 nažu griešanas mehānismu ar teorētisko griešanas garumu 70 mm, šīs abas preses tagad ir aprīkotas ar 17 nažu griešanas mehānismu ar teorētisko griešanas garumu 60 mm. Lai likvidētu aizsprostojumus, vertikāli nolaižamo rotora pamatni PRO (standartaprīkojums) ir iespējams, no kabīnes nospiežot taustiņu, nolaist lejā, un uz nažiem tiek automātiski noņemts spiediens. Savukārt, lai jau savlaicīgi novērstu aizsprostošanos, PRO nolaižamā pamatne var pati nolaisties lejā par 30 mm un automātiski atgriezties sākotnējā pozīcijā. Akustisks signāls operatoru brīdina vēl pirms rotors tiek bloķēts, lai būtu pietiekami daudz laika samazināt braukšanas ātrumu.

Optimizēta SMART DENSITY spiediena regulēšanas sistēma ar rituļa serdes veidošanu
Meca-Vojpī inženieri galveno uzmanību pievērsa jaunajai presēšanas spiediena regulēšanai – tai ir jauns hidrauliskas vadības bloks ar neatkarīgām hidrolīnijām abām siksnas spriegošanas svirām. Tas nozīmē, ka abām svirām ir iespējams neatkarīgi vienai no otras izmērīt gan pozīciju, gan presēšanas spiedienu. Nesen izstrādātā regulēšanas programmatūra ne tikai optimizē presēšanas procesu, lai no presēšanas kameras izripotu perfektas formas rituļi pat smagos apstākļos, bet ļauj panākt arī lielāku rituļa blīvumu tā ārpusē, lai rituļus tādējādi mazāk ietekmētu laikapstākļi. Turklāt tas ļauj vēl precīzāk regulēt rituļa serdi, ja tas ir nepieciešams, piemēram, ja tiek presēts siens. Serdes izmērus un presēšanas spiedienu var regulēt neatkarīgi viens no otra jebkādos darba apstākļos.

Iesiešana pārklājot rituļa sānus tagad ir standartā
Iesiešanas zonā pirmais, ko var uzreiz pamanīt, ir ideālais tīkla ruļļu izvietojums, kas ir par 25 cm zemāks nekā tas ir iepriekšējai paaudzei, tāpēc tagad tīkla ruļļus var nomainīt pavisam viegli un droši. Pateicoties jaunajai tīkla bremzei, kas nav atkarīga no ruļļa diametra, kā arī pilnīgi konstantai tīkla spriegošanai, vēl vairāk uzlabotai padeves plāksnei un jaunajai nažu atlaišanas sistēmai, tiek nodrošināta uzticama un netraucēta rituļa iesiešana jebkādos darba apstākļos. Praksē pārbaudītā un ērtā, pilnīgi automātiskā iesiešana ar tīklu VARIANT 500 sērijā ir pārņemta no iepriekšējās sērijas. Tas pats attiecas uz COVERED XW tehnoloģiju, kurā 1,30 m platums ļauj ar tīklu apsiet arī rituļa sānus, un tagad šī tehnoloģija ir iekļauta arī standarta aprīkojumā. Pateicoties ērtai iesiešanai, lielajam lentes griešanās ātrumam līdz 3 m/s un ātrajai rituļa izgrūšanai, līdz minimumam tiek samazināts dīkstāves laiks. Ja klients vēlas, jebkuru modeli ir iespējams aprīkot, lai varētu iesiet ar auklu, kā jau parasti.

Augsni saudzējošas riepas Lauksaimniekiem un pakalpojumu sniedzējiem augsnes aizsardzības tēma kļūst aizvien svarīgāka, it īpaši strādājot jutīgās un mazāk stabilās vietās. Tāpēc CLAAS modelim VARIANT 500 piedāvā jaunas riepu opcijas ar izmēru līdz 560/45 22,5 – tātad ar ārējo diametru vairāk nekā 1,05 m. Tas, cita starpā, ir iespējams, pateicoties no jauna izstrādātajam šasijas rāmim. Pēc pieprasījuma VARIANT 500 modeli var sagatavot ar pneimatisko bremžu sistēmu.

Vienkāršota pievienošana un apkope 
Visas VARIANT 500 rituļu preses ir rūpnīcā jau standartā aprīkotas ar Kennfixx savienotājiem, kurus var ātri un vienkārši izmantot, pateicoties to krāsu kodēšanai. Jaunie filtri, kas iebūvēti hidrauliskajā sistēmā, neļauj hidrauliskajā eļļā nonākt svešķermeņiem. Pateicoties jaunajai dīsteles konstrukcijai, tagad to ir iespējams vēl labāk pielāgot traktoram un vienlaikus, nolīmeņojot VARIANT horizontāli, to pielāgot visiem riteņu izmēriem. Pārveidota ir arī savācēja riteņu regulēšana, lai tos varētu vieglāk un precīzāk pielāgot darba apstākļiem.

Centrālai eļļošanai tiek izmantota jauna eļļas tvertne ar jaunu, mehāniski darbināmu eļļas sūkni, un, lai eļļošana ar smērvielu būtu vēl labāka un būtu mazāks tā patēriņš, ir pamainītas pozīcijas birstēm. Tādējādi tiks mazāk piesārņota vide un, pateicoties piedziņas ķēžu ilgākam kalpošanas laikam, samazināsies ekspluatācijas izmaksas. Visaptveroši eļļošanas grafiki abām mašīnas pusēm, centrālās eļļošanas tvertnes un eļļošanas punkti ar marķētiem eļļošanas intervāliem atvieglo ikdienas apkopi un ietaupa vērtīgu laiku.

CEMIS 700 aizstāj OPERATOR un COMMUNICATOR II
2020. gada vasarā DISCO lieljaudas pļaujmašīnām, QUADRANT ķīpu presēm un ROLLANT fiksēta tilpuma kameras rituļu presēm tika ieviests CEMIS 700 ISOBUS, – tagad ar šo ergonomisko, stilīgo, melnas krāsas termināli ar gludām, viegli notīrāmām virsmām saņem arī VARIANT 500 rituļu preses ar maināma tilpuma kameru. Terminālim ir ne tikai 10 ISOBUS cietie taustiņi ar fona apgaismojumu, bet arī pagriežama-piespiežama vadības ierīce. Kontrastējošam krāsu displejam ar skārienvirsmu ir 7 collu ekrāns pa diagonāli un automātiska dienas/nakts pārslēgšana. Kameras ievadi var izmantot, lai rādītu reāllaika attēlojumus no vienas vai divām kamerām, kurus var pārslēgt, nospiežot taustiņu, vai pārslēgt automātiski.

Aux-O un Aux-N, kā arī UT1 un UT2 funkcijas un ISO 11783 saderību ir sertificējis Lauksaimniecības nozares elektronikas fonds (AEF). CEMIS 700 atbilst arī aizsardzības klasei IP 65. To var darbināt arī ar citiem ISOBUS universāliem termināļiem vai ar traktora ISOBUS termināli.

Visi jauninājumi īsumā:
  • Sešas jaunas VARIANT 500 rituļu preses ar maināma tilpuma presēšanas kameru rituļu diametram no 0,90 līdz 1,60 un 1,80 m.
  • Standarta griešanas bloks ar 17 nažiem un 60 mm teorētisko smalcināšanas garumu, kā arī standarta griešanas pamatne PRO modeļiem VARIANT 565 RC un VARIANT 585 RC.​
  • Jauna presēšanas spiediena regulēšana ar spiediena un pozīcijas mērīšanu abām siksnas spriegošanas svirām, lai varētu sagatavot vēl labākas kvalitātes rituļus, kā arī, lai optimizētu blīvuma sadalījumu ritulī un varētu precīzāk iestatīt rituļa serdi. 
  • Uzlabota iesiešana ar tīklu, pateicoties zemāk novietotai tīkla ruļļu pozīcijai, kas atvieglo ruļļa maiņu, kā arī pateicoties jaunai tīkla bremzei un nažu spiediena atlaišanai.
  • Lielākas riepas līdz 560/45 22,5, kas labāk aizsargā augsni.
  • Jauna eļļošanas koncepcija ar individuāli regulējamu smērvielas daudzumu katrai ķēdei.
  • Optimizēta dīsteles un pacēlēja kopērājriteņu regulēšana; hidraulisko šļūteņu aprīkošana ar Kennfixx savienotājiem.
  • Vadība, izmantojot CEMIS 700 ISOBUS termināli, kas tika ieviests 2020. gadā.
  • Moderns Y veida panelis (kā tās ir kombainos LEXION, TRION un NEXOS).