Preses relīze

CLAAS TRION ir piešķirta balva FARM MACHINE 2022

Publicēts 15.03.2022.

2022. gada 14. marts, Hārzevinkela. Balvu FARM MACHINE 2022 kombainu kategorijā starptautiska žūrija piešķīra CLAAS TRION kombainu sērijai. Pandēmijas dēļ apbalvošana notika digitāli.

Balvas FARM MACHINE (“Gada lauksaimniecības mašīna”) starptautiska lauksaimniecības un lauksaimniecības tehnikas žurnālistu žūrija piešķir reizi divos gados. Parasti šīs balvas tiek pasniegtas izstādē Agritechnica, taču, tā kā šogad pasaulē nozīmīgākā lauksaimniecības tehnoloģiju izstāde tika atcelta, German Landwirtschaftsverlag (dlv) nolēma pasniegt balvas digitāli un to darīt aptuveni trīs nedēļu garumā, piešķirot pa vienai digitālai balvai dienā.

Kategorijā “Labības kombains" žūrijas skatījumā ir pārliecinoši uzvarējusi CLAAS TRION labības kombainu sērija. "FARM MACHINE balva ir liels pagodinājums visiem tiem, kuri ir strādājuši pie šī produkta, un ir kā apliecinājums tam, ka esam panākuši savu mērķi, proti, esam radījuši uz klientu orientētu, tehnoloģiski daudzpusīgu vidējās klases kombainu," saka Jans-Hendriks Mors (Jan-Hendrik Mohr), kurš CLAAS koncerna direktoru valdē atbild par graudaugu novākšanas biznesu. “Ne jau pārāk bieži lauksaimnieki un darbuzņēmēji no visiem svarīgākajiem labības audzēšanas reģioniem pasaulē ir bijuši tik svarīgi jaunas izstrādes procesā, kā tas ir noticis TRION gadījumā. Tā rezultātā tagad mēs varam piedāvāt dažāda veida aprīkojumu, sākot no zemas līdz augstas veiktspējas un sākot no 258 ZS, lai lauksaimnieki varētu tehnoloģiski panākt LEXION vai arī izmantot nesarežģītu mašīnu, kurā ir maz elektronikas un kas ir piemērota viņu saimniecībai.”

TRION pirmo reizi tika prezentēts un palaists tirgū 2021. gada vasarā Eiropā, un tā moto ir "RADĪTS TAVAI SAIMNIECĪBAI". Šīs sērijas 20 modeļi un to plašās iespējas ir pilnīgi no jauna definējis vidējās jaudas kombainu klasi. Gandrīz visus modeļus, sākot ar 258 ZS piecu salmu kratītāju kombainu līdz 435 ZS hibrīda kombainam ar dubulto rotoru, ir iespējams aprīkot, piemēram, ar TERRA TRAC gumijas kāpurķēdēm, lentes padeves elevatoru, MONTANA šasijas līmeņošanu nogāzēs vai ar dažāda paplašinājuma pakāpes operatoru atbalstošo CEMOS sistēmu. Turklāt tika ieviests jaunais CLAAS GPS PILOT ar CEMIS 1200 termināli, lai, izmantojot GPS, ar TRION varētu stūrēt automātiski.

TRION ražošana sērijveidā sākās februārī un – uz jaunās kombainu montāžas līnijas Hārzevinkelas galvenajā mītnē, kas tikai dažus mēnešus iepriekš ir tikusi pilnībā pārveidota.