Preses relīze

Publicēts 24.02.2021.

JAUNAIS PONSSE SCORPION HARVESTERS

Ponsse laiž klajā jauno Scorpion harvesteru sēriju

Ponsse laiž klajā pilnībā modernizētu Scorpion harvesteru sēriju, kura atbilst visām mūsdienu mežsaimniecības prasībām. Jaunais PONSSE Scorpion paceļ ciršanas produktivitāti un ergonomiku nākamajā līmenī un iedibina jaunu standartu operatora darba videi.

Scorpion harvesters pirmo reizi vispārējai publikai tika parādīts 2013. gadā, un kopš tā laika ir kļuvis par Ponsse produktu – karognesēju. Drīz pēc ieviešanas Scorpion kļuva par globālu pārdošanas veiksmi un starptautisku atbildīgas mežizstrādes simbolu. Uz šo brīdi ir saražots vairāk nekā 1200 Scorpion harvesteru, kuri atrodami 25 valstīs visā pasaulē.

Tagad, astoņus gadus vēlāk, Skorpions ir “nomainījis ādu”. PONSSE Scorpion stabilitāte jau iedibinājusi pati savu klasi, nodrošinot jaudu un produktivitāti videi draudzīgos apstākļos, ar nelielu spiedienu uz virsmu. Produktu attīstot, pirmām kārtām uzmanība tika pievērsta vēl labākai darba ergonomikai, drošībai, redzamībai no kabīnes un lietojamībai.

“Tāpat kā pirms tam, jaunā Scorpion sērijas attīstīšana tika balstīta uz meža mašīnu lietotāju atsauksmēm, kuras mēs izmantojām veicot tagad jau ražošanā ieviestos uzlabojumus. Kabīne nu ir daudz praktiskāka, un klusais Scorpion “birojs” ir veidots, domājot par operatora komfortu un spēju koncentrēties darbam,” saka Jans Kauhanens, Ponsse harvesteru produktu vadītājs.

Skorpionu raksturo redzamība no kabīnes un manevrējamība. Viens no redzamākajiem uzlabojumiem ir viengabalains priekšējais logs, kurš sniedzas līdz pat kabīnes jumtam, piedāvājot labāku redzamību un drošu darbību jebkuros laika apstākļos. Turklāt, unikālais celtņa risinājums nodrošina izcilu redzamību visos virzienos.

Piektās paaudzes PONSSE Opti  informācijas sistēma.

Līdzās vairākām jaunām funkcijām, PONSSE Scorpion un Scorpion King harvesteri ir aprīkoti ar piektās paaudzes PONSSE Opti 5G informācijas sistēmu un pilnībā atjauninātu lietotāja interfeisu. Lietotājam draudzīgā informācijas sistēma ir pati modernākā tirgū un tās ātrums un ērtums paceļ lietotāja pieredzi pavisam jaunā līmenī.

“Pilnībā atjauninātais Opti 5G lietotāja interfeiss kopā ar nesen ieviesto Opti8 datoru iedibina jaunu standartu Ponsse meža mašīnu informācijas sistēmu lietojamībā. Arī operatoriem, kuri ir lietojuši iepriekšējās Opti  paaudzes, ir ātri un viegli pārslēgties uz Opti 5G sistēmas lietošanu,” paskaidro Markku Savolainens, Ponsse aprīkojuma automatizācijas produktu vadītājs.

Informācijas sistēma Opti 5G nodrošina arī  Active Crane vadības sistēmu PONSSE harvesteriem, kas sniedz iespēju  jaunā veidā  vadīt celtni un strādāt efektīvāk. Operators var izmantot Active Crane,  lai regulētu harvestera galvas kustību, nevis atsevišķas celtņa funkcijas. Tas ļauj operatoram koncentrēties uz koksnes apstrādi, nevis celtņa darbu. Aktīvo celtni var viegli vadīt, izmantojot divas sviras, no kurām viena regulē  harvestera galvas augstumu no zemes, bet otra regulē kustības virzienu.

Sistēma arī nodrošina, ka celtņa funkcijas automātiski palēninās, pirms beidzas kustības diapazons, tādējādi novēršot kairinošus triecienus mehāniskajām konstrukcijām un operatoram. Kad operators norāda vajadzīgo atrašanās vietu, Active Crane veic pacēlāju un automātiski izmanto strēli un pagarinājumu.

Jaunās paaudzes funkcijas
• Nākamā līmeņa lietotāja pieredze
• Labāka redzamība no kabīnes
• Uzlabota ergonomika un salona dizains
• Piektās paaudzes Opti informācijas sistēma Opti 5G
• Active Crane harvesteram