Preses relīze

CLAAS AXION 960 CEMOS ir Gada traktors 2021 ilgtspējas kategorijā!

Publicēts 21.12.2020.

Starptautiska 26 žurnālistu – speciālistu žūrija ir izvēlējusies CLAAS AXION 960 CEMOS par savu Ilgtspējīgo 2021. gada  traktoru  (Sustainable Tractor of the Year 2021). CLAAS uzņēmumam šī balva nozīmē CEMOS traktoriem (CEMOS for tractors) dialoga sistēmas svarīgumu un unikalitāti.


 

Katru gadu 26 lauksaimniecības žurnālistu žūrija no 25 valstīm piešķir Tractor of the Year (Gada traktors) balvas. Parasti uzvarētāji pārmaiņus tiek apbalvoti EIMA vai Agritechnica izstādēs. Šogad, koronavīrusa pandēmijas dēļ, apbalvošanas ceremonija pirmo reizi notika virtuāli un tika straumēta dzīvajā tiešraidē. Kā kategorijas “Ilgtspējīgais 2021.gada traktors” uzvarētājs CLAAS AXION 960 CEMOS pārspēja 17 citus finālistus. Šī ir otrā reize, kad tiek piešķirta balva “Ilgtspējīgais gada traktors”, un tā ir domāta, lai godinātu traktorus, kuri izceļas starp citiem, pateicoties īpaši ilgtspējīgai tehnoloģijai. “Ar CLAAS AXION 960, pateicoties CEMOS sistēmai, ir sperts liels solis ilgtspējīgākas lauksaimniecības virzienā.  Visas šajā traktorā pieejamās tehnoloģijas ir tik vienkāršas lietošanā, kā nekad iepriekš. Visu tehnoloģiju un elektronikas optimizācija, kā arī riepu spiediena optimizācija, ļauj traktoram ievērojami ietaupīt degvielu, un būt daudz efektīvākam uz lauka jebkuros darba apstākļos”, sacīts žūrijas paskaidrojumā.

Savu jaunāko lielo traktoru  - AXION 900 Stage V CLAAS ieviesa 2020.gada septembrī. Šo modeļu jaunā opcija ir spēja tos aprīkot ar  CLAAS CTIC riepu spiediena kontroles sistēmu un pašmācības CEMOS traktoriem dialoga sistēmu. Šī sistēma ir saņēmusi DLG apstiprinājumu par 16.8 % degvielas ietaupījumu un 16.3% produktivitātes pieaugumu apstrādājot augsni (DLG testa ziņojums 7096). “Mēs esam priecīgi, ka AXION 960 ar CEMOS bija spējīgs pārliecināt kritisko žūriju ar daudziem argumentiem”, secina Kristians Radons (Christian Radons) – CLAAS valdes loceklis un atbildīgais par pārdošanu un servisu. “Mūsu visjaudīgākajā standarta traktorā mēs ne tikai apvienojam komfortu ar pirmās klases jaudas transmisiju, bet arī ar izcilu kopējo sniegumu. Unikālā CEMOS traktoriem sistēma ir pierādījusi nozīmīgu efektivitātes pieaugumu, pateicoties balasta un riepu spiediena efektam. Tas ir ieguvums ne tikai lauksaimniekiem un kontraktoriem laika un izmaksu ziņā, bet arī dažādos veidos nāk par labu videi. Degvielas patēriņš, CO2 izmeši un augsnes sablīvēšana ir trīs aspekti, kurus pozitīvi ietkemē CEMOS traktoriem, raugoties no ilgtspējas perspektīvas. Turklāt integrētais aršanas asistents palīdz sasniegt ideālus iestatījumus 8 vadošos ražotāju arkliem.

CLAAS AXION 900 lielo taktoru sērija nosedz jaudas grupu no 325 – 445 zirgspēkiem un to dzinēji atbilst V emisijas posmam. Ar  CEMOS traktoriem var aprīkot AXION 900 CIMATIC, AXION 800 CMATC un AXION 500/600 CMATIC ar CEBIS Touch, arī iepriekš, kopš 2018.gada ražotie šīs modeļu grupas traktori var tikt aprīkoti ar jauno CEMOS traktoriem sistēmu. Lietojot tiešsaistes kalkulaturu, lauksaimnieki, kuriem tas interesē, var individuāli aprēķināt potenciālos ekonomiskos un CO2 ietaupījumus.  Kā daļa no DLG lauka testa, CEMOS traktoriem  spēja samazināt degvielas patēriņu par 16,8% un tajā pašā laikā palielināt produktivitāti uz platību par – līdz pat 16,3 procentiem, to attiecinot uz 80 procentiem operatoru, tādējādi pierādot, ka pat labākie operatoru var kļūt vēl labāki.  Jaunākās paaudzes CLAAS CTIC riepu spiediena regulēšanas sistēmas ir pieejamas visiem AXION traktoriem.