Preses relīze

CLAAS prezentē 4,20 metru darba platuma DISCO 4400 CONTOUR un vektoriālu salocīšanu

Publicēts 07.09.2021.

CLAAS ir paplašinājusi DISCO disku pļaujmašīnu sēriju, papildinot to ar DISCO 4400 CONTOUR disku pļaujmašīnu 4,20 m darba platumā – tā ir aizmugurē uzkarināma, vidū pagriežama un tai tiek izmantota ACTIVE FLOAT. Inovatīva vektoriāla salocīšana nodrošina kompaktu, vertikālu transporta pozīciju, lai pļaujmašīnu varētu droši pārvadāt pa ceļiem.
Aizmugurē uzkarināmās pļaujmašīnas, kam ir lielāki darba platumi un kuras atkarībā no veicamā darba ir izmantojamas priekšas-aizmugures kombinācijās, var būt efektīva alternatīva trīskāršām kombinācijām. DISCO 4400 CONTOUR ir atbilde uz daudzu klientu pieprasījumu pēc aizmugures pļaujmašīnas ar darba platumu, kas lielāks par 4,0 m. Šī pļaujmašīna ir inovatīva – tā ir ne tikai jaudīga, bet arī 120° salokāma pa diagonāli, lai to varētu droši pārvadāt pa ceļiem vertikālā pozīcijā pie augstuma, kas mazāks par 4,00 m, un lai tās uzglabāšana neaizņemtu daudz vietas.

Pļaujmašīnas pamatne vienam vālam vai dubultam vālam
CLAAS DISCO aizmugures pļaujmašīnu sērijas jaunā DISCO 4400 CONTOUR ir flagmanis, jo šī modeļa darba platums ir 4,20 m. Praksē pārbaudītā pļaujmašīnas pamatne MAX CUT, kas izstrādāta un tiek izgatavota CLAAS  Bādzaulgavas ražotnē, kopš tās veiksmīgās ieviešanas 2014. gadā kļuvusi par premium kvalitātes pļaujas, īpaši vienmērīgas darbības un zemas jaudas patēriņa etalonu. Pateicoties speciālai viļņveida konstrukcijai, pļaušanas disku lielie dzenošie zobriteņi ir izvietoti krietni uz priekšu un, pateicoties sazobei divos punktos, nodrošina maksimāli iespējamo pārklāšanos. Vienādi attālumi starp diskiem nodrošina vienmērīgu pļāvumu. Visām DISCO pļaujmašīnām pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam rotējošo disku asmeņi un pārsegi tagad ir sarkanā krāsā, lai asmeņu nomaiņu laikā tie netiktu sajaukti. Tāpat kā visās CLAAS DISCO disku pļaujmašīnās, vieglākās kultūrās jūgvārpstas apgriezienus ir iespējams samazināt līdz dīzeļdegvielu taupošiem 850 apgriezieniem minūtē, nesamazinot pļaušanas veiktspēju. 
Viļņveida pamatne, kas ir viengabala 5 mm bieza tērauda profila kalums kopā ar sliedēm, rada netīrumus atgrūdoša tuneļa efektu. Papildus pieskrūvētajai, vērpes izturīgajai pļaujmašīnas pamatnes konstrukcijai, pagriešana vidū smaguma centrā nodrošina optimālu augsnes reljefa kopēšanu. Īpaši izturīgie ieliktņi ir divu veidu, lai tie atbilstu pļaušanas diskiem, kad tie darbojas kopā un atsevišķi. Šāda konstrukcija darbojas, kā pretgriezējs, lai varētu efektīvi pļaut, nodrošināt maksimālu griezuma pārklāšanu un lai kultūraugu plūsmas būtu optimāla, bez sablīvēšanās. Pastāvīgi eļļotajai MAX CUT pļaujmašīnas pamatnei standartaprīkojumā ir SAFETY LINK drošības modulis. Pateicoties šai sistēmai, katrs individuālais pļaušanas disks ir aizsargāts ar iepriekš noteiktu lūšanas punktu, un tas norobežo to no piedziņas mehānisma, ja disks saskaras ar svešķermeni. Aksiālā skrūve stingri notur griešanas disku tādā pozīcijā, lai tas netiktu izsviests gaisā. Pieejama ir arī dubulta vāla noklāšanas opcija. To panāk, uz 4. un 5. diska (no iekšpuses) uzstādot divus vālošanas trumuļus, un tādējādi noklājas viens šaurāks un viens platāks vāls. Tas īpaši noder, strādājot uz mitras vai mīkstas zemes, jo netiek braukts pa lopbarību.

ACTIVE FLOAT piekare un jauna 120° vektoriāla salocīšana
Modelim DISCO 4400 pļaujmašīnas pamatne smaguma centrā ir iestiprināta šarnīra stiprinājumā. Regulējama spirālveida atspere nodrošina, ka pļaujmašīnas pamatne nolaišanas laikā vienmērīgi laižas lejā, savukārt pacelšanas laikā to stabilizē divi amortizatori. Divi pagriešanas punkti uz uzkares taisnā leņķī pretim braukšanas virzienam nodrošina optimālu augsnes reljefa kopēšanu, strādājot uz nelīdzenas zemes vai appļaujot krastu. ACTIVE FLOAT piekare, kas izmēģināta un pārbaudīta daudzu gadu garumā, ļauj regulēt pļaujmašīnas pamatnes spiedienu uz augsnes virsmu no kabīnes, izmantojot hidroizvadus, kamēr pļaujmašīna atrodas kustībā. Manometrs uz pļaujmašīnas rāmja rāda tābrīža iestatīto spiedienu. Transporta pozīcijā mehāniskais slēgmehānisms atslēdz amortizācijas sistēmu, tādējādi kontūrā saglabājot spiedienu. Alternatīva ir –  samazināt spiedienu tā,  lai mehāniskā bloķēšana nebūtu nepieciešama.
DISCO 4400 CONTOUR ir standartā aprīkots ar unikālu hidraulisko CLAAS pretsadursmes aizsardzību. Sadursmes gadījumā pļaujmašīnas pamatne pagriežas atpakaļ un pāriet pāri šķēršļiem, pateicoties rotējošai tapai, kas atrodas 15 grādu leņķī. Eļļa no pretsadursmes aizsardzības sistēmas tiek iespiesta piekares cilindrā, lai vēl vairāk samazinātu spiedienu pļaujmašīnas pamatnē. Tas efektīvi aizsargā pret nopietniem bojājumiem. Kad šķērslis ir pārvarēts, pļaujmašīnas pamatne eļļas spiediena  rezultātā automātiski atgriežas darba pozīcijā.
Pati nozīmīgākā ir unikālā vektoriālā salocīšana – tā ļauj šo pļaujmašīnu, tāpat kā citus CONTOUR sērijas modeļus, salocīt līdz 120 grādiem vertikāli transporta stāvoklī. Unikalitāte ir tā, ka pļaujmašīnu ir iespējams ar hidraulisku atdalīšanas cilindru nedaudz noliekt uz aizmuguri, lai, pļaujmašīnu salokot transporta pozīcijā, tā tiktu nedaudz noliekta un tādējādi samazinātos transporta augstums. Tātad, neskatoties uz 4,20 m darba platumu, pļaujmašīnas transporta augstums pārvadāšanai pa ceļiem ir mazāks par 4 m. Turklāt operators var izvēlēties vai nu vertikālu transporta salocīšanu, kas ir vairāk nekā 4 m, vai arī atliekt pļaujmašīnu uz aizmuguri un panākt augstumu, kas mazāks par 4 m. Nopozicionējot pļaujmašīnu aiz traktora pa diagonāli un atbalstot to ar rāmi, smaguma centrs pārliekas uz traktora garenvirziena asi. Salīdzinājumā ar pļaujmašīnām, kas pagriežamas uz aizmuguri, šis risinājums samazina traktora priekšējā tilta slodzi par aptuveni 50 procentiem un pozitīvi ietekmē stūrēšanu. Turklāt transporta stāvoklī DISCO 4400 CONTOUR gandrīz nemaz nepagriežas atpakaļ un tādējādi neapdraud citus satiksmes dalībniekus brīdī, kad tiek veikta pagriešanas manevri vai izņemts līkums, lai no šaura ceļa iegrieztos laukā.

CLAAS piegādā arī rāmi, kas ļauj pļaujmašīnu novietot transporta pozīcijā (izvēles opcija).