Preses relīze

PONSSE UGUNSDZĒŠAMAIS APRĪKOJUMS FORVARDERIEM

Publicēts 12.11.2020.

Ponsse ievieš ugunsdzēšamo aprīkojumu, kurš uzmontējams forvarderu kravas platformai, lai cīnītos ar meža ugunsgrēkiem.

“Meža mašīna ir visdabiskākais un efektīvākais veids, lai piekļūtu meža ugunsgrēka apgabalam. Darbība sarežģītos apsākļos ir forvarderu otrā daba un to hidrauliskās sistēmas kapacitāte ir vairāk nekā pietiekama prasīgos apstākļos”, saka Juha Haverinens,  Ponsse forvarderu produktu vadītājs. “Kad glābšanas dienesta amatpersonas lūdza, vai mēs vēlamies šo projektu attīstīt kopā, mēs jau no paša sākuma bijām gatavi, jo glābšanas profesionāļiem un mūsu klientiem bija skaidras prasības attiecībā uz  ugunsdzēšamo aprīkojumu”, Juha turpina.
Ugunsdzēšamais aprīkojums ir pieejams PONSSE Bufalo un PONSSE Elephant forvarderiem. 
Nepieciešams ir vismaz PONSSE K90+  celtnis.  
Tad, kad tas nepieciešams.
Ugunsdzēšamais aprīkojums tiek piegādāts uz ugunsgrēka vietu kā atsevišķa vienība – un pēc tam, kad tiek savienots ar meža mašīnas hidrauliku, aprīkojums ir gatavs darbam. Aprīkojuma 10 m³ ietilpīgā ūdens tvertne var tikt uzpildīta ar tajā ietilpstošo sūkni, ņemot ūdeni no dabiska ūdens avota vai arī ugunsdzēsēju automašīnas cisternas. Ūdensmetēja sasniedzamības attālums ir 47 metri un tam ir 360 grādu griešanās rādiuss. 
 
Rūpīgi pārdomāta sistēma
Ekonomisks risinājums – forvarders var tik nodarbināts produktīvām darbībām laikā, kad ugunsdzēšamais aprīkojums nav vajadzīgs
Ūdens tvertnē var pildīt dažādus, ar ūdeni sajauktus ķīmiskus šķīdumus, kā arī jūras ūdeni. Tā ir arī pietiekami viegla, lai tiktu pacelta un novietota uz kravas platformas. 
Jaudīgais sūknis spēj uzpildīt ūdens tvertni no dabiska ūdens avota vai no ugunsdzēsēju automašīnas tvertnes
Bezvadu tālvadības pults spēj pielāgot ūdens strūklas virzienu vertikāli un horizontāli 
Vietējais glābšanas dienests ir atbildīgs par ugunsdzēšanas darbību plānošanu. Rūpīgi apmācīts glābšanas dienesta darbinieks atbild par drošību ugunsdzēšanas operācijas laikā. Glābšanas personāls vada ugunsdzēšamo aprīkojumu un dod norādījumus meža mašīnas operatora darbībām uguns dzēšanas laikā.