Preses relīze

DANISH AGRO ATZĪMĒ 120 GADU JUBILEJU

Publicēts 29.03.2021.

Danish Agro atzīmē 120 gadu jubileju

120 gadu laikā Danish Agro no maza vietējā kooperatīva tirdzniecības pilsētā Stevnsas komūnā, Dānijā, ir izaudzis par vienu no lielākajiem agrobiznesa uzņēmumiem Eiropā.

2021.gada 1.aprīlī apritēs 120 gadi kopš Danish Agro dibināšanas. Sākotnēji pazīstams kā ‘Stevns Foderstofforening’, uzņēmuma pieticīgais birojs atradās Ausrtumzēlandes reģiona pilsētiņā Store Hedinge. Tagad galvenais birojs atrodas tikai 6 km uz rietumiem no toreizējā. Taču viss pārējais, kas saistīts ar Danish Agro, ir gājis plašumā. 2020.gadā grupas apgrozījums bija 5.3 miljardi eiro, bet darbinieku skaits 16 valstīs pārsniedz piecus tūkstošus.

Danish Agro evolūcija daudzējādā ziņā atspoguļo lauksaimniecības vēsturi. Kopš 1901.gada, pirms traktoru un kombainu ieviešanas, kad visus darbus veica ar zirgiem un izkaptīm, līdz šodienai, pēc 120 gadiem, lauksaimniecība ir piedzīvojusi radikālu attīstību. Taču lauki un tas, kas tajos aug, ir palikuši tie paši. Lai gan Danish Agro ir attīstījies reizē ar lauksaimniecību, mēs esam saglabājuši sākotnējās kooperatīva vērtības.

“Danish Agro” prioritāte vienmēr ir bijusi darboties biznesā, kurš rada lielāko pievienoto vērtību lauksaimniekiem, ar kuriem mēs strādājam. Tā tas bija, kad tikām dibināti. Un tā tas ir joprojām, un mēs šādi arī turpināsim,” saka  Jorgens H. Mikkelsens (Jørgen H. Mikkelsen),  Danish Agro direktoru padomes priekšsēdētājs.

Fakts, ka Danish Agro no necilajām telpām Stevnsā izdevās izplesties pāri robežām 16 valstīs, lielākoties ir iespējams, pateicoties Dānijas kooperatīvu kustībai, kurai Danish Agro pieder vēl joprojām un kura turpina pozitīvi attīstīties:

“Mēs esam ļoti lepni būt daļa no Dānijas kooperatīvu kustības un savu biznesu vadīt, balstoties uz sākotnējiem kooperācijas principiem, joprojām ir pats svarīgākais. Mūsu prioritāte ir radīt vērtības 9000 dāņu lauksaimniekiem, kuriem pieder Danish Agro. Mūsu mērķis vienmēr ir bijis un būs nodrošināt, lai Danish Agro būtu konkurētspējīgs uzņēmums, kas var lauksaimniekiem piedāvāt kvalitatīvus produktus visa gada garumā, atbilstoši klientu vajadzībām, un radot vērtību mūsu īpašniekiem”, saka Jorgens H. Mikkelsens. Viņš izsaka nožēlu, ka, ņemot vērā šībrīža sociālo situāciju, lielais notikums netiks svinēts. Bet nav šaubu, ka nākotnē būs citas iespējas svinēt.

Danish Agro - 120

2021.gada 1.aprīlī apritēs 120 gadi kopš Danish Agro dibināšanas. Šo 120 gadu laikā lauksaimniecība ir ļoti mainījusies: ražas novākšanas un transportēšanas tehnoloģijas, laika prognozes noteikšana u.c. Izmaiņu ir daudz, bet ir lietas, kas nemainās: kopš 1901.gada uzņēmums ir sadarbojies ar tūkstošiem lauksaimnieku, to dara joprojām, un turpinās darīt arī nākotnē.