Preses relīze

Jaunas CLAAS lielo platību pļaujmašīnas ar maināmu darba platumu un pēc izvēles – ar zaru un ruļļu kondicionētāju un vālu veidotāju

28.07.2023.

CLAAS DISCO 9700 modelis ar lielu materiāla caurplūdi, komfortu un maksimālu daudzpusību

CLAAS savu lielo platību pļaujmašīnu līniju ir papildinājis ar jaunu sēriju – DISCO 9700 ar darba platumu līdz 9,50 m. Tajā ir piecas versijas ar zaru vai ruļļu kondicionētāju un AUTO SWATHER vāla veidošanas funkcija, bet īpašu nišu šajā sērijā ieņem jaunā DISCO 9700 RC AUTO SWATHER – jaudīgā, lielu platību biomasas pļaujmašīna ražībai līdz 60 t/h un traktoriem ar jaudu līdz 500 ZS.  

Augsta aprīkojuma un darbības elastība
CLAAS jaunā DISCO 9700 sērija ir paredzēta galvenokārt lauksaimniekiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuriem jāapstrādā tādus neregulāras formas laukus un laukus ar nogāzēm, kur pārklāšanās dēļ ir nepieciešams augsts elastības līmenis. Bez tam lielo platību pļaujmašīnas ir īpaši piemērotas, ja jānovāc liels lopbarības daudzums. Ir pieejami pieci dažādi modeļi:
 
 • DISCO 9700 COMFORT bez kondicionētāja  
 • DISCO 9700 C BUSINESS ar zaru kondicionētāju
 • DISCO 9700 RC BUSINESS ar ruļļu kondicionētāju
 • DISCO 9700 C AUTO SWATHER ar zaru kondicionētāju un vālu veidošanu  
 • DISCO 9700 RC AUTO SWATHER ar ruļļu kondicionētāju un vālu veidošanu  

Jaunajās lielu platību pļaujmašīnās ir praksē jau pārbaudītas funkcijas, piemēram, MAX CUT pļaujmašīnas pamatnes ar ātro naža maiņu un ACTIVE FLOAT piekare ar inovatīviem risinājumiem. Tas nozīmē arī tīru lopbarību, maksimālu velēna aizsardzību un jaudīgumu, ko optimālai efektivitātei nodrošina gan lielais griešanas biežums, gan jūgvārpstas apgr./min. Jaunās, plūsmu optimizējošās nodiluma pamatnes, kas pirmo reizi tika ieviestas 2022. gadā DISCO modeļos 8500, 9300 un 1010 un kuras palielina griešanas augstumu par 15 mm, ir pieejamas arī visiem DISCO 9700 modeļiem. Šīs pamatnes ne tikai samazina koppelnu piesārņojumu un paātrina atāla augšanu, bet arī samazina vilces jaudu un degvielas patēriņu un vēl vairāk aizsargā velēnu.
Pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam rotējošo disku asmeņi un pārsegi ir sarkanā krāsā, lai tādējādi nomaiņas asmeņus varētu uzreiz uzstādīt attiecīgajiem pļaujmašīnas diskiem un tie atbilstu griešanās virzienam. Noņemamai un pārnēsājamai asmeņu kastei ir  trīs nodalījumi – sarkaniem un melniem rezerves asmeņiem un lietotiem asmeņiem. 
Inovatīvais sakabes rāmis ar leņķveida izlicēm nodrošina optimālu smaguma centru laukmalēs un braucot pa ceļu, un tas nozīmē vēl lielāku augsnes aizsardzību un braukšanas drošību. Abiem modeļiem ar AUTO SWATHER vālu veidošanas funkciju ir pastiprināts galvenais balsts. Kad pļaujmašīnu atvieno, hidrauliskās šļūtenes (tām ir standarta Kennfixx savienotāji) un elektrības kabeļus var uzglabāt jaunajā un drošajā kronšteinā. Centrālā eļļošanas sistēma dažās valstīs ir pieejama kā izvēles opcija diviem AUTO SWATHER modeļiem, un tā apgādā visus eļļošanas punktus, izņemot kardānvārpstas.

Maināms darba platums ar slīpuma vadību kā izvēles opciju
Visos DISCO 9700 modeļos jaunās izlices ir iespējams par 300 mm hidrauliski izbīdīt uz āru un par 50 mm uz iekšu  (maksimālais gājiens ir 700 mm), lai tādējādi regulētu pārklāšanos lauka stūros pie apgriešanās vai pļautu, šķērsojot nogāzi. Tas palīdz izvairīties no nenopļautām lauka daļām. Izlices gājienu ir iespējams pastāvīgi regulēt no kabīnes diapazonā no 8,80 līdz 9,50 m. Laukam paplašinoties, vai pļaujot nogāzē, pārklāšanu ir iespējams pat šādos darbos katrā pusē palielināt līdz 50 cm un tādējādi nodrošināt, ka pļaujot netiek atstātas nenopļautas joslas. Saliekot transporta pozīcijā, izlices automātiski ievelkas, un tiek nodrošināts transportēšanas augstums, kas ir mazāks par 4,00 m.
Augsnes kopēšanu neietekmē šūpojošo izliču gājienu, jo pļaujmašīnai ir plaša centrālā montāžas pozīcija un speciālā dubultā pļaujmašīnas segmentu vadīšana, izmantojot izlices. Turklāt ACTIVE FLOAT komforta versija regulāri un automātiski salīdzina faktisko spiedienu ar plānoto spiedienu un, reaģējot uz to, pastāvīgi pielāgo kontaktspiedienu uz zemi. 
Kā izvēles opcija ir pieejama slīpuma vadība, kas izmanto slīpuma sensoru, lai individuāli pielāgotu teleskopisko gājienu, un kreisās un labās puses ACTIVE FLOAT spiediena vadību. Šī funkcija neļauj novirzīties, tādējādi aizsargājot velēnu un atvieglo operatora darbu. Modeļos AUTO SWATHER vienlaikus tiek automātiski pielāgots lentes ātrums.

Izlices ir aprīkotas ar individuālu ‘Non-Stop’ prettriecienu aizsardzību, un katrai no tām ir sava slīpi rotējoša ass: kad pļaujmašīna saduras ar šķērsli, izlice pagriežas atpakaļ, tādējādi pārvietojot pļaujmašīnas segmentu pēc iespējas tālāk no bīstamās zonas.

Izturīga, minimālu apkopi prasoša piedziņa
Pļaujmašīnas segmentus darbina jaunas, Walterscheid P-Line trīskāršas teleskopiskas piedziņas vārpstas ar īpaši rūdītiem, liela diametra tērauda profiliem. Jaunais, lielākas kapacitātes K-90 berzes sajūgs ir pieskrūvēts tieši pie jūgvārpstas, tāpēc tā apkope ir ātri veicama un vienkārša.
RC modeļiem ir dubulta ruļļu piedziņu ar īpaši izstrādātu zobratu mehānismu, kas garantē maksimālu materiāla caurplūdi pat pie vislielākās ražības. Šī jaunā piedziņas sistēma ir DISCO 9700 RC AUTO SWATHER standarta funkcija un kā izvēles opcija pieejama RC frontālām pļaujmašīnām un modelim DISCO 9700 RC BUSINESS.

AUTO SWATHER maksimālai materiāla caurplūdei vālu veidošanas laikā
CLAAS piedāvā tirgū divas DISCO 9700 C AUTO SWATHER un DISCO 9700 RC AUTO SWATHER – pašas jaudīgākās lentes grupas pļaujmašīnas traktoriem līdz 500 ZS. Šīs pļaujmašīnas papildus tradicionālajām zālaugu kultūrām ir īpaši izstrādātas lucernas, pilngraudu skābbarības un ziemas lopbarības novākšanai, koncentrējoties uz maksimālo ražību un lopbarības apjomu. Materiāls tiek ar diviem pretēji rotējošiem poliuretāna ruļļiem saspiests droši, saudzīgi un bez zudumiem. Turklāt kondicionieris stiepjas visā pļaujmašīnas pamatnes platumā, lai nerastos lopbarības aizsprostojumi.
DISCO 9700 RC AUTO SWATHER piedāvā jaunas dizaina koncepcijas īpaši augstražīgām kultūrām, piemēram, inovatīvo risinājumu – augu materiāla padevi uz 1100 mm platajām, īpaši izturīgajām Kevlara šķērstransportiera lentēm un tālāk tā izvadi uz vālu. Divas leņķiskās pozīcijas ne tikai nodrošina to, ka lente tiek vienmērīgi piepildīta, bet materiāls arī tiek apvienots vienā vālā, izveidojot perfektu vālu nākošai ražas novākšanas tehnikai, kas nāk pēc tam.
Lai nākamais gājiens ar 12,7 m platu standarta četru rotoru vālotāju darba platums būtu no 19 m līdz 12 m (metode "19 līdz 12") – vienu vai abus lentes mehānismus ir iespējams hidrauliski nolocīt. Šī funkcija noder ar tad, ja jāpļauj atālu vai augiem ir vajadzīga zemāka vītuma pakāpe. Vienkārša lentes mehānismu sinhronizēšanās, nospiežot taustiņu, ļauj ērti pārslēgties no vienā pusē aktīvā AUTO SWATHER lentes mehānisma un otru.
Standarta ISOBUS vadība
DISCO 9700 COMFORT un BUSINESS versijām standarta komplektācijā ir pilna ISOBUS saderība. DISCO 9700 COMFORT modelim izlices tiek paceltas un nolaistas ar iepriekš iestatīto un tad aktivizēto hidroizvadu vai arī, izmantojot traktora laukmales secību programmu. Tādas funkcijas kā teleskopiskais gājiens, aizsarga salocīšana un ACTIVE FLOAT tiek vadītas, izmantojot Load-Sensing hidraulisko sistēmu. BUSINESS modeļos ar visaptverošu Load-Sensing hidraulisko sistēmu šīs funkcijas tiek darbinātas ar traktora vai ISOBUS universālā termināļa (piemēram, CEBIS, CEMIS 700 vai CEMIS 1200) programmējamiem un cietajiem taustiņiem. Pieejama ir arī ārā taustiņa F piešķire caur AUX-O vai AUX-N, piemēram, CMOTION daudzfunkciju vadības svirai.

Īsumā par piecu jauno DISCO 9700 modeļu galvenajām iezīmēm:
 • Četri BUSINESS modeļi ar zaru vai ruļļu kondicionētājiem, divi ar AUTO SWATHER vālu veidošanu un viens COMFORT modelis
 • DISCO 9700 RC AUTO SWATHER – jauns, maksimāli liela lopbarības daudzuma speciālists ar jaunu labības plūsmu, īpaši izturīgu zobratu mehānismu un 1100 mm platu lentes transportieri ar divām leņķiskām pozīcijām
 • Šūpojošas izlices pastāvīgi regulējamam darba platumam no 8,80 līdz 9,50 m
 • Non-Stop prettriecienu aizsardzības sistēma modelim DISCO 9700 BUSINESS (hidrauliski darbināma) un  DISCO 9700 COMFORT (mehāniski darbināma)
 • ACTIVE FLOAT ērtā reljefa kopēšana visiem DISCO 9700 
 • MAX CUT pļaujmašīnas pamatne ar sarkanās krāsas asmeņiem un vākiem, lai varētu ērti nomainīt asmeņus
 • Nodiluma plāksnes, lai palielinātu pļaušanas augstumu par 15 mm: mazāks koppelnu piesārņojums un ātrāka ataugšana
 • Jauna Walterscheid P-Line trīskāršā teleskopiskā piedziņas vārpsta ar īpaši rūdītām profila caurulēm un jaunu K-90 berzes sajūgu
 • Dubultu ruļļu piedziņu ar zobratu mehānismu RC modeļiem nodrošina optimālu materiāla caurplūdi un maksimālu stabilitāti
 • Izvēles opcija ir slīpuma vadība nogāzes šķērsošanai, kontaktspiedienam un lentes griešanās ātrumam
 • COMFORT un BUSINESS ar pilnu ISOBUS saderību 
 • COMFORT : Load-Sensing ACTIVE FLOAT kontaktspiediena vadībai, izliču gājiena un aizsarga salocīšana, priekšizvēle izliču pacelšanai un nolaišanai vai traktora laukmales secībai
 • BUSINESS: pastāvīga Load-Sensing hidrauliskā sistēma ar tiešu darbināšanu ar ISOBUS termināli vai savienojumu ar traktora laukmales secību programmu
 • Izvēles opcija centrālā eļļošana un eļļas dzesētājs atsevišķiem tirgiem