Preses relīze

Jauni aprīkojumi CARGOS 

Publicēts 24.09.2020.

Ieviešot jaunas aprīkojuma opcijas, CLAAS 2021. gada sezonai ievērojami palielina savas divējāda pielietojuma piekabes un lopbarības piekabes pielietojumu, produktivitāti un lietotāja ērtības.

ISOBUS lietošana ar jauno CEMIS 700
Tagad ir iespējams visus jaunos BUSINESS aprīkojuma konfigurācijas CARGOS modeļus aprīkot ar ISOBUS saderīgo CEMIS 700 universālo termināli. Tas aizstāj COMMUNICATOR II vadības termināli. 7 collu, liela kontrasta krāsu displejs ar skārienekrāna funkcionalitāti un automātisku dienas/nakts pārslēdzēju, 10 cietiem taustiņiem ar fona apgaismojumu un pagriežamo/piespiežamu slēdzi nodrošina optimālu lietošanas ērtumu. Papildu aprīkojumā ietilpst kamera, kas nodrošina reāllaika attēlojumus no vienas vai divām kamerām un saderību ar ISO 11783, kā arī funkcijas Aux-O, Aux-N, UT1 un UT2.

CARGOS 8400 ir lielāka ietilpība
Vēl viena jauna īpašība CARGOS 8400 divpusēja pielietojuma piekabei ir bortu paaugstinājums. Tas ir par 2,5 m3 palielinājis DIN iekraušanas tilpumu, un tagad tas ir 38 m3. CARGOS modeļu sērijai ir praksē jau pārbaudītais, leģendāras izturības CLAAS abpusēja asmeņa nazis un skrēpera tipa transportieris, bet šajā segmentā CLAAS tagad ir varējis pārsteigt: mašīna ir kompakta un ārkārtīgi produktīva, un tā noderēs gan saimniecībās, kur lauksaimnieki izmanto pašu iegādātās iekārtas, gan arī pakalpojumu sniedzējiem. 

Vēl viena piespiedu stūrēšanas alternatīva CARGOS 700 modeļu sērijā
CARGOS 700 modeļu sērijā lopbarības piekabēm bez jau esošajām pasīvās stūrēšanas un elektroniski vadāmās piespiedu stūrēšanas sistēmām tagad CLAAS piedāvā arī mehāniski vadāmu hidraulisku piespiedu stūrēšanas sistēmu. Tas nozīmē, ka tagad tā būs pieejama TREND aprīkojuma konfigurācijas CARGOS 700 mašīnām, turpretī iepriekš tas bija tikai BUSINESS konfigurācijas mašīnām. 
Mehāniskā hidrauliskā piespiedu stūrēšanas sistēma darbojas pēc izspiešanas principa, tam izmantojot vienu dīsteles pamatcilindru (divi tilti) vai divus dīsteles pamatcilindrus (trīs tilti), kā arī izmantojot hidraulisku mehānismu ar liela tilpuma spiediena akumulatoru, kas kalpo kā aizsardzība pret pārslodzi. Pamatcilindri traktora pusē ir pievienoti Scharmüller K50 lodveida sakabēm, un katrs no tiem ir aizsargāts ar izturīgu, pieskrūvētu aizsargplāksni. Pamatcilindriem ir arī grozāmi balsti. Stūrējošā ass tandēma tiltā ir pēdējā, bet trīs tiltu šasijā stūrējošās asis ir pirmā un pēdējā. Kad mašīna (piekabe) ir darba režīmā, traktors pārņem piespiedu stūrēšanas funkciju, un tam nav nepieciešams pastāvīgs savienojums. Turklāt šī sistēma darbojas bez jebkādas elektronikas. Mehāniska hidrauliskās sistēmas vadība dod iespēju operatoram atpakaļgaitas manevru laikā optimāli aizsargāt augsni, kā arī nodrošina ļoti labu centrēšanu gan uz līdzena reljefa, gan strādājot nogāzēs.
Lai darbinātu piespiedu stūrēšanas sistēmu, nepieciešama traktora sakabe, kas atbilst ISO 26402.