Preses relīze

Vairāk nekā 500 000 veiksmes stāstu:
CLAAS svin kombainu pusmiljona jubileju

Publicēts 13.06.2024.

2024. gada 13. jūnijs, Hārzevinkela / Omaha / Gaomi. CLAAS svin pusmiljona jubileju kombainiem, kas tiek ražoti kopš 1936. gada un tagad trīs vietās un trīs kontinentos tiek izlaisti kā LEXION, TRION, EVION un DOMINATOR jubilejas kombaini. Tie tuvākajās nedēļās un mēnešos būs apskatāmi izstādēs, Lauku dienās un demonstrējumos.

Eiropas labības kombainu pionieris
CLAAS jau daudzus gadu desmitus ir viens no galvenajiem kombainu attīstības virzītājiem. Sākot ar 1936. gadu, Hārzevinkelā (Vācija) bāzētais ģimenes uzņēmums Eiropā racionalizēja graudaugu novākšanu, tai izmantojot pļāvēju-kūlēju-kūlīšu sējēju ar šķērsvirziena plūsmas koncepciju jeb saīsinājumā MDB. Šo lielo sasniegumu vainagoja 1946. gadā izlaistā SUPER sērija, kuru, sākot no 1953. gada, bija iespējams pasūtīt arī ar papildu dzinēju, bet no 1958. gada arī kā SUPER AUTOMATIC versiju ar hidrauliskas piedziņas hederu. Visā pasaulē tika pārdots vairāk nekā 60 000 SUPER modeļu, un tie atrada ceļu līdz pircējiem pat Kanādā un Urugvajā.

1953. gadā ģimenes uzņēmums veiksmīgi iesoļoja kombainu-pašgājēju segmentā ar HERCULES, kas vēlāk tika pārdēvēts par SF. 1961. gadā tika uzstādīti jauni standarti  –  MATADOR GIGANT kombainam varēja izmantot līdz pat 6 metru platu hederu. Vēl citi sešdesmito gadu industrijas revolucionārie pagriezieni ir saistīti tādiem labi zināmiem nosaukumiem kā SENATOR, COMET, COSMOS, CORSAR, MERCATOR, PROTECTOR un COMPACT.
1972. gadā DOMINATOR sērija aizsāka jaunu ēru, kas ilgst nu jau vairāk nekā 50 gadus. CLAAS savu Eiropas tirgus līdera statusu īpaši nostiprināja ar sērijām DOMINATOR 6 un DOMINATOR 8 un ieviesa tādas inovācijas kā 3D tīrīšana, AUTO CONTOUR hedera vadība un kulšanas sistēma MEGA. Kombaini DOMINATOR CS ar separācijas cilindriem (COMANDOR CS no 1986. gada), kas tika prezentēti 1981. gadā, bija tolaik pasaulē vieni no jaudīgākajiem, un, sākot ar 1987. gadu, tie pirmo reizi tika piegādāti ar gumijas kāpurķēdēm. Izstādē Agritechnica 1995 galvenais notikums bija ne tikai LEXION 480 ar savu novatorisko APS hibrīdtehnoloģiju, bet arī ar spēles noteikumiem attiecībā uz veiktspēju, komfortu un novatoriskiem elektroniskiem pielietojumiem topošajai precīzās lauksaimniecības ērai. Augsni aizsargājošā TERRA TRAC šasijas tehnoloģija, kas LEXION kombainiem ir kopš 1997. gada, bet kopš 2021. gada pieejama arī TRION, triumfē visā pasaulē.

Milzīgs solis mašīnu intelektiskuma jomā bija 2013. gads: Ieviešot CEMOS, uzņēmums CLAAS kļūst par labības kombainu automatizācijas līderi un par to ir saņēmis daudzas starptautiskas balvas. CEMOS sistēma tiek nepārtraukti attīstīta un paplašināta, lai kombainos un darba agregātos iekļautu papildu procesus un apakšsistēmas.

Jaunākie CLAAS kombainu ģimenes locekļi ir 2021. un 2023. gadā prezentētās TRION un EVION sērijas. Kopā ar LEXION tās piedāvā unikālu produktu un aprīkojuma klāstu, sākot no 205 ZS piecu kratītāju kombaina līdz 790 ZS flagmanim LEXION 8900 TERRA TRAC ar APS SYNFLOW HYBRID. Visas šīs trīs sērijas var nodrošināt vēl lielāku kulšanas efektivitāti, pateicoties DYNAMIC POWE dzinēja vadības sistēmai un paplašinātajām CEMOS funkcijām. Atkarībā no prasību profila ir pieejams ļoti liels hederu klāsts – sākot ar parastajiem šneka tipa hederiem līdz ultramodernajem, automatizētajiem VARIO hederiem un beidzot ar sānisko lenšu elevatora hederi CONVIO FLEX ar elastīgu atgriezēju stieni un tītavu vadību ar materiāla pacelšanas koncepciju.

Vairāk nekā 500 000 veiksmes stāstu:
Pieredze, kas nodrošina sagatavotību nākotnei 
DOMINATOR un LEXION ar attiecīgi aptuveni 100 000 un vairāk nekā 75 000 kombainu sastāda lielāko daļu no 500 000 līdz šim izgatavoto CLAAS kombainu. CLAAS kombainu panākumus pasaulē ievērojami veicināja arī SUPER un SUPER AUTOMATIC (aptuveni 65 000 kombainu), kā arī EUROPA un COLUMBUS (kopā aptuveni 60 000) un TUCANO (aptuveni 35 000 kombainu). Taču progresa virzītājspēks ir bijušas arī tās sērijas, kas ražotas mazākā skaitā, piemēram, COMMANDOR TERRA TRAC: arī tās ir būtiski ietekmējusi šodienas CLAAS kombainu ģenētiku. Izcila piemērojamība dažādām kultūrām, neapstrīdama ražas novākšanas veiktspēja un nepārspējama efektivitāte – šīs īpašības jau gadu desmitiem tiek pastāvīgi optimizētas un dziļi nostiprinātas ik katrā jaunajā CLAAS labības kombaina DNS struktūrā. Un, kas ir svarīgi, – CLAAS kombaini ir ideāli sagatavoti nākotnei ne tikai, pateicoties to pārliecinošumam, bet arī pateicoties industrijā vadošajai automatizācijai un jauna līmeņa savienojamībai.


Starptautiska kompetence un ražošanas tīkls
CLAAS jau gadu desmitiem piegādā kombainus arī citiem ražotājiem. Kopš 1992. gada CLAAS kombaini vairs netiek ražoti tikai un vienīgi to galvenajā mītnē Hārzevinkelā. Indijā tajā pašā gadā no konveijera līnijas noripo pirmais CLAAS CROP TIGER, un no šīs līnijas nobraukuši jau vairāk nekā 10 000 saražotu kombainu. CLAAS kopš 2001. gada savā rūpnīcā Omahā ražo arī LEXION hibrīdkombainus Ziemeļamerikas tirgum. Tie ir dzeltenā krāsā un līdz 2019. gadam – ar zīmolu Caterpillar.

Kopš 2013. gada CLAAS pēc Jinyee pārņemšanas ražo labības kombainus un to komponentus arī Ķīnā. 2019. gadā šeit tika izlaists jaunais DOMINATOR 370 hibrīdkombains, un tam trīs gadus vēlāk sekoja sešu salmu kratītāju DOMINATOR 260. Kopš 2023. gada Gaomi tiek ražots arī jaunais EVION, kas tāpat kā DOMINATOR 370 un 260, tika izstrādāts Harsevinkelā.

Labības kombainu kompetences tīklā ir iekļauta arī Turkusaintnikola, kas atrodas Ungārijas dienvidos un kur kopš 1997. gada tiek ražoti CLAAS kombainiem paredzētie hederi un kukurūzas novācēji. 2021. gada oktobrī šeit tika nosvinēta simttūkstošā hedera izlaišana.

Automatizācija, palīgsistēmas un datu pārvaldība:
No caurplūdes vadības sistēmas līdz CEMOS un CLAAS connect
Fakts, ka kulšanas veiktspēja kopš pirmā Eiropas labības kombaina – MDB – ir palielinājusies, saistīts ne tikai ar iekārtas attīstību un augstāku dzinēja veiktspēju. Par aizvien svarīgāku turpmākas optimizācijas daļu, īpaši pēdējo 25 gadu laikā, ir kļuvusi automatizācija un ar to saistīto efektivitāti, produktivitāti un darba rezultātiem. Ieviešot caurplūdes jaudas monitorēšanu 1974. gadā, CLAAS savos labības kombainos sāka integrēt elektroniskos palīgus. CEMOS sistēma, kas tika prezentēta 2013. gadā un kopš tā laika ir ieguvusi vairākas balvas starptautiskos tirdzniecības izstādēs, piemēram, Agritechnica un SIMA, ir izrādījusies tā, kas noteikusi spēles noteikumus. Šī sistēma līdz pat šai dienai tiek pastāvīgi paplašināta, lai labības kombainos un hederos iekļautu turpmākus procesus un nodrošinātu optimālu mašīnas izmantošanu, pilnībā koncentrējoties uz maksimālu ražas novākšanas veiktspēju – un tas viss, pateicoties visu CLAAS kombainu unikālajai piemērotībai dažādām kultūrām.

CLAAS bija arī viens no celmlaužiem, kas izstrādāja labības kombainus precīzās lauksaimniecības vajadzībām. No 1991. gada ražības datus un GPS atrašanās vietas datus varēja sasaistīt savā starpā, savukārt no 1996. gada LEXION pat piedāvāja ražas kartēšanu, izmantojot AGROCOM MAP, un tam 1998. gadā sekoja uz telemetriju balstīta ražas novākšanas transporta pārvaldība, izmantojot Combine Online. 2005. gadā LEXION kombaini bija pirmie CLAAS produkti, kas tika aprīkoti ar revolucionāro TELEMATICS. No 2024. gada oktobra CLAAS labības kombainu digitālā sasaite tīklā ar pārējo transportu, darbu pārvaldību un CLAAS servisa un tirdzniecības partneri notiks jaunajā CLAAS connect platformā, tādējādi atverot jaunu nodaļu digitālo mašīnu un saimniecības pārvaldību jomā.

Vairāk nekā vienkārši mašīna: CLAAS princips
No pirmā labības kombaina 1936. gadā līdz mūsdienām CLAAS ir sniedzis saviem klientiem visaptverošu atbalstu. Iegādājoties kombainu no CLAAS, lauksaimnieki sagaida maksimālu veiktspēju un produktivitāti, un tas ir, pateicoties vadošajām tehnoloģijām un optimālam atbalstam. Izmantojot ērto vadības koncepciju, novatoriskās operatoru atbalstošās sistēmas un ciešo sasaisti ar CLAAS servisa partneri, tiek sasniegta ne tikai maksimāla sezonālā veiktspēja, bet arī panākts unikālas katra CLAAS labības kombaina kalpošanas laiks. Pateicoties šai ilgtspējībai, CLAAS kombaini vienmēr ir bijuši lietošanā ļoti ilgu laiku – dažos gadījumos pat vairāk nekā piecus gadu desmitus. Tiem ir ārkārtīgi zema ikgadējā vērtības samazināšanās, tāpēc visas CLAAS kombainu sērijas un visi modeļi ir ļoti populāri, pat ja tie ir lietoti.

Modernās operatoru atbalstošās sistēmas, tādas kā CEMIS un GPS PILOT, šodien ir tikpat svarīgas kā CLAAS MAXI CARE apkopes līgumi. CLAAS kombaini ir ideāli aprīkoti, lai varētu novākt jebkura veida kultūru; tiem ir plašs darba agregātu klāsts, un, mainot kultūru, nav īpaši jānopūlas. Jo, novācot ražu, ir vajadzīgs ātrums, daudzpusība, pielāgošanās un arī – visaugstākais uzticamības līmenis.

Šīs īpašības ir vienādas visos CLAAS kombainos, un tās ir bijušas visu 500 000 veiksmes stāstu pamatā. Tieši šī pieredze, kas gūta gandrīz 90 gadu laikā, ražojot kombainus, ir tas, kas “Made by CLAAS” padara par solījumu.

Jubilejas mašīnas demonstrējumiem un izstādēm 
Lai izceltu CLAAS globālo kombainu ražošanas tīklu un lai šajā jubilejā varētu piedalīties visas ražotnes vienlīdzīgi, vairākas jubilejas mašīnas tika un tiek sagatavotas pēc īpaša dizaina. LEXION, TRION, EVION un DOMINATOR kombaini tuvākajās nedēļās un mēnešos būs apskatāmi dažādās valsts un starptautiskajās izstādēs, kā arī Lauku dienās un demonstrējumos. Šis dizains ir veltījums CLAAS kombainu vēsturei: sudraba metāliskā krāsa simbolizē CLAAS kombainu ražošanas pirmsākumus līdz 1961. gadam, asnu zaļā metāliskā krāsa simbolizē labi pazīstamo CLAAS krāsu shēmu, kas tika ieviesta 1966. gadā līdz ar SENATOR. Adījuma raksts CLASS burtos abās jubilejas mašīnu pusēs ir atsauce uz veco CLAAS formas logotipu ar CLAAS mezglotāja āķi – pirmo CLAAS patentu 1921. gadā.

"500 000 CLAAS labības kombaini lielā mērā ir 500 000 veiksmes stāstu, jo lauksaimnieki un pakalpojumu sniedzēji visā pasaulē ir mums uzticējušies 500 000 reižu," saka CLAAS izpilddirektors Jans-Hendriks Mors. Tāpēc mēs atzīmējam šī kombaina jubileju starptautiskā mērogā, globāli izlaižot vairākas jubilejas mašīnas Hārzevinkelā, Omahā un Gaomi. Tas arī atspoguļo un novērtē mūsu starptautisko kompetenci un mūsu labības kombainu ražošanas tīklu, kurā, protams, ietilpst arī mūsu hederu un kukurūzas novācēju ražotne Turkusaintnikolā Ungārijā.”

2025. gada ražas sezonas jubilejā pircēji var iegādāties īpašu pārdošanas versiju, kurai bez izvēlētajām aprīkojuma funkcijām, ir arī uz sānu paneļiem uzlīmes ar uzrakstu “More than a machine” ("Vairāk nekā tikai mašīna"). Visi CLAAS labības kombaini no 2025. ražošanas gada saņems arī nelielu uzlīmi uz kabīnes durvīm. “CLAAS labības kombains patiešām ir daudz kas vairāk nekā tikai mašīna,” turpina Mors. “Jo aiz katra EVION, TRION, LEXION un DOMINATOR stāv jaudīga pārdošanas organizēšana, ļoti profesionāls serviss, ātra un uzticama rezerves daļu piegāde un daudz kas cits. Un visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi –spēcīgs lietotu mašīnu starptautisks mārketings, kas, tāpat kā tehniskie faktori – vispārējā veiktspēja, uzticamība un izturība – iedvesmo pircējus visā pasaulē."