Preses relīze

Jauni VOLTO ārdītāji ar darba platumu 13 m un 15,10 m un inovatīvu šasijas konstrukciju

Publicēts 02.07.2024.

Jauni augstas veiktspējas CLAAS ārdītāji ar Y ass profilu

2024. gada 27. jūnijs, Hārzevinkela, Bādzaulgava.  CLAAS papildina savu ārdītāju augstāko sēriju ar četriem VOLTO modeļiem un ievieš daudzus inovatīvus risinājumus. Īpaši izceļama ir TS versija ar pašstūrējošu šasiju darba pozīcijā, kas pieejama abiem darba platumiem.

Līdz šim CLAAS ārdītāju darba platumi ir pieejami no 4,50 līdz 13,00 m. Tagad VOLTO sērijai  pievienojušies četri jauni augstākās sērijas modeļi. VOLTO 1500 T ar darba platumu 15 m ir pievienojies jaunais VOLTO 1300 T. Šiem jaunajiem augstas veiktspējas ārdītājiem ir jauns rāmja un šasijas risinājums ar optimālu augsnes reljefa kopēšanu un augsnes aizsardzību; ļoti vienkārša vadība un salocīšana; optimizēta rotoru darbība, ko nodrošina daudzfunkcionālā XXL šasija/1,050 m diametra stūrējošie riteņi, kā arī pilnībā pārveidota, izturīgāka PERMALINK piedziņa. Turklāt mazie MAX SPREAD rotori ļoti labi paceļ augu masu un to vienmērīgi un plaši izkliedē. Pateicoties jaunajai rāmja koncepcijai, TS versijai ar inovatīvo pašstūrējošu šasiju arī ir pieejami abi darba platumi.

Labi pārdomāta konstrukcija: stabilitāte atbilst klīrensam un manevrētspējai
Tievajam centrālajam rāmim ar inovatīvu Y ass profilu un neatkarīgu riteņu piekari ir vairākas priekšrocības: garais pagrieziena kronšteins attiecībā pret rotoru rāmi pacelšanas laikā nodrošina vēl nepārspētu klīrensu. Tai pašā laikā rotoru rāmja smaguma centrs paliek tuvu asīm un laukmalē nodrošina maksimālu stabilitāti – pat uz nelīdzenas augsnes. Platā ass, pateicoties lielajām riepām, rotoru rāmim paceļoties, samazina zvalstīšanos un nodrošina laidenu un drošu braukšanu pa ceļu. Kompaktie garuma un augstuma izmēri nodrošina labāku redzamību uz aizmuguri un ļauj vieglāk izbraukt šaurus pagriezienus un manevrēt šaurās vietās saimniecības pagalmā, tehnikas nojumēs un uz lauka.
TS versijas sērijām VOLTO 1300 un VOLTO 1500 ir aprīkotas ar unikālu pašstūrējošu šasiju. Tas nozīmē, ka šaurus līkumus un manevrus lauka galos var veikt, nepaceļot rotorus. Tas novērš deformāciju starp šasijas rāmi un rotoru rāmi, kā arī nebojā zālāju, ko parasti izraisa rotējošie rotora riteņi. Kad rotoru rāmi paceļ, šasijas riteņi automātiski noregulējas braukšanas virzienā.
Riepas (to izmēri ir sākot no standarta 15/70-18 līdz izvēles opcijai 500/55-20 ar 1055 mm diametru), pateicoties paceltajam rotoru rāmim, ārdot zaļmasu, saudzē augsni un ļauj braukt pa ceļiem ar pie lieliem ātrumiem. Tas lieliski noder saimniecībām, kurās ir mitras pļavas vai jutīgi zālaugi. Šasijas riteņi ir daudzfunkcionāli – tie kalpo arī kā atbalsta riteņi un neļauj rotora zariem iegrimt augsnē.

Ir uzlabotas praksē jau pārbaudītās funkcijas: MAX SPREAD rotors ar jauno PERMALINK piedziņu

Jaunajiem augstas veiktspējas ārdītājiem ir arī praksē pārbaudītā rotora konstrukcija: MAX SPREAD tehnoloģija ar 29,3° leņķī novietotiem grābekļiem, kas sevi jau ir pierādījusi dažādos darba apstākļos visā pasaulē. Tā nodrošina maksimāli iespējamo grābšanas veiktspēju – tīru nokopšanu un optimālu kliedēšanu pat mitrā, smagā zālē. VOLTO 1300 T/TS ir 12 rotori 1,50 metra diametrā un seši grābekļi, savukārt VOLTO 1500 T/TS ir 14 tādas pašas konstrukcijas rotori. Nelielais diametrs un dubultais šarnīrs uz rotoru rāmja nodrošina lielisku pacelšanu pat uz reljefaina lauka. Kliedēšanas leņķi rotoriem var regulēt diapazonā no 12 līdz 16 grādiem, neizmantojot palīginstrumentus, savukārt ar kloķi, kas atrodas šasijas rāmja kreisajā pusē, var centralizēti regulēt grābšanas augstumu. Kā orientieris tam ir skala uz pacelšanas cilindra. Kā izvēles opcija ir pieejams hidrauliski darbināms aizsargs lauka malu ārdīšanai.

Lai nodrošinātu pastāvīgu maksimālo veiktspēju darba platumā no 13 līdz 15,10 m, ir tikusi uzlabota PERMALINK piedziņa. Tās izstrāde ietvēra vairākus tūkstošus stundu testēšanas gan uz lauka, gan pie testēšanas stenda, un galvenais bija tas, lai šī piedziņa apmierinātu lauksaimniekus un būtu maksimāli droša.

Pilnībā pārveidotais PERMALINK HD tapu savienojums un modulārās, ar eļļu uzpildāmās rotoru piedziņas ir izcilas funkcijas, kas to atšķir no citām tirgū esošajām piedziņām. Lai uz piedziņas vārpstām samazinātu griezes momentu, vārpstas ātrums ir palielināts par 50%. Tajā pašā laikā ir tikuši pastiprināti tapu savienojumi, un tie ir aprīkoti ar jauniem, lielākiem gultņiem. Tie, tāpat kā iepriekš, nodrošina 180 grādu salocīšanu ar pilnu jaudas pārnesi. Turklāt rotori ir aprīkoti ar jauniem, noblīvētiem piedziņas elementiem, kas pagarina apkopes intervālus līdz vairākiem gadiem.

Ātra salocīšana 
Lai darbinātu divus liela izmēra  VOLTO ārdītājus, nav nepieciešams terminālis. Traktora vienpusējas darbības hidroizvads vada pacelšanas cilindru, bet divpusējas darbības – rotoru rāmja salocīšanu un atlocīšanu. Nav vajadzīgi traucējoši kabeļi vai stabilizatora stieņi, un nav arī jāpārslēdz hidraulika. VOLTO 1300 T/TS un VOLTO 1500 T/TS salocītā stāvoklī ir šaurāki par 3 metriem – rotori transporta pozīcijā tiek atbalstīti uz šasijas rāmja ar ļoti zema smaguma centru un kopējo augstumu tikai 3,29 metri. Pateicoties platajam sliedēm un lielajiem šasijas riteņiem, tiek nodrošināta droša un ātra manevrēšanu pa ceļiem.
 
Svarīgākais par jaunajiem VOLTO 1300 T/TS un 1500 T/TS
 
Četri jauni modeļi ar darba platumu 13 un 15,10 m.
Inovatīvs šasijas rāmis ar Y veida ass profilu: tieva konstrukcija; šasijas smaguma centrs atrodas tuvu rotoru rāmim; maksimāls klīrenss, kad rotori ir pacelti.
TS versijas ar pašstūrējošu šasiju darba pozīcijā: nav deformācijas starp šasijas rāmi un rotoru rāmi, rotoru riteņi nebojā velēnu. Kad rotoru rāmis ir pacelts, stūrēšana virzienā uz priekšu notiek  automātiski. 
Lieli šasijas riteņi līdz 500/55-20 un 1055 mm diametrā ar divkāršu funkciju – tie ir arī kā atbalsta riteņi: augsnei draudzīgi uz lauka un droši uz ceļa.
12 (VOLTO 1300 T/TS) vai 14 (VOLTO 1500 T/TS) rotori, katrs 1,50 m diametrā un ar sešiem grābekļiem.
Rotoru rāmis ar dubultšarnīra balsteņiem, lai nodrošinātu perfektu kopēšanu pat uz reljefainas augsnes.
MAX SPREAD zālaugu kliedēšana ar grābekļiem, kas atliekti leņķī, lai nodrošināt tīru grābšanu un optimālu kliedēšanu.
Izturīgi, vienā un tai pašā leņķī novietoti piecu tinumu zari; uzticama aizsardzība pret zaru pazaudēšanu.
Grābšanas augstumu iestata centralizēti, ar kloķi; kliedēšanas leņķa regulēšana bez instrumentiem (12/16 grādi).
Pilnīgi pārveidota PERMALINK piedziņa: lielāka jauda ar mazāku griezes momentu; pastiprināti tapu savienojumi ar lielākiem gultņiem; jaunas, noblīvētas rotoru piedziņas ar eļļas uzpildi.
Transporta pozīcija ir kompakta: transporta augstums 3,29 m; transporta platums mazāks par 3 m; īss transporta garums – tas nodrošina optimālu redzamību un manevrējamību.
Ļoti vienkārša vadība un tikpat vienkāršs salocīšanas mehānisms: nepieciešams tikai viens vienpusējas darbības hidroizvads (rotora pacelšanai) un viens divpusējas darbības hidroizvads (pārslēgšanai no transporta pozīcijas uz darba pozīciju un otrādi), un vēl viens vienpusējas darbības hidroizvads izvēles opcijai – zaļmasas aizsargam, ko izmanto, strādājot pie lauka malas.