Preses relīze

Divas sudraba Agritechnica balvas par inovācijām saņem CLAAS un 3A

Publicēts 13.11.2023.

2023. novembris, Hārzevinkela. Šā gada Agritechnica izstādē balvas ir ieguvuši divi inovatīvi CLAAS risinājumi: sudraba inovāciju balva ir par daudzdimensiju uzkares vadības sistēmu un vēl viena sudraba medaļa – par 3A Autonomy Group. Abu izstrādņu mērķis ir lauksaimniecībā vēl vairāk palielināt automatizāciju un precizitāti.
Apbalvojumus Agritechnica izstādēs CLAAS saņem tradicionāli, un tas ir, pateicoties inovatīvu produktu izstrādātājiem un praktiskiem risinājumiem, kas ceļ produktivitāti un efektivitāti un uzlabo lietotāja ērtības. Šā gada balvas pasvītro to, ka uzņēmums joprojām tupina īstenot šo stratēģiju.

CEMOS un 3A: augsta līmeņa automatizācija un autonoms darbs kļūst par realitāti
Trīspunktu uzkare pastāv jau gandrīz 100 gadu, un šajā laikā tās darbības pamatprincipi tikpat kā nav mainījušies. Tagad CLAAS ir izstrādājis šī nozīmīgā traktora-agregāta interfeisa nākamo paaudzi – daudzdimensiju uzkares vadības sistēmu, kas ir ‘CEMOS for Tractors’ tehnoloģijas tālāka paplašināšana un ir saņēmusi Agritechnica inovāciju balvu – sudraba medaļu.

Šī ir trešā inovāciju balva ‘CEMOS for Tractors’ tehnoloģijai. Pirmā sudraba medaļa šai sistēmai tika piešķirta Agritechnica 2017 par traktoriem paredzēto pirmo, uz dialogu balstīto, pašmācību ceļā apgūstamo operatoru atbalstošo un procesus optimizējošo sistēmu. Otrā sudraba inovācijas balva tika piešķirta 2021. gada beigās par lielās Terranimo® datu bāzes integrēšanu ‘CEMOS for Tractors’. Tas ļāva pirmo reizi CEMOS sistēmā iekļaut augsnes aizsardzības sistēmu un izmantot to kopā ar CLAAS CTIC riepu spiediena regulēšanas sistēmu. Kopš 2022. gada ‘CEMOS for Tractors’ standartā ir iekļauta automātiska augsnes sablīvēšanās risku uzrādīšana displejā. 

Balvu saņēmusī daudzdimensiju aizmugurējā uzkare tagad pirmo reizi ir hidraulisko augšējo atsaiti un darba agregātu integrējusi uzkares vadības sistēmā, izmantojot hidroizvadu. Tas kopā ar agregāta sānu sensoriem un ISOBUS ļauj precīzi vadīt agregātus, sākot ar arkliem līdz mēslojuma izkliedētājiem.
Piemēram, vadības sistēma var pārnest uzkarināma kultivatora smagumu uz traktora aizmugurējo tiltu vai optimizēt izkliedēšanas modeli minerālmēslu izkliedētājam tā, lai tas vienmēr atrastos paralēli zemei. Darba kvalitāte tiek uzlabota visos pielietošanas scenārijos, turklāt augsnes apstrādes laikā degvielas patēriņš samazinās par 5 līdz 14%. Inovatīvā uzkares vadības sistēma CLAAS traktoriem paplašinās CEMOS funkcionalitāti, atbalstot resursus saudzējošu augsnes apstrādes agregātu vadību.

Sudraba medaļu saņēma arī 3A – no vairākiem ražotājiem sastāvošā autonomā grupa ADVANCED AUTOMATION & AUTONOMY – par savu atvērto pieeju modernajām, augsti attīstītajām un autonomām traktora-agregāta kombinācijām, ko izmanto augsnes apstrādē. 3A nodibināja uzņēmumi CLAAS, AgXeed un Amazone  2023. gada vasaras beigās. Tagad Grupai kā ceturtais ir pievienojies Müthing, un šobrīd jau notiek pārrunas ar citiem lauksaimniecības tehnoloģiju uzņēmumiem.

“Mēs esam ārkārtīgi priecīgi būt starp balvu ieguvējiem, gatavojoties pasaules vadošajai lauksaimniecības tehnoloģiju izstādei,” saka 3A dibinātāji CLAAS; AgXeed un Amazone. "Atvērtā, no vairākiem ražotājiem sastāvošās Grupas nodrošinātā pieeja ļauj mazākiem ražotājiem ar mazākiem attīstības resursiem piedalīties modernajā lauka darbu automatizācijā. Priekšrocības ir acīmredzamas: Grupas kombinētā kompetence ļaus tehnoloģijām daudz ātrāk sasniegt tirgus briedumu, procesos paātrinot standartizāciju. Turklāt, piekļūstot ļoti dažādiem ražotāju risinājumiem, lauksaimnieki un pakalpojumu sniedzēji varēs izvēlēties to tehnoloģiju, kas viņu biznesam ir visatbilstošākais.”

Grupas mērķis ir, strādājot kopā, standartizēt interfeisus un nodrošināt praktiskus automatizācijas un autonomijas risinājumus dažādiem augsnes apstrādes automatizēšanas izaicinājumiem. Pirmie 3A tehniskie risinājumi ir CLAAS Autonomy connect, AgXeed Box un Amazone AutoTill. Citi mašīnu ražotāji Grupai pievienosies, lai aktīvi iesaistītos dažādu āra darba procesu pielietojumu paplašināšanā.