Preses relīze

LEMKEN kompaktās disku ecēšas Heliodor drīzumā būs iespējams kombinēt ar precīzas padeves vircas izkliedētāju.

Publicēts 21.03. 2022.

Sākot no 2022. gada marta kompaktās disku ecēšas LEMKEN Heliodor būs pieejamas ar sagataves komplektu, ar kura palīdzību būs iespējams pievienot precīzo izkliedētāju Vogelsang DosiMat DMX. Divu jaudīgu, praksē jau pārbaudīto iekārtu kombinācija ļaus precīzi un ar minimāliem zudumiem izkliedēt un iestrādāt organisko mēslojumu, piemēram, vircu.
Ideāla kombinācija – kompaktās disku ecēšas kopā ar vircas izkliedētāju
Heliodor ecēšas šādam pielietojumam ir ļoti piemērotas, jo tās ir kompaktas, ar mazu iegrimi un tāpēc traktoram, lai tas atbilstu celtspējai un vilcei, būs vajadzīga tikai nelielas papildu prasības. DosiMat DMX ir slavens ar savu ļoti vienmērīgo izkliedēšanu šķērsvirzienā un garenvirzienā, kas tiek konsekventi uzturēta pat pie pavisam maziem vai ļoti lieliem uzklāšanas daudzumiem.
Kā tās darbojas?
Abu iekārtu darbība ir ļoti vienkārša: šķidrmēsli tiek padoti DosiMat no augšas, homogenizēti iekārtas iekšpusē, tam izmantojot plūsmu optimizējošu rotoru, kas aprīkots ar asmeņiem, un pēc tam padoti pa atsevišķiem izvadiem. Šajā procesā šķiedras un viss pārējais tiek kārtīgi sasmalcināts – tas ļauj panākt vēlamo precīzo izkliedēšanu un palīdz izvairīties no traucējošiem aizsprostojumiem.Virca pēc tam pa šļūtenēm nonāk Heliodor pirmās disku rindas aizmugurē, no kurienes tā tiek izmidzināta augsnē. Tad to tūlīt pat iestrādā otrā disku rinda un pakotājrullis.
Ekonomiski un ilgtspējīgi
No ekonomiskā viedokļa Heliodor / DosiMat duets precīzi atbilst pašreizējām tendencēm: pieaugot minerālmēslu cenām, daudzi lauksaimnieki vēlas izmantot vircā uzkrātās barības vielas. Tas tiek panākts ar precīzu uzklāšanu un tūlītēju iestrādi, vienlaikus samazinot slāpekļa zudumus un padarot procesu ne tikai ļoti ekonomisku, bet arī atbilstošu ūdens un augsnes aizsardzības prasībām.