Preses relīze

JAUNAS PAAUDZES CLAAS LINER VĀLOTĀJI

Publicēts 07.09.2021.

 CLAAS ir atjauninājis savu divu rotoru vālotāju ar vālu noklāšanu centrā klāstu, piedāvājot septiņus jaunus modeļus, kas ir vienkāršāk vadāmi un, kā jau vienmēr – ar augstākās klases veiktspēju. Jauno līniju papildina divi BUSINESS modeļi ar ACTIVE FLOAT rotora piekari. Jaunajos modeļos ir daudz inovatīvu risinājumu un funkciju, kas paredzētas, lai atvieglotu lauksaimnieku dzīvi un nodrošinātu augstākās kvalitātes lopbarību.

Intelektiska piekare, lai perfekti pielāgotos augsnes reljefam
Jaunākās paaudzes LINER divu rotoru vālotāji, tāpat kā to priekšgājēji, lieliski pielāgojas augsnes reljefam un ļauj tīri grābt ar zemu lopbarības piesārņojuma līmeni. GRASS CARE rotoru vadības sistēma nodrošina, ka rotori darbības laikā tiek aktīvi amortizēti. Kad rotoru pleci ir nolaisti, vispirms zemei pieskaras aizmugurējie rotoru riteņi, radot reaktīvas lidmašīnas efektu, kas neļauj zariem ierakties zemē un bojāt zāles velēnu. BUSINESS modeļiem standarta komplektācijā ir individuālu rotoru pacelšanas funkcija, ko iepriekš izvēlas terminālī; TREND modelī šī funkcija pieejama kā izvēles opcija un to darbina tieši, izmantojot hidroizvadu.
Visi rotori standarta komplektācijā ir aprīkoti ar četru riteņu šasiju; LINER 3100 bāzes konfigurācijai ir sešu riteņu šasija. Šie riteņi ir izvietoti tuvu zaru rotācijas lokam, lai tie nodrošinātu vienmērīgu rotoru vadību un optimāli kopētu augsnes reljefu. Divi priekšējie šasijas riteņi ir stūrējošie. LINER modeļiem 2900-2700 pēc izvēles ir pieejamas sešu riteņu šasijas. Pateicoties šai opcijai, aizmugurējie rotoru riteņi ir aizstāti ar svārstīgām asīm. Šī šasija, velkot rotorus pa lauku, kombinācijā ar peldošo kardāna piekari un, izmantojot lielu trīsdimensiālu rotācijas kustību, izcili kopē augsnes reljefu arī uz nelīdzenas virsmas. Tas nodrošina optimālu grābšanu un minimālu lopbarības piesārņojumu. 
Grābšanas augstumu ir iespējams viegli nolasīt no rotoru centrālās vārpstas skalas un to ātri noregulēt, izmantojot kloķi, kas ir uz rotoriem. Divu rotoru vālotājiem ar vālu noklāšanu centrā pēc izvēles pieejama arī hidrauliska rotoru augstuma regulēšana. LINER 2900 un 2800 BUSINESS modeļiem katra rotora augstumu var individuāli regulēt ergonomiskajā CEMIS 10 terminālī, izmantojot priekšizvēles funkciju un pēc tam aktivizējot traktora hidroizvadu. LINER divu rotoru vālotāja TREND versiju ir iespējams piegādāt ar hidraulisku rotoru augstuma regulēšanas funkciju, ko vada tieši – ar hidroizvada palīdzību.
 

Vienkārši stiprinājumi un efektīva braukšana 
LINER 3100 - 2700 modeļu grābekļu pleci ir stingri iestiprināti 20 rievu vārpstā, tiem nav brīvkustības un tie ir fiksēti, izmantojot PROFIX stiprinājumu. Sadursmes gadījumā ar svešķermeni grābekļi noteiktajā lieces vietā novirzās, lai tādējādi nesabojātu palīgpārnesumkārbu. Grābekļu uzlikšana un noņemšana ir ātra un ļoti vienkārša. Dubulto zaru tinumi ir uzstādīti uz grābekļu pleciem un nostiprināti ar skrūvi, lai samazinātos lūzuma risks. Ja zari nolūstu, fiksators neļautu tiem atdalīties no rotora.  Katrs grābeklis ir aprīkots ar pieciem 9,5 mm bieziem dubultiem zariem. Skābbarības zari divās vietās ir izliekti 10 grādu leņķī, veidojot 10 mm zonu, kas palīdz izcelt metriālu no rugājiem. Šāda konstrukcija nodrošina saudzīgu un efektīvu grābšanu un ļauj optimāli veidot vālu.
Rotori ir aprīkoti ar individuāliem berzes sajūgiem, kas aizsargā pret pārslodzi – tie reaģē vienmērīgāk nekā izciļņa sajūgi un ļauj turpināt darbu bez pārtraukuma pat maksimumslodžu laikā. Lai aizsargātu piedziņas mehānismu, vārpstas griešanās ātrums divās Y pārnesumkārbās uz galvenā rāmja ir ticis samazināts no 540 uz 350 apgr./min. Piedziņas vārpstas brīvgaitas sajūgs ir novietots tieši Y pārnesumkārbas iekšpusē, ļaujot rotoriem transporta pozīcijā brīvi griezties.
LINER 3100, 2900 un 2800 darba platumu un vāla platumu regulē hidrauliski un sinhroni, izmantojot teleskopiskos plecus. LINER 2700 un 2600 modeļos tos regulē mehāniski. LINER 2700 izmanto tapu un caurumu sistēmu četrām dažādām pozīcijām; LINER 2600 modelī,  izmantojot regulēšanas skrūves, ir iespējams iestatīt trīs dažādus darba platumus. 

ACTIVE FLOAT modeļiem LINER 2900 un 2800

Hidrauliskā rotora piekare ACTIVE FLOAT pieejama tikai diviem modeļiem – LINER 2900 BUSINESS un LINER 2800 BUSINESS. Tā darbojas līdzīgi kā tāda paša nosaukuma piekare DISCO CONTOUR disku pļaujmašīnās. ACTIVE FLOAT ir viegli regulējama turpat uz mašīnas, izmantojot manometru uz galvenā rāmja, kas rāda spiedienu hidrauliskajos kontūros. Rotora spiedienu uz virsmu var precīzi pielāgot lopbarības daudzumam un augsnes apstākļiem, regulējot piekares spiedienu. Tas nodrošina lielākus darba ātrumus un samazina koppelnu piesārņojumu.

Manevrējams un stabils gan uz lauka, gan uz ceļa

Visi jaunie LINER divu rotoru vālotāji tiek stūrēti ar platu, izturīgu transporta asi, izmantojot mehānisku piespiedu stūrēšanu bez brīvkustības. Stūrējošo riteņu leņķi var regulēt mehāniski – no laidena leņķa uz asu – un to izmantot pie apgriešanās. Riteņu stiprinājumi leņķī nozīmē, ka stūrēšanai jāpieliek mazs spēks, turklāt ir nodrošināta laidena braukšanu. Uz ceļa ir iespējams sasniegt ātrumu līdz 40 km/h.
LINER 3100 standarta komplektācijā ietilpst riteņu atsvari, lai varētu vēl vairāk uzlabotu stabilitāti. Visiem pārējiem LINER divu rotoru vālotājiem riteņu atsvari pieejami kā izvēles opcija. 
LINER modeļiem 3100 - 2700 transporta platums ir 2,97 m, savukārt LINER 2600 ar 260/75-15.3 riepām augstums ir 2,55 m, kas ļauj iebraukt pa zemiem vārtiem un braukt pa šauriem ceļiem. Visiem LINER divu rotoru vālotājiem, izņemot LINER 3100, ar nenoņemtiem grābekļiem transporta augstums ir 4,00 m. LINER 3100 sasniedz šo augstumu, noņemot no katra rotora trīs grābekļus