Preses relīze

Automātiska piekabes pretlocīšanās bremze  ARION traktoriem ar CMATIC 

Publicēts 02.07.2021.

2021. gada 24. jūnijs, Hārzevinkela. Jaunā opcija "Automātiskā piekabes pretlocīšanās  bremze" CLAAS ARION traktoriem ar CMATIC transmisiju stabilizē traktora-piekabes kombināciju, jo īpaši atrodoties nogāzēs vai uz slidenas virsmas, lai šī kombinācija sakabes zonā negriezotos. Jaunajai opcijai ir arī citas komforta funkcijas.

Automātiski drošāk 
Lai atvieglotu operatora darbu, piemēram, situācijās, kad jābrauc lejup ar smagu piekabi vai nogāzēs jāstrādā ar ķīpu (kantaino vai rituļu) presi, preses-ietinēja kombināciju vai velkamu miglotāju, CLAAS savus ARION 500/600 ar CMATIC transmisiju un pneimatiskām bremzēm ir sācis aprīkot ar automātisku pretlocīšanās bremzes funkciju. Operatoram dažādās situācijās palīdz četras jaunas funkcijas. Tiklīdz traktoram tiek pielietots vilces spēks, kas ir uz kritiskas robežas un var potenciāli izraisīt piekabes sagriešanos, šī sistēma automātiski aktivizē traktora pneimatiskās bremzes. Sistēmai tiek izmantoti transmisijā atrodošie sensori, un tā fiksē dzinēja griezes momentu un transmisijas slodzes pa visu piedziņas mehānismu. 

Bremzes, kas automātiski ieslēdzas pie palēnināšanas 
Operators var braukšanas laikā aktīvi palielināt traktora-piekabes kombinācijas bremzēšanas efektu, automātiskajā režīmā velkot atpakaļ gaitas sviru, vai DRIVESTICK režīmā – DRIVESTICK. Palēnināšana notiek, samazinoties pārnesumu attiecībai un palielinoties dzinēja apgriezieniem līdz nomināliem. Lai panāktu maksimālu palēnināšanu, automātiski ieslēdzas pneimatiskā bremze, kas samazina piekabes gaitas ātrumu un "izstiepj" traktora-piekabes kombināciju. Turklāt, tiklīdz traktoram pielietotais vilces spēks ir uz maksimāli pieļaujamās robežas, šī sistēma automātiski iedarbina piekabes pneimatiskās bremzes.
Automātisko piekabes “iztaisnošanās” funkciju var izmantot arī ar aktīvo kruīza kontroli ātrumiem līdz 20 km/h. Nogāzēs ar nelielu slīpumu un pie vieglām kravām kruīza kontroles ātrums tiek uzturēts automātiski, iedarbinot pneimatiskās piekabes bremzes; savukārt stāvās nogāzēs un pie smagām kravām iestatītā kruīza kontroles ātruma pārsniegšana samazinās.
Šo funkciju ir iespējams izmantot, piemēram, strādājot nogāzē ar ķīpu vai rituļu presi vai velkamu miglotāju, un tas ir milzīgs pluss drošībai, turklāt ievērojami atvieglo operatora darbu. Lai operatoram tiktu nodrošinātas vēl lielās ērtības, automātiskā piekabes pretlocīšanās bremze atbalsta atpakaļgaitu piekabēm, lopbarības piekabēm un presēm, iedarbinot bremzēšanu, tiklīdz operators ar virzienmaiņas sviru vai ar taustiņu uz CMOTION vadības sviras sāk mainīt virzienu.  Šī funkcija arī aizsargā zāles velēnu. Impulsveida bremzēšana kopā ar papildu automātisku bremzēšanu efektīvi aizsargā bremzes no pārkāršanas.

Automātiskā piekabes pretlocīšanās bremze pieejama sākot ar 2021. gada vasaru, un ar to var modernizēt ARION modeļus 500/600 CMATIC, kas ražoti sākot ar 2020. gadu.