Preses relīze

SIMTAIS JAGUAR TERRA TRAC LOPBARĪBAS KOMBAINS NO CLAAS

Publicēts 15.02.2022.

Lai gan kopš brīža, kad CLAAS sāka ražot JAGUAR TERRA TRAC, ir pagājuši tikai nedaudz vairāk nekā trīs gadi, uzņēmums jau atzīmē tā simtā modeļa izlaišanu. Ikoniskā mašīna no montāžas līnijas Hārzevinkelā nobrauca 4. februārī, un pēc dažām nedēļā tiks piegādāts klientam ASV.

TERRA TRAC gumijas kāpurķēžu tehnoloģiju JAGUAR lopbarības kombainā CLAAS veiksmīgi ieviesa 2018. gada beigās. Kombains, kas optimizēts atbilstoši šīs mašīnas segmenta prasībām un aprīkots ar īpašām opcijām, piemēram, laukmalas aizsardzības sistēmu, ļāva pirmo reizi lopbarības novākšanā paplašināt pielietojuma spektru, jo samazinājās augsnes blīvēšana, minimāli veidojās grambas un bija iespējams tādējādi optimāli aizsargāt velēnu. "Izstrādāt TERRA TRAC gumijas kāpurķēžu sistēmas, lai lopbarības kombainus varētu pielietot plašākiem pielietojumiem, bija Helmūta Klāsa iniciatīva," atgādina Dominiks Grote (Dominik Grothe), Forage Harvester priekšsēdētāja vietnieks. "Mērķis bija piedāvāt mūsu klientiem mašīnu, kas ne tikai nodrošinātu ļoti labu saķeri un samazinātu augsnes sablīvēšanos, novācot graudu kukurūzu smagos lauka apstākļos, bet arī būtu izmantojama lopbarības novākšanā tikpat efektīvi kā tradicionālās riteņu mašīnas. Jāatzīmē, ka daudziem lauksaimniekiem  un pakalpojumu sniedzējiem izšķirošie faktorie ir arī laidena braukšana un darbs nogāzēs.”

Lauksaimniekiem ir daudz ieguvumu
CLAAS nodrošina TERRA TRAC kāpurķēžu sistēmas diviem modeļiem – JAGUAR 960 un JAGUAR 990 ar maksimālo jaudu attiecīgi 653 un 925 ZS. "Laukmalas aizsardzības" funkcija, kurā abi vidējie balsta ruļļi tiek hidrauliski spiesti uz leju, ievērojami samazina kontaktlaukuma garumu, tāpēc pie pagriešanās kāpurķēdēm ir ievērojami mazāks kontakts ar augsni. Savukārt laikā, kad tiek novākta raža, lielais kontaklaukums nozīmē mazāku augsnes sablīvēšanu un minimālas sliežu pēdas. Kad kukurūzu novāc ekstremālos apstākļos, piemēram, kā tas ir Vācijas ziemeļu daļā vai Dānijā, gumijas kāpurķēdes mazāk aiz sevis atstāj sleides un tiek nodrošināta maksimāla saķere. JAGUAR ārējais platums, ja tas aprīkots ar 635 mm platām kāpurķēdēm,  ir mazāks par 2,99 m, tāpēc ar to var braukt pa koplietošanas ceļiem. Tas ir ideāls risinājums, ja bieži jāpārvietojas starp laukiem.

ASV, kas ir lielākais JAGUAR TERRA TRAC tirgus, kompaktajam ceļa platumam ir mazāka nozīme. "Piensaimniecībām ASV austrumu daļā, kur tiek pārdotas aptuveni divas trešdaļas no mūsu importētajiem JAGUAR TT, TERRA TRAC tehnoloģija ir sava veida apdrošināšanas polise pret dubļiem tajā sezonā, kad tiek novākta lopbarības kukurūza. Taču TERRA TRAC tehnoloģiju novērtē arī lauksaimnieki dienvidos un rietumos, kuri novāc ražu apūdeņotos laukos," stāsta Dominiks Grote. "Pateicoties kāpurķēžu garumam un riteņu bāzei, kas ir garāka nekā riteņu mašīnai, JAGUAR TERRA TRAC, šķērsojot grambas vai apūdeņotas kores, tas savas laidenās braukšanas dēļ ir nesalīdzināms." Ziemeļamerika ir arī simtā JAGUAR TERRA TRAC galamērķis. Šī mašīna ar sērijas numuru 49900100 sākotnēji tiks izmantota tehniskai apmācībai JAGUAR EXPERT CAMP, kas notiks aprīlī. "Mūsu flagmanis JAGUAR 990 TT sastāda vairāk nekā 90% no TERRA TRAC mašīnām," saka Mets Džeinss (Matt Jaynes), CLAAS of America JAGUAR produktu vadītājs. "Kad apūdeņotos laukos, it īpaši rietumu štatos, novācat sīkgraudainu lopbarību vai skābbarības kukurūzu, jūs saskaraties ar ļoti lielu ražu, kas prasa attiecīgi lielu dzinēja jaudu, lai to novāktu efektīvi. Tāpēc mums šeit ir nepieciešama JAGUAR 990 maksimālā 925 ZS jauda."

Unikālas īpašības, zemas TCO
CLAAS – pasaules līderis lopbarības kombainu tirgū – šobrīd piedāvā 13 JAGUAR bāzes modeļus ar maksimālo jaudu no 408 līdz 925 ZS. Papildus daudzām unikālām īpašībām, piemēram, plašajam placinātāja variantu klāstam, sākot ar INTENSIVE CRACKER un MCC CLASSIC līdz MCC MAX un MCC SHREDLAGE®, un dažādām hedera piedziņām un TERRA TRAC tehnoloģijai, lopbarības kombainiem ir arī augsta tālākpārdošanas vērtība un zemas apkopes izmaksas. "Lopbarības novākšanas kombaini ir vienas no dārgākajām lauksaimniecības mašīnām, un to kapacitāte jums ir jāizmanto  maksimāli. Tiem nepieciešams arī lielisks servisa atbalsts ar iespēju ātri un uzticami piegādāt rezerves daļas," saka Dominiks Grote (Dominik Grothe). "Daudziem klientiem, pieņemot lēmumu par pirkumu, galvenais faktors ir TCO (kopējās ekspluatācijas izmaksas). Arī šajā gadījumā JAGUAR ir pārliecinošs, jo tam ir zems nolietojuma līmenis un lieliska tālākpārdošanas vērtība – faktiski katrai mašīnai tās ekspluatācijas laikā parasti ir trīs vai četri īpašnieki.