Preses relīze

Lielāka veiktspēja visos aspektos: CLAAS XERION 12.590 un 12.650 kā TERRA TRAC vai TRAC versija

Publicēts 19.07.2023.

Divi jauni lielie XERION traktori ar maksimālo jaudu 585 un 653 ZS

2023. gada 18. jūlijs. Hārzevinkela. CLAAS iepazīstina ar savu jauno XERION 12. sēriju – tie ir bezkompromisa jaudīgi speciālisti no traktoru visaugstākās jaudas klases. Divi modeļi, kas ir virs XERION 4200 - 5000, ir aprīkoti ar ļoti efektīvu mazo apgriezienu piedziņas koncepciju 2.0, operatoru atbalstošo sistēmu CEMOS, milzīgu hidrauliskā sūkņa jaudu līdz 537 l/min un jaunu, plašu, četru punktu piekares kabīni. Bez tam TERRA TRAC modeļi ir aprīkoti ar nesen izstrādātajām, amortizējošajām gumijas kāpurķēdēm (ražotājs CLAAS Industrietechnik), padarot šos traktorus vēl spēcīgākus – spēcīgākus izmaksu taupības  ziņā, spēcīgākus vilces jaudas ziņā, spēcīgākus komforta ziņā un spēcīgākus operatora atbalsta ziņā.

Spēks ir kas vairāk nekā jauda: mērķa tirgi Eiropā un aizjūras zemēs
XERION jau vairāk nekā 25 gadu laikā ir paplašinājis pielietojuma jomas un izvērsies jaunos tirgus reģionos. Abi jaunie, vēl jaudīgākie 12.590 un 12.650 modeļi ir ļoti efektīvi speciālisti un paredzēti pašiem smagākajiem vilces darbiem – lai vilktu platos zemes apstrādes agregātus, kultivatorus, lielā darba platuma sējmašīnas, kā arī pārkraušanas piekabes. XERION galvenie mērķa tirgi ir Ziemeļamerika, Rietumeiropas centrālā daļa un Dienvidamerika, kā arī tādas valstis kā Austrālija.
 
Daudzajās diskusijās ar lauksaimniekiem XERION 12. sērijai tika noteikti četri galvenie izstrādes mērķi:
 • Spēcīgāku rentabilitāti – ir jābūt zemam degvielas patēriņam, zemām nepieciešamās apkopes un nodilumam pakļauto daļu izmaksām un augstai tālākpārdošanas vērtībai
 • Spēcīgāku vilces jaudu – ir jābūt lielam griezes momentam, lielai balstvirsmai ar zemi, optimālam masas sadalījumam 50:50 visos darba apstākļos un milzīgai hidraulikas jaudai
 • Spēcīgāku komfortu – ir jābūt plašai kabīnei ar četru punktu piekari un lielisku skatu visapkārt, amortizējošām TERRA TRAC gumijas kāpurķēdēm un komfortablai stūrēšanai
 • Spēcīgāku atbalstu, ko nodrošina CEBIS, CMOTION, CEMOS un GPS PILOT CEMIS 1200. 
Veiksmīgā pamata koncepcija – saskrūvēts, ļoti atsperīgs galvenais rāmis un divi stūrējoši tilti – tika pārņemta no XERION modeļiem 4200, 4500 un 5000 un pielāgota lielākai jaudai, lielākai masai un lielākam sliežu platumam. Jaunie TERRA TRAC trīsstūrveida gumijas kāpurķēžu bloki vai dubultās riepas līdz 800/70 R42 saudzīgi un efektīvi aizvada spēku līdz zemi, kamēr operators var četru punktu amortizētajā kabīnē izbaudīt lielisko pārredzamību visapkārt. Mazo apgriezienu koncepcija 2.0 iezīmē ideālu sintēzi starp efektīvo, lielas kubatūras Mercedes-Benz dzinēju un optimāli koordinētu pastāvīgi mainīgo transmisiju, ko papildina liela veiktspēja, mazo apgriezienu darba hidraulika ar tirgū lielāko hidraulikas jaudu. XERION 12. sērija ar maksimālo jaudu līdz 653 ZS un griezes momentu līdz 3100 Nm šobrīd ir tirgū jaudīgākais četrriteņu piedziņas traktors ar pastāvīgi mainīgās transmisijas tehnoloģiju. Tam ir operatoru atbalstošā un procesus optimizējošā sistēma CEMOS, kas ir jau pazīstama no CLAAS standarta traktoriem ar CMATIC pastāvīgi mainīgo transmisiju.

Augsts griezes moments, degvielu taupošs un ērti apkopjams: Mercedes-Benz sešcilindru dzinējs ar 15,6 l darba tilpumu un mazo apgriezienu koncepciju  2.0
Ja runa ir par dzinēja tehnoloģijām, ir skaidrs, ka tas atkal ir Mercedes-Benz. 15,6 l OM473 LA sešcilindru rindu dzinējs OM473 LA, kas pazīstams no JAGUAR un LEXION, savu milzīgo griezes momentu ir apvienojis ar degvielas ekonomiju un zemām apkopes izmaksām. Šis dzinējs XERION modelī 12.590 nodrošina 585 ZS, sākot no 1600 apgr./min, bet XERION modelī 12.650 – līdz 653 ZS. Turbokompaunda tehnoloģija – turbokompresors ar izplūdes gāzu regulatoru – nodrošina milzīgu jaudu pat pie zemiem dzinēja apgriezieniem un vienlaikus arī maksimālu efektivitāti gan pie pilnas, gan daļējas slodzes. Rezultātā maksimālais griezes moments – iespaidīgie 3100 Nm XERION modelī 12.650 – ir pieejams jau pie 1300 apgr./min. Brīvgaitas apgriezieni ir iestatīti uz zemiem 650 apgr./min.

Dzinēja, transmisijas, hidraulikas un asu dzesētāji ir liela izmēra, lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti, un ir izvietoti tā, lai tiem varētu viegli piekļūt. Dzesēšanas zonu ir iespējams iztīrīt, ar taustiņu ieslēdzot hidrauliski reversējamu ventilatoru. XERION 12. sērijas degvielas tvertnes tilpums ir 1400 l, bet AdBlue tvertnes tilpums ir 90 l. Degvielas tvertnes atrodas centrā, tāpēc traktora masas sadalījums visas darba dienas laikā nemainās, samazinoties uzpildes līmenim. 
Dzinēji noteikti jums neliks vilties, ja runa ir par apkopi: eļļas maiņas intervāls ir 1000 darbības stundu, un V posma izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmai nav nepieciešama apkope.

Pastāvīgi mainīga četrriteņu piedziņa tagad pieejama līdz 650 ZS
Tāpat, kā visi CLAAS traktori, arī jaunā XERION 12. sērija ir aprīkota ar jaunākās paaudzes CMATIC pastāvīgi mainīgo transmisiju. Tā ir ērti apkopjama, ir izturīga un perfekti saskaņota ar dzinēja optimālo griezes momentu un patēriņa rādītājiem. Kopš 2003. gada XERION transmisijas ir pierādījušas sevi kā īpaši izturīgas, uzticamas un ilgi kalpojošas un nepieviļ pat vissarežģītākajās situācijās. Turklāt, pateicoties pastāvīgi mainīgajām dalītas jaudas piedziņām, palaišana ir laidena un palēnināšanas griezes moments – vienmērīgs. Tas aizsargā zemes apstrādes agregātus un sējas tehniku no maksimumslodzēm, kādas uz rāmju konstrukcijām un sakabes ierīcēm rodas pie pēkšņas pārslēgšanas vai darba pozīcijā esoša agregāta ieslēgšanas un izslēgšanas. Taču, neraugoties uz to, XERION joprojām nodrošina pilnu dzinēja griezes momentu jau no minimālā ātruma 0,05 km/h.
Transmisija, pateicoties četriem automātiski mainīgiem braukšanas diapazoniem, darbojas ļoti efektīvi un pastāvīgi padod jaudu abiem tiltiem. Kombinācijā ar vairākkārtēju efektu un masas sadali 50:50 spēks vilces režīmā tiek pārnests uz zemi bez kompromisiem, vienlaikus nodrošinot maksimālu augsnes aizsardzību neatkarīgi no pagriešanās leņķa. Tātad – pilna saķere ir pieejama pat strādājot kalnainā apvidū vai apbraucot šķēršļus.
XERION 12 TERRA TRAC sasniedz augšējo maksimālo ātrumu 40 km/h pie efektīviem 1400 apgr./min. TRAC riteņu versijas augšējais maksimālais ātrums ir 50 km/h, un tas šajā veiktspējas klasē ir unikāls rādītājs.

CEMOS mašīnā: Izmantojiet veiktspējas potenciālu un ietaupiet resursus
Uz dialogu balstītā operatora atbalstošā pašapguves un procesus optimizējošā sistēma CEMOS, kas tika ieviesta ARION un AXION/AXION TERRA TRAC standarta traktoros ar CMATIC transmisiju, tagad pieejama arī XERION. Degvielas patēriņa un platības ražības uzlabojumus divciparu procentu izteiksmē ir iespējams panākt, optimizējot jaudas padevi, piedziņas vadību un balastēšanu (DLG testa ziņojums 7096). Bez tam CEMOS ir iekļauts arkla iestatījumu palīgs, kā arī  Terranimo® lietotne. Kad ir tikuši ievadīti darbības apstākļi, šī lietotne aprēķina un attēlo sablīvēšanās risku trīs augsnes slāņos, lai operatoram tādējādi palīdzētu optimizēt mašīnas iestatījumus par labu lielākai augsnes aizsardzībai.

Mazo apgriezienu darba hidraulika visprasīgākajiem pielietojumiem
Mazo apgriezienu koncepcija 2.0 XERION traktoros ietver ne tikai piedziņas zonu, bet arī ar dzinējspēku apgādātu jaudīgu hidraulisko sistēmu.  Ārējos patērētājus pie 1900 apgr./min ar maksimāliem 537 l/min nodrošina pavisam trīs Load-sensing sūkņi – neviens cits traktors tirgū to nenodrošina. Šī lielā jauda nozīmē, ka pat visplatākās pneimatiskās rindsējmašīnas, kas visu laiku patērē lielu eļļas daudzumu, var pie ievērojami samazinātiem dzinēja apgriezieniem strādāt vēl efektīvāk. Pietiekamo eļļas daudzumu kultivatoriem, sējmašīnām un arī pneimatiskajām rindsējmašīnām var pastāvīgi padod astoņi divpusējas darbības hidroizvadi, savukārt prioritārie hidrauliskie kontūri var piegādāt līdz pat 140 l/min lielu jaudu lielākajiem patērētājiem. 
Katra hidroizvada plūsmas ātrums tiek grafiskā veidā attēlots CEBIS terminālī. Tāpēc, strādājot ar tādiem pievienotiem agregātiem, kam ir vairāki patērētāji un kuriem nepieciešams liels daudzums eļļas, operators var attiecīgi pieregulēt plūsmas ātrumus un noteikt to prioritāti.

Jaunās TERRA TRAC 400 gumijas kāpurķēdes un dubultās riepas līdz 800/70 R42
CLAAS Industrietechnik Paderbornā ir XERION 12. sērijai izstrādājis jaunus kāpurķēžu mezglus ar pastiprinātu pārnesi, lai tādējādi apmierinātu visnepiekāpīgāko lauksaimnieku prasības attiecībā par spēka pārnesi, augsnes aizsardzību un komfortu. Stabilie stūrējamie tilti ar diviem papildu stūrēšanas sistēmas cilindriem uz katru tiltu un lielie dzenošie ruļļi laideni pārnes jaudu uz piedziņas siksnām  , vienlaikus iedarbinot astoņus sadales zobratus. Kāpurķēžu divdaļīgā rāmja konstrukcija ļauj diviem vidējiem ruļļiem, kas uzstādīti uz šasijas, pielāgoties augsnes kontūrām neatkarīgi no galvenā rāmja. Lielie gumijas bloki starp apakšrāmi un kāpurķēžu mezgla galveno rāmi efektīvi amortizē triecienu un vibrācijas.

TRAC versijai, kas aprīkota ar dubultām riepām izmērā līdz 800/70 R42, ir liela balstvirsma – riteņu traktoriem tāda vēl nekad nav bijusi. Turklāt vairākkārtējais efekts, ideālais 50:50 masas sadalījums neatkarīgi no degvielas tvertnes uzpildes līmeņa un efektīvā transmisija ar mazo apgriezienu koncepciju 2.0 līdz 10 procentiem   samazina arī degvielas patēriņu, salīdzinot ar citām šīs veiktspējas klases traktoru koncepcijām. Pateicoties lielajiem trīsstūrveida kāpurķēžu mezgliem, tādu pašu efektivitātes līmeni sasniedz arī TERRA TRAC versija ar 30 vai 36 collu (762 vai 914 mm) platām kāpurķēdēm.

TERRA TRAC un TRAC, pateicoties diviem stūrējošiem tiltiem, tiek vadīti stabili un precīzi, kabīnei un aizmugurējai uzkarei paliekot tiltam pa vidu. Stūrēšanas īpašības ir tādas pašas kā standarta traktoriem: stūrēšanas manevri un pagriešanās ir agregātiem un operatoram draudzīgi un aiz sevis minimāli atstāj sliežu pēdas. Papildus standarta stūrēšanas programmai ar pašstūrējošiem aizmugurējiem riteņiem, pieejama ir arī klasiskā četrriteņu stūrēšana ar vienlaicīgu priekšējā un aizmugurējā tilta stūrēšanu, turklāt – ar TRAC ir iespējams braukt arī saudzīgā režīmā (samazinot krabjveida stūrēšanu), kāda nepieciešama strādāšanai skābbarības tranšejā. Standarta stūrēšanas programmā pieejamā DYNAMIC STEERING funkcija uz pusi samazina stūres rata apgriešanas skaitu, kas noder, strādājot uz lauka, un vēl vairāk samazina stūrēšanas momentu.

Liela kabīne ar četru punktu piekares koncepciju
Izstrādājot XERION 12. sēriju, galvenā prioritāte bija ne tikai efektīva, augsni saudzējoša vilces jaudas pārnese, bet arī operatora komforts. Kabīne priekšpusē ir tikusi pagarināta par 27 cm, padarot to par šobrīd lielāko vadības centru PREMIUM klases traktoru segmentā. Kāju balstus rūpnīcā ir iespējams uzstādīt aiz stūres statņa un uz labās puses A statnes. Operatora sēdeklis ir pieejams trīs versijās: ar standarta polsterējumu vai pēc izvēles – ar augstas kvalitātes kokvilnas vai ādas polsterējumu, un to var pagriezt 40° leņķī, lai operators varētu ideāli pārredzēt pievienotos agregātus. 

Gan izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēma, gan izplūdes sistēma ir pilnībā integrēta šasijas labajā pusē zem kabīnes. Kombinācijā ar šauro stūres statni tas nodrošina vēl nebijušu pārredzamību visapkārt. Galvenās funkcijas tiek vadītas un uzraudzītas ar ergonomiskajā elkoņbalstā integrēto CMOTION daudzfunkciju vadības sviru un CEBIS skārienekrāna termināli. Tas nozīmē, ka tagad visiem CLAAS traktoriem ar jaudu no 125 līdz 653 ZS, sākot no ARION 500 uz augšu, ir pieejama standartizētā vadības koncepcija.

Jaunā četru punktu kabīnes piekare nodrošina līdz šim šajā veiktspējas klasē vēl nebijušu komforta līmeni. Tiek amortizēti triecieni un novērstas ripošanas kustības, tāpēc operators var pilnībā koncentrēties uz veicamo darbu un nenogurst, pat strādājot garas darba dienas. Turklāt kabīne ir novietota vēl tālāk no šasijas, lai troksnis un vibrācijas, kas nāk no transmisijas un šasijas, būtu ievērojami samazināts un operators būtu vairāk pasaudzēts.

GPS PILOT CEMIS 1200: Automātiskā stūrēšana, tiešsaistes pasūtījumu pārvaldība, precīzās lauksaimniecības lietotnes un vēl daudz kas cits
XERION 12. sērija ir aprīkota ar ISOBUS lietotnei un precīzās lauksaimniecības lietotnei pielāgojamu pakotni. Pircēji var izvēlēties gan automātisko stūrēšanu, ko nodrošina GPS PILOT ar dažādiem korekcijas signāliem, gan tiešsaistes vai bezsaistes Pasūtījumu uzskaiti, kā arī precīzās lauksaimniecības lietotnes ar Sekciju vadību un Mainīgu devu piemērošanu (VRA). Visas funkcijas, kas nepieciešamas mūsdienīgam, precīzam un konkrētai vietai pielāgotam darbam, ir pieejamas kopā ar 12 collu CEMIS 1200 termināli ar jau pazīstamo CEBIS vadības koncepciju. Izmantojot CLAAS connect, ir iespējams tieši uz termināli tiešsaistē pārsūtīt jaunas licences vai aktivizācijas, tāpat arī pārsūtīt pasūtījumus ar iepriekš definētām slejām un mēslošanas kartēm no tīklā sasaistītām saimniecību vadības informācijas sistēmām (CLAAS API).

Iespēja automātiski izveidot vairākas references līnijas katram laukam nodrošina vēl lielāku efektivitāti. Izmantojot saglabātās vai importētās lauka robežas, ir iespējams A-B līnijas un kontūras dažādiem lauka nogabaliem un daļām aprēķināt un saglabāt vēl pirms augsnes apstrādes uzsākšanas. Šī funkcija atvieglo darbu neregulāras formas laukos, jo vairākas laukmales secības un vairākas noapaļotus lauka izvirzījumus ir iespējams – papildus galvenajam darba virzienam – saglabāt kā references līnijas. 

Darbu ievērojami atvieglo arī CEMIS 1200 sistēmā nodrošinātā tehnoloģisko sliežu pārvaldības funkcija. Tehnoloģiskās sliedes tiek uz ekrāna iekrāsotas, un signāls brīdina operatoru, kad tās viņam ir jāveido.  
Tas nozīmē, ka tehnoloģijās sliedes vairs nav iespējams nepamanīt un palaist garām. Tāpēc operators var maksimāli koncentrēties uz optimālu traktora un pievienotā agregāta veiktspēju.

XERION 12. sērijas galvenās inovācijas īsumā:

 • Jau pārbaudīta koncepcija ar ļoti atsperīgu, skrūvētu rāmi un diviem stūrējošiem tiltiem, lai stūrēšana būtu maksimāli stabila un precīza; lai kabīnei nebūtu sānu kustību un agregāti netiktu pakļauti triecieniem
 • TERRA TRAC ar četrām trīsstūrveida gumijas kāpurķēdēm; TRAC ar dubultām riepām
 • Efektīvs Mercedes-Benz sešcilindru dzinējs ar augstu griezes momentu, 15,6 l darba tilpumu un 585 vai 653 ZS maksimālo jaudu
 • Griezes moments līdz 3100 Nm
 • Dzinēja mazo apgriezienu koncepcija 2.0: maksimālā jauda pie 1600 apgr./min, maksimālais griezes moments pie 1300 apgr./min, brīvgaitas apgriezieni pie 650 apgr./min
 • Līdz pat 10 procentiem mazāks degvielas patēriņš uz hektāru, salīdzinot ar citām šīs ZS klases traktoru koncepcijām
 • 1400 l degvielas tvertni centrā: uzpildes līmenis neietekmē ass slodzes sadalījumu
 • CMATIC pastāvīgi mainīgā transmisija, kas operatoram nodrošina maksimālu komfortu; bezkompromisa kalpošana; TRAC ar maksimālo ātrumu 50 km/h un TERRA TRAC ar maksimālo ātrumu 40 km/h pie 1400 apgr./min – abas versijas šajā jaudas klasē ir unikālas
 • Hidrauliskā sistēma ar līdz pat trim, uz slodzi reaģējošiem Load-sensing sūkņiem un kopējo jaudu 537 l/min.
 •  Hidrauliskā jauda līdz 140 l/min prioritārajiem izvada kontūriem
 • TERRA TRAC: CLAAS Industrietechnik jaunie TERRA TRAC 400 trīsstūrveida gumijas kāpurķēžu bloki ar šasijai pa vidu uzstādītiem ruļļu pāriem un amortizējošiem blokiem starp galveno rāmi un šasiju
 • XERION 12 TRAC riteņu traktoriem: dubultās riepas līdz 800/70 R42, kas nodrošina vislielāko balstvirsmu un saķeri ar augsni
 • Lielākā kabīne premium klases traktoru segmentā
 • Četru punktu kabīnes piekare – tas ir jauns komforta līmenis premium  XXL klases traktoru segmentā
 • Nepārspēta redzamība visapkārt, pateicoties pilnībā integrētai izplūdes sistēmai un izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmai, šaurajam A-statnim un šaurajam stūres statnim
 • Operatora sēdekli var pagriezt par 40° pa labi un par 10° pa kreisi
 • DYNAMIC STEERING: uz pusi samazina stūres rata apgriezienu skaitu, kāds nepieciešams, lai uz lauka apgrieztos, un mazāk būtu jāpielieto stūrēšanas spēks
 • Traktora CEMOS kas integrēta  CEBIS terminālī
 • Precīzās lauksaimniecības sagatave: CEMIS 1200, GPS PILOT, ISOBUS, TASK CONTROLLER and more