Preses relīze

Jauns terminālis automatizētai stūrēšanai, darbam konkrētās lauka vietās un dokumentēšanai

Publicēts 11.08.2022.

CEMIS 1200 kļūst par jaunu standartu CLAAS precīzās lauksaimniecības lietojumprogrammām

2022. gada 11. augusts, Hārzevinkela / Disena. Jaunais CLAAS CEMIS 1200 terminālis pēc tā ieviešanas TRION kombainam 2021. gada vasarā tagad  ir pieejams arī LEXION, JAGUAR un CLAAS traktoriem. Terminālim ir ne tikai automatizētā stūrēšana, bet arī tiešsaistes dokumentācija, ISOBUS un TASK darba datora lietojumprogrammas, sekciju vadība un mainīgā daudzuma vadība.

Jaunais CEMIS 1200, ko izstrādājis CLAAS ELECTRONIC SYSTEMS, aizstāj iepriekšējo universālo S10 termināli. Tā dizains, vizualitāte un vadība ar 12 collu “multi-touch” skārienekrānu ir balstīti uz CLAAS CEBIS, lai vadība ar šo termināli būtu  intuitīva un vienkārša. CEMIS 1200 izmantotā uztvērēja un vadības tehnoloģija tika izstrādāta stratēģiskā partnerībā ar Trimble.

Ļoti laba redzamības kvalitāte un skaidri strukturizēti attēlojumi
CEMIS 1200 ir 12 collu, ļoti augsta līmeņa spilgtuma displejs ar “multi-touch” skārienekrāna funkciju un manuālu dienas / nakts pārslēgšanu. Darba zonas un attēlojumus, kas saistīti ar automatizēto stūrēšanu, kā arī darbu konkrētās lauka vietās un arī dokumentēšanu ir iespējams brīvi konfigurēt. Quick Access nodrošina tiešu un ātru piekļuvi svarīgām darba zonām un izvēlnēm.
 
Maksimāls joslas platums automatizētai stūrēšanai 
CEMIS 1200 ir aprīkots ar SAT 900 multi GNSS uztvērēju, kas nodrošina maksimāli daudz iespēju. Uztvērējs un palīgsensori ir apvienoti vienā komponentē. SAT 900 atbalsta visus korekcijas signālus (SATCOR by Trimble RTX – visā pasaulē; EGNOS – Eiropā; RTK NET un RTK ready, SBAS – Amerikā un Japānā) un ļauj izmantot GPS, GLONASS, Galileo un BEIDOU. Uztvērēju un termināli ir iespējams ātri un viegli apmainīt starp dažādām mašīnparkā esošajām mašīnām.
 
CEMIS 1200 standarta komplektācijā ietilpst integrēta CLAAS licenču pārvaldība un GPS COPILOT, kas ar satelītu palīdzību ļauj strādāt paralēlās slejās manuāli stūrējot. CLAAS GPS PILOT ir pieejama automatizētai satelītnodrošinātai stūrēšanai. Standarta komplektācijā ir iekļauta Trimble RTX SATCOR 15 korekcijas signāla 5 gadu licence, kas nodrošina precizitāti +/- 15 cm. Lai darbs būtu izdarāms vēl precīzāk, kā alternatīva RTK korekcijas signāliem ir pieejama SATCOR 3 no Trimble RTX tehnoloģija ar  precizitāti +/- 3 cm. Turklāt Ziemeļamerikā un Eiropā ir pieejama SATCOR 3 FAST by Trimble RTX tehnoloģija, kuras inicializācijas laiks ir mazāks par divām minūtēm ar tādu pašu precizitāti.
 
Caur RTK NET saskarni ir iespējams izmantot dažādus RTK korekcijas signālus. Tas ir īpaši noderīgi "kontrolēta maršruta"  tehnoloģijā CTF (Traffic farming systems) vai augsnes apstrādē slejās, vai arī stādīšanas darbiem, jo nodrošina ļoti precīzu atkārtojamību +/- 2 līdz 3 cm robežās vairāku gadu garumā. Visu RTK aktivizāciju komponente ir pārejas signāls RTK BRIDGING STANDARD, kas signāla atteices gadījumā nodrošina nepārtrauktas dublēšanas korekcijas šo centimetru līmenī līdz pat 20 minūtēm. RTK BRIDGING PREMIUM licence ir pieejama neierobežotam, centimetru līmenī dublējošo korekciju skaitam.
 
Daudzfunkcionālas ISOBUS opcijas  
CEMIS 1200 ietver ne tikai GPS PILOT, kas paredzēts automatizētai stūrēšanai, bet tajā ir arī ISOBUS UT / AUX-N un ISO Task Controller TC-BAS funkcijas ISOBUS agregātu vadīšanai, un standartā ir arī failu pārsūtīšana tiešsaistē dokumentēšanas vajadzībām. TC-BAS ļauj importēt un eksportēt darba pasūtījumus ar atskaites slejām, lauku robežām un aktivitātēm ISO-XML formātā saistībā ar saimniecības pārvaldības programmu. Darba pasūtījumi saistībā ar TELEMATICS vai FMIS sistēmām 365FarmNet un Omnia  ir apmaināmi  tiešsaistē. Pēc izvēles ir pieejamas papildu funkcijas: 
TC-SC Section Control daļēja platuma sekciju pārslēgšanai ar saderīgiem ISOBUS agregātiem, piemēram, sējmašīnām, mēslojuma izkliedētājiem un miglotājiem. Ir iespējams vadīt līdz pat 80 sekcijām.
TC-GEO tehnoloģija datu vākšanai, datu pārsūtīšanai un datu kartēšanai kā dokumentācija un kā pamats lauka plānošanai.
Mainīga daudzuma pielietošana (VRA) uz GPS balstītai pielietojamās devas vadīšanai sējot, mēslojot vai apstrādājot kultūru ar augu aizsardzības līdzekļiem. Pielietojuma kartes tiek pārsūtītas uz Task Manager kā ISO-XML pasūtījumi.