Preses relīze

Trīs jaunas kompakto traktoru sērijas: CLAAS iepazīstina ar jauno ELIOS 200, ELIOS 300 un AXOS 200

Publicēts 19.07.2023.

Ar devīzi "Kopā darot, var paveikt vairāk" CLAAS prezentē trīs jaunas sērijas, kurā ir deviņi kompaktie traktoriem ar jaudu no 75 līdz 103 ZS. Galvenie patērētāju segmenti ir jauktās un specializētās kultūras audzēšanas saimniecības, kā arī mazās un nepilna laika saimniecības.

Vienkārši, komfortabli, daudzpusīgi: deviņi modeļi dažādākām prasībām un pielietojumiem
Izlaižot trīs jaunas sērijas, CLAAS ir ievērojami paplašinājis savu produktu klāstu kompakto traktoru segmentā. Šiem traktoriem ir virkne tādu ar veiktspēju, jaudas padevi, komfortu un lietderīgo slodzi saistītu parametru, kas atbilst prasībām, ko izvirzījuši dažādu jomu lauksaimnieki.  
Sākot ar maksimālo jaudu no 75 līdz 103 ZS, pilnībā mehānisku 4 ātrumu manuālo transmisiju līdz 5 ātrumu Powershift transmisiju ar REVERSHIFT un TWINSHIFT; sākot ar 30 collu aizmugurējiem riteņiem līdz 34 collu lieliem riteņiem; sākot ar kopējo transportlīdzekļa svaru no 5,1 līdz 6,0 tonnām.
Izstrādes gaitā īpaša uzmanība tika pievērsta četriem rādītājiem: daudzpusībai, veiktspējai, komfortam un uzticamībai. Ja "uzticamībai" visās trīs modeļu sērijās bija vienādā svarā, tad daudzpusība, veiktspēja un komforts būtiski atšķīrās atkarībā no sērijas.

Izlaižot trīs jaunas sērijas, CLAAS ir ievērojami paplašinājis savu produktu klāstu kompakto traktoru segmentā. Šiem traktoriem ir virkne tādu ar veiktspēju, jaudas padevi, komfortu un lietderīgo slodzi saistītu parametru, kas atbilst prasībām, ko izvirzījuši dažādu jomu lauksaimnieki.  
Sākot ar maksimālo jaudu no 75 līdz 103 ZS, pilnībā mehānisku 4 ātrumu manuālo transmisiju līdz 5 ātrumu Powershift transmisiju ar REVERSHIFT un TWINSHIFT; sākot ar 30 collu aizmugurējiem riteņiem līdz 34 collu lieliem riteņiem; sākot ar kopējo transportlīdzekļa svaru no 5,1 līdz 6,0 t un sākot ar kabīni ar transmisijas tuneli līdz ērtam, līdzenas grīdas komandcentram.(šo ņemam ārā, būs grūti paskaidrot)
Izstrādes gaitā īpaša uzmanība tika pievērsta četriem rādītājiem: daudzpusībai, veiktspējai, komfortam un uzticamībai. Ja "uzticamībai" visās trīs modeļu sērijās bija vienādā svarā, tad daudzpusība, veiktspēja un komforts būtiski atšķīrās atkarībā no sērijas.

ELIOS 200: vienkāršais ceļš, kā paveikt vairāk
ELIOS 200 sērijā ir četri modeļi ar maksimālo jaudu no 75 līdz 103 ZS. Ja ELIOS 210 ir bāzes līmeņa modelis ar jau pazīstamo dizainu un pieejams kā platformas vai kabīnes versija ar kopējo augstumu no 1,89 metriem (2,40 m ar kabīni), tad ELIOS 220, 230 un 240 ir jauna dizaina modeļi un pieejami tikai ar kabīni. Četru ātrumu transmisiju ir iespējams pasūtīt vai nu tikai ar mehānisko versiju, vai arī ar TWINSHIFT Powershift un REVERSHIFT reverseru. Aizmugurējās uzkares celtspēja ir 3,2 t, transportlīdzekļa kopējā masa ir 5,1 t, un aizmugurējas tiltam ir 30 collu riteņi: ar šādu īpašību kopumu ELIOS 200 ir ideāli piemērots vienkāršiem darbiem saimniecības pagalmā vai angāros, veicot loģistikas darbus ar frontālo iekrāvēju vai bez tā; šis modelis ļoti labi noderēs arī vidēji smagiem vilces darbiem.

ELIOS 300: komfortablais ceļš, kā paveikt vairāk
ELIOS 300 sērija, atšķirībā no ELIOS 200, sākas ar 85 ZS maksimālo dzinēja jaudu un sastāv no trim modeļiem. Tomēr pati būtiskākā atšķirība no ELIOS 200 ir piecu ātrumu transmisija ar standarta TWINSHIFT Powershift un hidraulisko REVERSHIFT reverseru. Un vēl – atšķirībā no ELIOS 200. sērijas – 300. sērijas kabīnes grīda ir līdzena. Šīs īpašības nozīmē, ka darbs ar ELIOS 300 ir vēl ērtāks, un tāds tas ir ne tikai fermās un staļļos, bet arī pļavās, laukos, stādījumos un mežos. Transportlīdzekļa pašmasa ir, sākot no 3600 kg, bet minimālais ārējais platums ir 1,65 m un minimālais augstums 2,60 m, tāpēc traktoru ir iespējams izmantot stādījumos un vecāka stila saimniecības ēkās. Pateicoties maksimālajam sliežu platumam 2310 mm, ELIOS 300 var droši izmantot arī uz nelīdzena lauka vai nogāzē. CLAAS pēc pieprasījuma var traktoru piegādāt no rūpnīcas ar Trelleborg zāliena riepām (aizmugurē 600/55 R26.5, priekšā 400/55 R22.5), lai tādējādi aizsargātu augsni un tas aiz sevis atstātu mazāk sliežu pēdas, braucot pa zālienu parkos, izjādes arēnām un sporta laukumiem.

 

AXOS 200: daudzpusīgais ceļš, kā paveikt vairāk
AXOS 200 nodrošina vēl vairāk no visa tā, kas jau minēts: tas kopumā nozīmē vēl lielāku daudzpusību. Šo CLAAS traktoru segmentu līdz ARION 400 papildina divi modeļi ar maksimālo jaudu 92 ZS un 103 ZS un piecu ātrumu transmisiju ar TWINSHIFT un REVERSHIFT reverseru. AXOS 200 nodrošina ne tikai lielāku celtspēju un lielāku lietderīgo slodzi nekā tas ir ELIOS sērijai, bet arī lielākus aizmugurējos riteņus – līdz pat 34 collām. Tāpēc šis traktors ir izturīgs un stabils, tai pašā laikā kompakts un universāls, un tas ir izmantojams reljefainā apvidū, aramlaukos un dārzeņu kultūrās vai meža platībās. Tā augstums ir 2,62 m, tāpēc tam netraucēs zemas caurbrauktuves. Turklāt tas ir pārsteidzoši labi manevrējams, jo tam ir mazs apgriešanās rādiuss – tikai 3,79 m.

Četru cilindru dzinējs no FPT: jaudīgs, efektīvs un neprasa lielu apkopi
Visi jaunie ELIOS 200, ELIOS 300 un AXOS 200 sērijas traktori savu jaudu saņem no modernajiem FPT četru cilindru turbodzinējiem; šiem dzinējiem ir Common Rail iesmidzināšana, un tie atbilst V posma emisijas standartam. AXOS 200, ELIOS 300, kā arī ELIOS 240, 230 un 220 darbina 3,6 l dzinējs ar 1800 bar iesmidzināšanas spiedienu, turbokompresoru ar izplūdes gāzu regulatoru, starpdzesētāju un viskozu ventilatoru, un tas nodrošina nominālās jaudas diapazonu no 83 ZS līdz 98 ZS pie 2300 apgr./min un maksimālās jaudas diapazonu no 85 ZS līdz 103 ZS pie 2000 apgr./min. Atkarībā no modeļa maksimālais griezes moments ir no 334 līdz 406 Nm. Dzinēja pilns griezes moments ir pieejams plašā apgriezienu diapazonā. Turpretī zem ELIOS 210 pārsega atrodas 3,4 l modelis ar 1600 bar iesmidzināšanas spiedienu, starpdzesētāju un viskozes ventilatoru, kas nodrošina 75 ZS un griezes momentu līdz 309 Nm.
Degvielas tvertne modeļos AXOS 200 un ELIOS 300 ir 105 l, bet ELIOS 200 tie ir 95 l. Bez tam ir arī 10 l karbamīda (AdBlue) tvertne, kas paredzēta izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmai. Izplūdes gāzu attīrīšana atbilstoši V posma prasībām visos dzinējos tiek veikta, izmantojot SCR katalītisko neitralizatoru (izņemot ELIOS 210), kvēpu filtru (DPF), dīzeļdegvielas oksidēšanās katalizatoru (DOC) un ārēji dzesētu izplūdes gāzu recirkulāciju (EGR). Visi komponenti ir izvietoti zem dzinēja pārsega, un tie neatrodas operatora redzamības laukā. Tievā izplūdes caurule ir perfekti novietota kreisās puses A statņa priekšā, netraucējot redzamībai, vienlaikus neizbojājot nolaidenā, šaurā dzinēja pārsega dizainu. Izpūtēju ir iespējams uzstādīt arī starp labās puses pakāpienu un priekšējo konsoli, kur tas ir labi aizsargāts. Neskatoties uz integrēto izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmu, dzinēja zonu joprojām var lieliski apkopt. 
Visi dzinēji ir aprīkoti ar standarta dzinēja apsildi. Savukārt izvēles opcija ir elektriskā aukstā palaišana, kas nodrošina uzticamu un laidenu dzinēja iedarbināšanu zemās temperatūrās līdz pat -30° C. 
Visiem AXOS un ELIOS standartā ir dzinēja apgriezienu atmiņa, bet kā izvēles opcija – divas dzinēja apgriezienu atmiņas. Tas ļoti labi noder, strādājot ar agregātiem, ko darbina ar jūgvārpstu, vai arī ar hidrauliski darbināmiem agregātiem. Dzinēja apgriezienus saglabā ar kājas droseli vai rokas droseli un pogu, bet pēc tam turpmākos regulējumus var veikt, izmantojot divas pogas.

Vienmēr pareizajā ātrumā: elastīgs darbs no 500 m/h līdz 40 km/h
Runājot par transmisijas aprīkojumu: ELIOS 200 pircēji var izvēlēties vai nu mehānisko transmisiju ar četriem ātrumiem trīs diapazonos, izmantojot divas mehāniski darbināmas attiecības, vai arī versiju ar TWINSHIFT( divi Powershift ātrumi)  un hidraulisko REVERSHIFT reverseru. Abām transmisijām ir 24 priekšgaitas un 12 atpakaļgaitas pārnesumi, tostarp 8 pārnesumi ir galvenajā darbības diapazonā no 5 līdz 15 km/h. Ar minimālo ātrumu 500 m/h (300 m/h pie 1400 apgr./min.) traktori ir ideāli piemēroti speciālu kultūru apstrādei. To pašu var teikt par 5 ātrumu transmisiju traktoros AXOS 200 un ELIOS 300 ar 30 priekšgaitas un 15 atpakaļgaitas pārnesumiem; šī versija galvenajā darbības diapazonā nodrošina pat 10 pārnesumus, kā arī īsu pārnesumu pārslēgšanas sviru, kas ļauj ērti pārslēgties gluži kā vieglajā automašīnā. Standarta aprīkojums ir TWINSHIFT Powershift transmisija, kas, nospiežot pogu, palielina vilces jaudu par 20 procentiem, kā arī elektrohidrauliskais REVERSHIFT bezsajūga reversers. Vēl viena komforta iezīme ir sajūga taustiņš uz pārnesumsviras, lai gandrīz visos darbos, un jo īpaši braucot pa ceļu, varētu nelietot sajūga pedāli. Šādas ērtības, kā arī SMART STOP funkcija (izvēles opcija), kas automātiski atslēdz transmisiju, traktoru nobremzējot pie luksofora, krustojumos vai strādājot ar frontālo iekrāvēju, un pēc tam to atkal ieslēdz, kad bremžu pedālis atlaists, ir tādas pašās kā lielajos traktoros. Maksimālais ātrums 40 km/h ar šīm transmisijām tiek sasniegts vien pie 1750 dzinēja apgr./min.

No traktora līdz agregātu turētājiem
ELIOS 200, ELIOS 300 un AXOS 200 ar celtspēju no 3200 līdz 3350 kg var viegli pacelt standarta agregātus, kas domāti augsnes apstrādei, zāliena apsaimniekošanai vai uzkopšanas darbiem. Pēc izvēles visus modeļus var aprīkot ar frontālo iekrāvēju ar celtspēja 3200 kg, un tas priekšā uzkarināmiem agregātiem ir vairāk nekā pietiekami. Visiem ELIOS un AXOS modeļiem standartā ir atvērtā tipa hidraulikas sistēma ar plūsmu 87 l/min; visas trīs modeļu sērijas ir iespējams aprīkot pat ar trešo sūkni, kas nodrošina plūsmu 114 l/min. Atbilstoši šai specifikācijai, ELIOS 300 un AXOS 200 traktorus ir iespējams kā alternatīvu standarta mehāniskajai versijai piegādāt ar ELECTROPILOT un sviras slēdžiem. ELIOS un AXOS aizmugurē ir pieejami līdz trim divpusējas darbības hidroizvadiem un bezspiediena atvērtā līnija, savukārt ELIOS 300 un AXOS 200 ar trešo sūkni aizmugurē ir pieejams ceturtais divpusējas darbības hidroizvads. Turklāt visus ELIOS un AXOS var aprīkot ar diviem, vidū uzstādītiem divpusējas darbības pieslēgumiem izmantošanai ar frontālajiem iekrāvēji, stādījumos vai komunālajos darbos.
Iespaidīgi ir arī jūgvārpstas rādītāji: kā alternatīvu 1000 / 540 apgriezieniem minūtē visus ELIOS un AXOS 200 ir iespējams aprīkot ar kombināciju 540 / 540E. Kā izvēles opcija ir pieejama arī transmisijas jūgvārpsta. Turklāt priekšējai uzkarei ir pieejama priekšējā jūgvārpsta ar 1000 apg./min vai 540E režīma jūgvārpsta. Elektrohidrauliskais jūgvārpstas sajūgs garantē laidenu palaišanu un aizsargā jūgvārpstas pārnesumkārbu, kardānpārvadu un transmisiju.
Un tas vēl nav viss: tādos tirdzniecības reģionos kā Francija visus ELIOS un AXOS 200 var pasūtīt ar hidrauliskām divlīniju bremzēm.

Ideāli piemērots: pieci frontālie iekrāvēji katrai situācijai
ELIOS 200, ELIOS 300 un AXOS 200 vēl daudzpusīgākus padara pielāgojamie frontālie iekrāvēji no CLAAS klāsta. FL C 40/60 un FL E 40/60, kā arī FL 60 sērijas frontālie iekrāvēji ar mehānisku līmeņošanos ir izmantojami visiem modeļiem. AXOS 200 traktorus var aprīkot arī ar lielāku sēriju frontāliem iekrāvējiem – FL 80 (hidrauliskā līmeņošanās) un FL 80 C (mehāniskā līmeņošanās). Frontālā iekrāvēja rāmji, kas novietoti patālu aizmugurē, nodrošina stabilitāti, veicot smagus darbus, savukārt stabilais saskrūvētais savienojums starp frontālā iekrāvēja rāmi, kas izgatavots no augstas stiprības lieta tērauda, kā arī dzinēja pusrāmis, neierobežo pagriešanos un atvieglo apkopi.
FITLOCK sistēma un MACH ātrdarbīgie savienotāji elektrības un hidraulikas pieslēgumiem ļauj agregātu ātri un vienkārši pievienot un atvienot. Vienkārša un ātra ir arī frontālā iekrāvēja piederumu nomaiņa, izmantojot FASTLOCK un SPEEDLINK. Visiem frontālo iekrāvēju modeļiem standartā ir SHOCK ELIMINATOR amortizācijas sistēma.
Frontālajam iekrāvējam var izvēlēties kādu no divām vadības sistēmām – E-PILOT S vai ELECTROPILOT; abas atrodas labās puses konsolē un ir ērti aizsniedzamas. Ja E-PILOT S nodrošina vienīgi frontālā iekrāvēja funkciju vadību ar taustiņiem, tad ELECTROPILOT ir iespējams izmantot aizmugurē uzmontētu agregātu hidraulisko funkciju vadīšanai. Turklāt REVERSHIFT reverseru ir iespējams darbināt ar taustiņiem uz ELECTROPILOT, nevis ar sviru uz stūres rata konsoles kreisajā pusē. Tas nozīmē, ka visas frontālā iekrāvēja darbam nepieciešamās funkcijas ir vadāmas ar vienu roku. 

Koncentrējieties uz darbu un jūtieties labi: kabīne ar ergonomisku sānu konsoli, gaisa kondicionieris un pneimatiskas piekares sēdeklis
Pa plaši atveramajās kreisās puses durvīm operators un pasažieris var iekāpt un izkāpt droši un ērti. ELIOS 300 un AXOS 200 modeļiem ir līdzena kabīnes grīda, bet kā izvēles aprīkojums – gaisa kondicionēšanas sistēma un pneimatiskas piekares operatora sēdeklis. Lai nekas netraucētu skatu visapkārt, traktoriem standartā ir šauri statņi, savukārt pa liekto aizmugures logu ir iespējams  izcili redzēt aizmuguri. Atverams ir gan priekšējais logs, gan aizmugurējais logs. Lielākai drošībai CLAAS kā izvēles opciju var kabīnes salonā uzstādīt atpakaļskata spoguli.
Standarta komplektācijā iekļauts arī pasažiera sēdeklis. Tas atrodas kreisās puses durvju zonā, un to var nolocīt, tādējādi ekonomējot vietu laikā, kad tas netiek izmantots. Stūres augstumu un leņķi var katrs operators noregulēt pēc vajadzības. Galvenās vadības ierīces atrodas ergonomiskajā sānu konsolē un ir sagrupētas atbilstoši funkcijām; tās visas ir viegli aizsniedzamas. Plaukti un uzglabāšanas vietas atrodas sānu konsolē un tai blakus. Visu attiecīgo informāciju, piemēram, degvielas patēriņu stundā, transmisijas eļļas temperatūru vai kvēpu filtra aizsērējuma līmeni var apskatīt 4,2 collu krāsu displejā, kas atrodas stūres rata konsolē. Šo displeju var izmantot arī, lai iestatītu, piemēram, aizmugurējās uzkares pacelšanas ātrumu, kā arī – versijām ar hidroizvadiem  (tikai ELIOS 300 un AXOS 200) – hidroizvadu reaģēšanas laiku, maksimālo plūsmas ātrumu un arī taimeri.

Īss kopsavilkums par svarīgākajiem jaunumiem:
 • Trīs jaunas kompakto traktoru sērijas: ELIOS 200, ELIOS 300 un AXOS 200 ar maksimālo jaudu no 75 līdz 103 ZS
 • ELIOS 210 vai nu kā platformas, vai jau pazīstamā dizaina kabīnes traktors
 • ELIOS 220 – AXOS 240 ar jauna dizaina dzinēja pārsegu
 • Jaunākās paaudzes, degvielu taupoši V posma FPT četrcilindru Common-Rail dzinēji
 • Izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēma ir pilnīgi integrēta zem dzinēja pārsega, lai nodrošinātu maksimālu redzamību visapkārt un izcilu piekļuvi apkopei un servisam
 • 600 stundu eļļas maiņas intervāls
 • 4 ātrumu pārnesumkārba modelim ELIOS 200 ar TWINSHIFT un REVERSHIFT
 • 5 ātrumu pārnesumkārba ar TWINSHIFT un REVERSHIFT standarta aprīkojumā + izvēles opcija SMART STOP modeļiem ELIOS 300 un AXOS 200; 40 km/h pie 1800/1750 apgr./min; īsa pārnesumu svira
 • Minimālais ātrums 500 m/h (400 m/h pie 1400 apgr./min.)
 • Sajūga ieslēgšana ar taustiņu ir standarts visiem transmisijas variantiem
 • Līdz 34 collu lieli aizmugurējie riteņi modelim AXOS 200
 • Standartā ir divi hidrauliskie sūkņi: ELIOS 200 ar 60 vai 87 l/min, ELIOS 300 un AXOS 200 ar 87 l/min vai ar papildu trešo sūkni 114 l/min
 • Mehāniska vadība standartā; elektrohidrauliska vadība ar ELECTROPILOT un sviras slēdžiem trīs sūkņu hidraulikai (izvēles opcija) modeļiem ELIOS 300 un AXOS 200
 • Maksimālais ir četri divpusējas darbības hidroizvadi aizmugurē, pieejami līdz 2 pieslēgumiem vidū
 • Hidrauliskas divlīniju bremzes kā izvēles opcija
 • Traktorus var izmantot ar FL 60/80, FL C 40/60/80 un FL-E 40/60 sērijas frontāliem iekrāvējiem
 • Frontālā iekrāvēja rāmji ir novietoti diezgan tālu aizmugurē, lai nodrošinātu maksimālu stabilitāti
 • Droša un vienkārša frontālā iekrāvēja pievienošana, pateicoties FITLOCK un MACH
 • Ātra frontālā iekrāvēja agregātu pievienošana, izmantojot FASTLOCK un SPEEDLINK
 • Frontālā iekrāvēja vadība ar E-PILOT S vai ELECTROPILOT
 • Kabīne ar šauriem statņiem, kas nodrošina netraucētu redzamību visapkārt; liekti sānu logi
 • Kā izvēles opcija ir pieejams gaisa kondicionieris un pneimatiskas piekares sēdeklis  
 • Priekšējais logs un sānu logi ir atverami
 • 4,2 collu krāsu monitors stūres rata konsolē