Preses relīze

Jauni kāpurķēžu platumi CLAAS traktoriem AXION TERRA TRAC

Publicēts 25.05.2022.

2022. gada maijs Hārzevinkela / Lemāna. Divi jauni kāpurķēžu platumi, kas lauksaimniekiem dod iespēju CLAAS lielo zirgspēku traktorus AXION TERRA TRAC izmantot vēl daudzpusīgāk un vēl mazāk sabojāt augsni.

Kopš AXION TERRA TRAC izlaišanas tirgū 2019. gadā interese par pilnas piekares puskāpurķēžu lieljaudas traktoriem Eiropas lauksaimnieku un pakalpojumu sniedzēju vidū kļūst arvien lielāka, bet, sākot ar 2022. gadu, par tiem ir ieinteresējušies arī aizjūras tirgi. Šie traktori ir izmantojami ne tikai smagiem un vidēji smagajiem vilkšanas darbiem, piemēram, augsnes apstrādei. Pateicoties to izcilajai augsnes aizsardzības sistēmai, unikālajai virsmas kontūru kopēšanai ar 120 mm piekares gājienu un izcilajam braukšanas komfortam līdz maksimāliem 40 km/h, tie noder arī  daudziem citiem darbiem, tostarp organiskā mēslojuma un minerālmēslu izkliedēšanai uz lauka vai pļavās; ar tiem ražas novākšanas laikā izved graudus un cukurbietes un tos izmanto pat pļaušanai pļāvās ar trausliem augiem.

Papildus pašreizējām 635 mm un 735 mm platajām gumijas kāpurķēdēm tagad ir pieejami vēl divi varianti, kas ļauj šos traktorus izmantot pat vēl daudzpusīgāk un saudzēt augsni vēl labāk. Piemēram, lai bez problēmām varētu rindu kultūrās izsmidzināt organisko mēslojumu vai strādāt ar nezāļu kaplēšanas iekārtām, CLAAS tagad piedāvā šaurās, 457 mm /18 collu kāpurķēdes. Kopš 2021. gada rudens AXION TERRA TRAC ir pieejams arī ar platām, 890 mm / 35 collu  kāpurķēdēm, taču kopējais platums 3 metri tāpat netiek pārsniegts. Šīs gumijas ķēdes ir paredzētas, lai augsni vēl vairāk pasargātu un uz lauka vai pļavās to nesablīvētu, un, pateicoties aktīvajai ķēžu vadībai, pie pagriešanās šaurā lokā netiktu sabojāta velēna.  

Gan šaurās 457 mm /18 collu kāpurķēdes, gan arī platās standarta 635 mm/25 collu un 735 mm/39 collu kāpurķēdes atsevišķos tirgos, piemēram, Austrālijā, tagad var piegādāt arī ar 3,00 m/120 collu velšanās virsmu. Tas dod iespēju strādāt, izmantojot Controlled Traffic Farming aplikācijas, un vēl vairāk uzlabot manevrējamību.

Ir vēl viena inovācija – AXION TERRA TRAC tagad ir iespējams aprīkot ar CLAAS CTIC riepu piepūšanas sistēmu uz priekšējā tilta. Priekšējās riepas tiek piepūstas, izmantojot pneimatisko bremžu sistēmas gaisa kompresoru.

CLAAS piedāvā divus AXION TERRA TRAC modeļus: AXION 930 TERRA TRAC ar 355 ZS  un  AXION 960 TERRA TRAC ar 445 ZS