Preses relīze

Jaunas funkcijas CLAAS VARIO un MAXFLEX hederiem 

Publicēts 11.08.2022.

Vairāk automatizētu funkciju un jaunas ērtības, strādājot ar CLAAS hederiem

2022. gada 11. augusts, Hārzevinkela. CLAAS turpina pilnveidot MAXFLEX un VARIO hederus ar jaunām tehnoloģijām un komforta funkcijām. Šogad Agritechnica Inovāciju komisija ir piešķīrusi sudraba medaļu inovācijai CEMOS AUTO HEADER.

Automatizēta hedera regulēšanas sistēma CEMOS AUTO HEADER
Ražas novākšanas laikā, izmantojot kombainu ar VARIO hederu, operatoram iepriekš vajadzēja pamatnes garumu un tītavu vertikālo un horizontālo pozīciju regulēt manuāli, lai varētu panākt optimālu un vienmērīgu padevi un labības plūsmu. Lai atvieglotu operatora darbu arī šajā ziņā, CLAAS tagad ir izstrādājis CEMOS AUTO HEADER – palīgsistēmu, kas automātiski pielāgo hedera iestatījumus atbilstošiem ražas novākšanas apstākļiem. Tītavu augstums tiek regulēts, pamatojoties uz mērījumu datiem no kabīnes jumtā iebūvētā lāzera sensora FIELD SCANNER. Lai kontrolētu pamatnes garumu un tītavu horizontālo pozīciju, tiek izmantoti dati, kas tiek saņemti no sensora, kas padeves kamerā reģistrē slāņa augstumu. 

Pateicoties optimizētajiem hedera iestatījumiem, labības plūsma kulšanas sistēmā ir vēl vienmērīgāka, un tas savukārt samazina slodzi uz visām iekārtām, kas ir no hedera līdz padeves kamerai un sākot ar sākotnējo līdz sekundārai separācijai. Šādi nodrošinot vēl laidenāku darbību, vienlaikus uzlabojas graudu kvalitāti un tiek garantēta pastāvīga caurplūde pie maksimālas veiktspējas. Operators var braukšanas laikā pilnībā koncentrēties uz visu mašīnas datu un kvalitātes parametru pārbaudi CEBIS sistēmā; uz labību, kas ir kombaina priekšā, kā arī uz graudu plūsmu pie izkraušanas. FIELD SCANNER ir papildu tīrīšanas funkcija ekstrēmiem darba apstākļiem, lai vienmēr tiktu garantēta uzticama optiska kultūras atpazīšana gan optimizētai stūrēšanai ar slejas malas noteikšanu, gan CEMOS AUTO HEADER sistēmai.

Jauni rapša atgriezēji un tītavu vilces vadība VARIO hederiem

Pēc jaunu rapša atgriezēju un jaunas tītavu piedziņas ieviešanas trim platākajiem VARIO hederiem, šīs funkcijas tagad pieejamas arī mazākiem darba platumiem. Jaunajiem rapša atgriezējiem ir jaudīgas mehāniskās piedziņas ar integrētu drošības sajūgu un griešanas spēku, kas palielināts par 50 procentiem. Tas nozīmē, ka pat vissarežģītākās zonās – lauku malās vai vietās, kur ir daudz nezāļu, var droši un bez problēmām izbraukt cauri. Pateicoties atjautīgajai pievienošanas sistēmai ar ātrdarbīgiem savienotājiem, uzstādīšana ir iespējama bez instrumentiem dažu sekunžu laikā katrai pusei. Uzstādīšanu atvieglo arī par 33% mazāks svars. Pateicoties jaunajam stiprinājumam, vienkāršota ir arī labības šķīrēju montāža un demontāža.

Jaunajai tītavu piedziņas sistēmai ir pārnesumkārba (iepriekšējai sistēmai ir ķēdes piedziņa). Tāpēc automātiskā vilces vadība, kas nodrošina no griezes momenta atkarīgu tītavu augstuma regulēšanu, ir ieviesta arī mazākajos VARIO hederos. Ja piedziņas jauda sakarā ar lieliem novācamās labības daudzumiem palielinās tiktāl, ka piedziņa vairs nespēj uzturēt vajadzīgos tītavu apgriezienus, tad tītavas tiek automātiski nedaudz paceltas, līdz atkal tiek sasniegti vajadzīgie apgriezieni. Ja spiediens samazinās, tad automātiskā sistēma nolaiž tītavas atkal lejā. Gan piedziņas griezes momenta līmeni, lai iedarbinātu vadības sistēmu, gan reaģēšanu ir iespējams individuāli iestatīt ar CEBIS..

AUTO FLEX režīms un laukmales funkcija MAXFLEX sērijai
Hedera augstuma regulēšanas AUTO FLEX režīms, kas jau ir pazīstams no CONVIO FLEX sānisko lenšu elevatora hederiem ar elastīgo pamatni, tagad ir pieejams arī MAXFLEX hederiem. AUTO FLEX automātiski noregulē hedera augstumu līdz zemākajam iespējamajam līmenim, lai tas varētu strādāt tik tuvu zemei, cik vien apstākļi to atļauj. Tas optimizē procesu, it īpaši novācot kultūras, kas atrodas tuvu zemei, piemēram, sojas pupas vai zirņus, turklāt atvieglo operatora darbu. Pateicoties 180 mm lieces kustībai, elastīgais heders var arī ļoti labi pielāgoties nelīdzenākām augsnes kontūrām. Sākot ar 2023. modeļa gadu, MAXFLEX sērijas FLEX hederi ar CAC sensoru ierīcēm tagad, tos paceļot laukmalā, automātiski pārslēdzas uz fiksēto režīmu, tādējādi nodrošinot, ka tītavas tīri nogādā labību līdz cēlējgaldam un šnekam līdz pat pēdējam salmam.

Arī MAXFLEX hederi ir aprīkoti ar jauno tītavu piedziņu ar pārnesumkārbu. Tas nozīmē, ka, sākot ar 2023. modeļa gadu, visos MAXFLEX hederos varēs izmantot arī automātisko tītavu vilces vadību.

Atpazīšanas funkcija būs visu sēriju hederiem
Pirms dažiem gadiem CLAAS ieviesa hedera atpazīšanas funkciju, kas atpazina atsevišķus labības kombaina hederus, pacēlējus un kukurūzas hederus. Sākot ar nākamo sezonu, ar šo funkciju būs aprīkotas visas labības kombainu hederu sērijas. Tas nozīmē, ka attiecīgā hedera pamata dati un pamata iestatījumi, piemēram, darba platums un hedera tips, tiek automātiski saņemti no kombaina tā, lai operatoram tikai nepieciešamības gadījumā būtu jāveic regulējumi atbilstoši ražas novākšanas apstākļiem. FIELD SCANNER automātiski akceptē arī attiecīgo informāciju automātiskai stūrēšanai un sistēmai CEMOS AUTO HEADER (tikai VARIO kombainiem).

Visi jauninājumi īsumā:
  • CEMOS AUTO HEADER sistēma pieejama kā izvēles opcija VARIO hederiem.
  • Jauni rapša atgriezēji VARIO modeļiem 500 / 560 / 620 / 680 / 770 / 930.
  • AUTO FLEX režīms un laukmalas režīms MAXFLEX hederiem.
  • Hedera atpazīšana visām CLAAS hederu sērijām.