Preses relīze

Publicēts 27.05.2022.

Ponsse jaunā produkcija atbildīgai mežizstrādei

Lai uzlabotu produktivitāti ilgtspējīgā mežizstrādē, Ponsse ir izlaidis lieliskus jaunus produktus. Jaunie risinājumi ir izstrādāti kopā ar klientiem, ieklausoties viņu vajadzībās. Ponsse Scorpion Giant harvesters un forvarders Mammoth atbilst mūsdienu mežkopības augstākajām prasībām gan ergonomikas, gan produktivitātes ziņā.  
„Šie jaunie ražojumi nostiprina mūsu pozīcijas ievērojamāko atbildīgas mežizstrādes risinājumu piegādātāju vidū pasaulē. Abu jaunumu izstrāde sākās ar ergonomikas, drošuma un lietojamības pilnveidi, kā arī redzamības no kabīnes uzlabošanu. Mēs uzskatām, ka mums tas ir ļoti labi izdevies, un šodien ar prieku demonstrējam šos jaunos ražojumus klientiem Surahammarā Zviedrijā,” saka Ponsse pārdošanas, tirgvedības un apkalpošanas direktors Marko Matila. 

Ponsse Scorpion Giant harvesters — jauda visdažādākajos apstākļos
Ponsse Scorpion Giant harvesters ir milzis vienīgi produktivitātes un jaudas ziņā. Jaunais harvesters papildina sēriju Scorpion, kas tika pilnīgi modernizēta 2021. gadā. Atbilstoši klientu vajadzībām Scorpion Giant ir izstrādāts tā, lai tam būtu lielāka vilce, tāpēc šī mašīna ir manevrētspējīga pat sarežģītos apstākļos, tostarp sniegā, uz stāvām nogāzēm un apvidos ar vāju grunts nestspēju. Tā atrodas atsevišķā kategorijā attiecībā uz celtspēju, arī apstrādājot lielākus stumbrus. 
„Lai gan Giant ir sērijas Scorpion spēcīgākais harvesters, kopumā mūsu jaudīgākais harvesters joprojām ir Bear. Taču Scorpion Giant izceļas ar daudzpusību, kas ļauj strādāt ar to visdažādākajās vietās, jo tam var uzstādīt Ponsse harvestera galvu H6, H7, H7HD Euca vai H8,” stāsta M. Matila. 
Nepārspējama ergonomika
Pēdējos gados kabīnes ergonomika un lietojamība ir viens no Ponsse pētniecības un izstrādes galvenajiem uzdevumiem līdztekus drošuma uzlabošanai. PONSSE harvesteram Giant ir viengabala vējstikls, kas sniedzas līdz kabīnes jumtam, nodrošinot operatoram vēl labāku redzamību un drošu darbu visos apstākļos. Darba vieta kabīnē līdzinās praktiskam un klusam birojam ar plašu skatu — tā ir izstrādāta, lai sniegtu operatoram ērtības un labsajūtu. 
Scorpion Giant piedāvā daudzus sērijai Scorpion raksturīgus risinājumus, kas ir vēl vairāk pilnveidoti. To vidū ir palielināts vilces spēks un jaudīgāka strēle C50+, kura strēles izlice nodrošina izcilu mežizstrādes vietas redzamību. Tāpat Scorpion Giant ir ierīkotas oriģinālās aktīvās līmeņošanas un stabilizēšanas sistēmas, kas jau ir pazīstamas no citiem Scorpion modeļiem. Scorpion Giant ir uzstādīta ļoti progresīvā un modernā sistēma Opti 5G, kā arī skārienekrāna dators Opti 8.

PONSSE Opti 5G — vismodernākā informācijas sistēma tirgū
Ponsse Opti 5G ir vismodernākā informācijas sistēma tirgū. Tās nekļūmīgā un ātrā darbība paceļ informācijas sistēmu lietojamību pilnīgi jaunā līmenī. Jaudīgā strēle C50+ apvienojumā ar informācijas sistēmu Opti 5G ļauj pilnīgi jaunā veidā vadīt strēli un uzlabot ekspluatācijas efektivitāti, izmantojot PONSSE vadības sistēmu Harvester Active Crane. Izmantojot Harvester Active Crane, operators var tieši vadīt harvestera galvas kustības, nevis tikai atsevišķas strēles darbības. Tādējādi operators var koncentrēties uz kokapstrādi, nevis tikai vadīt strēli. 
Harvester Active Crane ir papildizvēle, kam nepieciešama vadības sistēma Opti 5G, kas pašlaik ir pieejama sērijas Scorpion harvesteros noteiktos tirgus apgabalos. Vadības sistēma Harvester Active Crane būs pieejama arī citos mašīnu modeļos un tirgus apgabalos.   

PONSSE H8 — nākamās paaudzes harvestera galva
PONSSE jaunā harvestera galva H8 izceļas ar jaudīgu padevi, spēcīgu satvērienu un izturīgu, bet manevrētspējīgu rāmi. Bunkurs ir kļuvis vēl platāks, tāpēc šī harvestera galva ir lieliska izvēle kokiem ar lielu resnā gala diametru. Šo harvestera galvu var uzstādīt PONSSE ražojumu klāsta spēcīgākajiem harvesteriem Ergo, Scorpion Giant un Bear. Ponsse izstrādātās un izgatavotās vadības sistēmas Opti automātiskās funkcijas kontrolē padeves ātrumu un zāģa kustību atbilstoši koka diametram un nodrošina ātru un precīzu zāģēšanu. Izmantojot Active Speed, harvestera galvas darbības ātrumu var regulēt atkarībā no koka sugas un stumbra diametra. Darbs ar harvestera galvu H8, kam ieviesta jaunā funkcija, ir produktīvs un vienmērīgs neatkarīgi no stumbra lieluma.  

PONSSE forvarders Mammoth — nepieredzēta kravnesība
Produktivitātes ziņā jaudīgais PONSSE forvarders Mammoth paplašina Ponsse forvarderu klāstu ar jaunu 25 tonnu kravnesības kategoriju. Ar bezpakāpju pastāvīgi regulējamās transmisijas (CVT) sistēmu un iekrāvēju K121 apgādātā Mammoth izturīgā rāmja konstrukcija un superspēcīgā hidraulika nodrošina lielu stumbru un smagu kravu transportēšanu bez piepūles pat vissarežģītākajā apvidū.  
Mammoth izstrādē ergonomika ir pārdomāta līdz sīkumam
PONSSE forvarderam Mammoth operatora ergonomikai ir pievērsta uzmanība ik uz soļa. Jaunais forvarders nodrošina maksimālo produktivitāti, kad ir lieli braukšanas attālumi. Nav tik daudz jābrauc, jo katru reizi var transportēt vairāk stumbru. 
Jauni līdzekļi, kas paaugstina produktivitāti
Viens no izcilākajiem jaunumiem ir PONSSE sēdeklis Active Seat, kas ir izstrādāts saskaņā ar mežtehnikas operatoru prasībām. Jaunais Active Seat uzlabo lietojamību, jo tas pagriežas, lai sekotu līdzi darba videi atbilstoši strēles kustībām, tādējādi paaugstinot šīs mežtehnikas operatora produktivitāti. Ponsse izstrādātais Active Seat ir uzstādīts tikai Ponsse mežtehnikā.
Ponsse forvarderam Mammoth ir uzstādīta Ponsse efektīvā vienkāršas konstrukcijas kabīnes piekares sistēma Active Cabin. Tā palīdz mežtehnikas operatoriem turpināt darbu pat ilgāku maiņu laikā, novēršot jebkādu slodzi uz kabīni. Active Cabin ir pieejama ne tikai forvarderiem Mammoth, bet arī Buffalo, Elephant un Elephant King. 
Mammoth var uzstādīt garu aizmugurējo rāmi, lai būtu iespējams transportēt lielizmēra stumbrus, piemēram, plantācijās Dienvidamerikā. Mammoth ir visplašākā kravas telpa Ponsse produkcijas klāstā: 6,8 vai 8,0 m2 atkarībā no klienta izvēles. 
PONSSE Active Crane ir iekrāvēja vadības sistēma forvarderam, ar kuru operators vada satvērēja kustības, nevis atsevišķas funkcijas, lai operators varētu efektīvi koncentrēties darbam ar iekrāvēju. Active Crane ir viegli vadāma ar divām svirām, no kurām viena kontrolē satvērēja attālumu no zemes, bet otra — kustības virzienu.

Jaunais PONSSE pakalpojums Active Manual sniedz atbalstu un norādījumus ar videomateriālu palīdzību  
PONSSE lietotne Active Manual ir pamācību un apkopes rokasgrāmatu pakalpojums ar videomateriāliem mežtehnikas operatoru ikdienas darba sekmēšanai. PONSSE vizuālā lietotne Active Manual ir īpašnieka rokasgrāmatas pakalpojums, kas darbojas mobilajās ierīcēs un papildina parasto īpašnieka rokasgrāmatu, līdztekus tai nodrošinot videomateriālus. PONSSE lietotne Active Manual ir pieejams Apple un Android lietotņu veikalos. 
Papildu informācija 
Marko Matila, Ponsse Plc pārdošanas, tirgvedības un apkalpošanas direktors,
tālr. +358 400 596297, marko.mattila@ponsse.com