Preses relīze

Jauns, mazas iegrimes daudzpusīgs LEMKEN kultivators  

Publicēts 14.12.2021.

Jau no pirmā acu uzmetiena var redzēt, ka konstrukcija jaunajam trīs stieņu kultivatoram Karat 10 ir daudz efektīvāka nekā tā priekšgājējam: zari tagad ap stiepes izturīgo asi ir izkārtoti simetriski, lai mašīnai būtu ļoti maza iegrime un vienlaikus ar to varētu intensīvi sajaukt augsni. Konstrukcijai ir mazāk jāvelk, un tā nodrošina arī mazāku sānu vilces spēku.

Zaru izvietojums ir tikai viena no būtiskajām lietām, ko LEMKEN savam neiedomājami veiksmīgajam Karat kultivatoram ir vēl vairāk uzlabojis.
  • Tagad kultivators ir pieejams ar vēl vairāk aprīkojuma variantiem un jūgstieņa opcijām nekā iepriekš, tāpēc tā pielietojums profesionālajā augkopībā ir vēl daudzpusīgāks, turklāt to var izmantot ar traktoriem ar maksimālo riepu platumu.
  • Ir tikuši paplašināti spārnu lemeši, kas paredzēti seklai augsnes apstrādei.
  • Augsnes sajaukšanas efektu uzlabos jaunas, speciālas formas virzītājplāksnes. Karat 10 var aprīkot arī ar seklai augsnes apstrādei paredzētajiem DeltaCut lemešiem, kas pieejami arī karbīda versijā. Mašīnai standartā ir ātrās nomaiņas sistēma, kas ļauj operatoriem ātri un vienkārši iestatīt darba dziļumu no 5 līdz 30 cm.
  • Vēl viens jauns papildinājums ir arī malu izlīdzinātāji, ko izmanto, kad agregāts ir salocīts.
Kultivators pēc jūsu pieprasījuma var tikt aprīkots ar disku sekciju priekšā. Tas nodrošina, ka augsnē ir iespējams vēl labāk iestrādāt lielu daudzumu organisko vielu. Diski, kas ir individuāli piekarināti plakanatsperēm, sasmalcina organiskās vielas un pārlauž rupjas augsnes pikas, lai mašīna varētu intensīvi sajaukt augsni un tā strādājot neaizķeptu. Centrāli regulējami izlīdzināšanas elementi, kas atrodas aiz zaru sekcijas, nodrošina vienmērīgu izlīdzināšanu. Kā izvēles opcija pieejami arī  speciālas formas starveida riteņi, kas griežas veltņa priekšā, lai rezultāts būtu optimāls, it īpaši strādājot ar smagām augsnēm. 
Jaunais Karat kultivators ir pieejams gan uzkarināmā, gan daļēji uzkarināmā versijā un ar darba platumu no 3 līdz 7 metriem. Pusuzkarināmiem modeļiem ir pieejams vilces pastiprinātājs un ContourTrack sistēma darbam kalnainā apvidū. Lauksaimnieki, ja nepieciešams, var izvēlēties arī pilnu LEMKEN veltņu klāstu. Var pasūtīt arī velkamās ecēšas, kas paredzētas augsnes attīrīšanai no saknēm.
 
Pirmie jaunā Karat 10 varianti būs pieejami 2022. gada vasarā.