Jaunas funkcijas un modeļi CLAAS JAGUAR pašgājējsmalcinātājiem

2023. gadā ražotajiem JAGUAR pašgājējsmalcinātāja modeļiem 900 un 900 TERRA TRAC būs pieejama optimizēta PICK UP piedziņa, savukārt JAGUAR 800. sērija tiek papildināta ar jauniem, jaudīgākiem modeļiem. Turklāt visiem modeļiem būs CEMIS 1200 terminālis ar jauno GPS PILOT.

PICK UP padeves šneks, kura darbības ātrums automātiski pielāgojas braukšanas ātrumam
2021. gadā CLAAS ieviesa trešo, lauksaimniekiem tik nepieciešamo, piedziņas variantu. Tā bija papildu hidrauliskā piedziņa, kas JAGUAR 900 un JAGUAR 900 TERRA TRAC modeļos darbina PICK UP grābekli. Tā, neatkarīgi no padeves šneka, darbina pacēlēja grābekli automātiski, pastāvīgi pielāgojot tā apgriezienus atbilstoši braukšanas ātrumam. Rezultāts ir efektīva materiāla pacelšana pie jebkura ātruma, turklāt ar minimāliem padeves zudumiem un lielu noturību pret dilšanu. 
 
2023. gada izlaiduma modeļiem šī piedziņas sistēmai ir uzlabota, un tai ir vēl viena funkcija: tā automātiski pielāgo PICK UP darbības ātrumu braukšanas ātrumam, kas ir lielāks par 5 km/h. Ja maina braukšanas ātrumu vai iestatīto smalcināšanas garumu, tad pacēlēja grābekļa un padeves šneka griešanās ātrumi automātiski pielāgojas esošajiem apstākļiem. Tas nodrošina vēl vienmērīgāku materiāla plūsmu, jo īpaši gadījumos, kad bieži un ievērojami mainās vāla biezums. Ja nepieciešams, abus šos darbības ātrumus operators var regulēt arī manuāli no kabīnes, atbilstoši ražas novākšanas vajadzībām. Tā rezultātā materiāla padeve ir vēl precīzāka un plūsma caur pašgājējsmalcinātāju ir vienmērīgāka, jo īpaši, strādājot mainīgos apstākļos.
Jaunums ir arī automātiskā ķēžu eļļošana kreisās puses padeves šneka un pacēlēja grābekļa piedziņas sistēmai.
 
Jauns modelis – JAGUAR 880. Lielākas jaudas rezerves modelim JAGUAR 840
JAGUAR 800. sērija tiek papildināta ar jaunu augstākās klases modeli – JAGUAR 880, kura jauda ir 653 ZS. JAGUAR 880, kas jau daudzus gadus ir sevi veiksmīgi pierādījis Ziemeļamerikā, ir aprīkots ar ļoti efektīvu Mercedes-Benz OM 473 LA sešu cilindru V posma dzinēju ar 15,6 litru darba tilpumu. DYNAMIC POWER funkcija daļējas slodzes diapazonā automātiski regulē dzinēja programmējumu  un tādējādi nodrošina degvielas ietaupījumu līdz pat 10,6 %.
 
2023. gadā izlaistajiem JAGUAR 840 modeļiem būs lielāks Mercedes-Benz OM 471 LA V posma sešu cilindru dzinējs, kāds jau tiek izmantots JAGUAR 850. Tā lielais 12,8 litru darba tilpums nozīmē, ka vismazākajiem pašgājējsmalcinātājiem šajā CLAAS produkta segmentā jauda tiek palielināta par 27 ZS. Līdz ar to maksimālā jauda līdz 435 ZS tiek panākta pie 1600 apgriezieniem minūtē un ievērojami palielinās griezes momenta rezerves. Augstā JAGUAR efektivitāte paliek tāda pati, jo palielinātais darba tilpums neietekmē degvielas patēriņu uz tonnu apstrādājamā materiāla.
 
Abiem modeļiem – gan JAGUAR 880, gan JAGUAR 840 – ir 730 mm  plats elevators ar četriem piespiedējveltņiem, kā arī 750 mm plats smalcināšanas cilindrs ar 630 mm diametru. Ja vēlaties, tos var aprīkot ar zāģveida profila MCC placinātājveltni, MCC MAX ar īpaši izturīgo BusaCLAD pārklājumu vai ar MCC SHREDLAGE placinātāju. Tāpēc ir iespējams izvēlēties pareizo tehnoloģiju, lai materiālu varētu intensīvu apstrādāt visā smalcināšanas diapazonā.
 
CEMIS 1200 ar jauno GPS PILOTU
Ar jaunu CEMIS 1200 termināli ar nesen izstrādāto GPS PILOT, ko jau izmanto TRION un LEXION kombainiem, tagad ir iespējams aprīkot arī JAGUAR 900 un 800. Šī automātiskā vadības sistēma ir alternatīva gan rindu sensoram, novācot kukurūzu ar ORBIS, gan CAM PILOT, novācot zāli, un to, protams, var izmantot arī, novācot lapu kultūras vai cita veida lopbarības kultūras. CEMIS 1200 ir aprīkots ar 12 collu ekrānu, kas nodrošina 2D un 3D attēlojumu dalītā ekrānā, kā arī tiešsaistes darba uzdevumu pārvaldību un dokumentāciju un datu eksportu, izmantojot TELEMATICS vai USB zibatmiņu.
 
Vēl viens jaunums ir divpakāpju AUTO PILOT / GPS PILOT un CEMOS AUTO PERFORMANCE vai CRUISE PILOT aktivizēšana. Pēc apgriešanās un iebraucot nākamajā slejā, operators vispirms nospiež pogu, lai aktivizētu stūrēšanas sistēmu un paātrinātu mašīnas ātrumu līdz tādam ātrumam, pie kāda tā var optimāli izmantot pieejamo jaudu. Nospiežot otru pogu, kas ir uz CMOTION  sviras, tiek – atkarībā no uzstādītās sistēmas (CEMOS AUTO PERFORMANCE vai CRUISE PILOT) – automātiski regulēts braukšanas ātrums. Tas nodrošina ātrāku pielāgošanos iestatītajiem dzinēja apgriezieniem, efektīvākajiem jaudas līmeņiem un pareizajam braukšanas ātrumam. Ja pogu spiež nedaudz ilgāk, abas funkcijas aktivizējas vienlaicīgi, kā parasti.
 
Visas jaunās funkcijas un produkti īsumā:
  • PICK UP padeves šneka darbības ātruma mainīga pielāgošanās, braucot ar ātrumu virs 5 km/h, lai tādējādi nodrošinātu vēl vienmērīgāku materiāla plūsmu gadījumos, ja ik pa brīdim mainās vāla biezums.
  • Automātiska pacēlēja grābekļa un padeves šneka piedziņas ķēžu eļļošana (izvēles opcija).
  • Jauns 653 zirgspēku JAGUAR 880 kā JAGUAR 800. sērijas augstākās klases modelis.
  • JAGUAR 840 tagad ir aprīkots ar Mercedes-Benz OM 471 LA sešu cilindru dzinēju ar maksimālu jaudu 435 ZS pie 1600 apgr./min.
  • CEMIS 1200 ar jaunu GPS PILOT.
  • AUTO PILOT un CEMOS AUTO PERFORMANCE / CRUISE PILOT divpakāpju aktivizēšana.
  • Jauna premium klases instrumentu kaste ar augstas kvalitātes instrumentiem (izvēles opcija).