Preses relīze

Vēl lielāka izsēšanas elastība –
LEMKEN Solitair ar dalītu sēklas tvertni

Publicēts 14.12.2021.

Nepilnu gadu pēc Solitair 9+ pneimatiskās sējmašīnas veiksmīgās izlaišanas tirgū LEMKEN tagad piedāvā tās jauno "Duo" versiju ar dalītu sēklas tvertni. Šī mašīna nodrošina dažādas iespējas, lai varētu vienlaicīgi izsēt sēklas, mēslojumu un pat secīgās kultūras. Līdz ar to profesionālās lauksaimniecības speciālists LEMKEN ir paplašinājis savu portfeli, iekļaujot tajā izmaksu ziņā pastāvīgi optimizējamu kultūraugu audzēšanā izmantojamu mašīnu.

Solitair 9+ Duo sēklas tvertnes ietilpība ir 1850 litri. Atkarībā no vajadzības tās tilpumu var sadalīt 50/50 vai 60/40. Tāpēc ir iespējami divi pielietošanas varianti:
 
  • “Single shot” jeb “viena šāviena” versijā sēklas un mēslošanas līdzekļi tiek apvienoti, un tie nāk no diviem tvertnes segmentiem, kurā atrodas abi sējaparāti. Šie atšķirīgie komponenti tiek pa sēklas vadiem novadīti līdz dubultdisku lemesīšiem un iestrādāti sēklas vadziņā. Tas ļauj pievienot piemērotu sākotnējo mēslošanas līdzekļa devu ziemas sējai vai pilnu mēslojuma devu vasaras sējai. Sēklu sadalītājos ir integrēts automātisks tehnoloģisko sliežu mehānisms.
  • “Double shot” jeb “dubultšāviena” sistēma nodrošina lielāku iesēšanas elastību. Izmantojot šo sistēmu, līdz dubultdisku lemesīšiem, izmantojot dubultus sadalītājus divos sēklas vados, atsevišķi plūst divi komponenti. Materiālu ir iespējams sēt vai nu vienā rindā, kā tas ir “viena šāviena” metodes gadījumā, vai arī – pēc ātras tehnoloģiskās sliedes elementa nomaiņas – atsevišķi un pamīšus divās rindās. Turklāt katras otrās rindas iesēšanas dziļumu ir iespējams atsevišķi, ar starpību līdz 5 cm, regulēt ar piespiedējritenīša palīdzību. Tas ļauj sēšanas laikā iesēt divas dažādas sēklas dažādos optimālos dziļumos vai veikt mēslošanu starp rindām.
Solitair 9+ Duo ir pieejams trīs vai četru metru darba platumā. Pasūtījumi tiek pieņemti jau tagad, bet iespēja to iegādāties paredzēta 2022. gada janvārī.