Preses relīze

CLAAS XERION 12 saņem slaveno "iF" Dizaina balvu

Publicēts 02.05.2024.

2024. gada aprīlis, Hārzevinkela. CLAAS XERION 12 sērija kopš tās prezentēšanas 2023. gada vasarā jau ir saņēmusi daudzas starptautiskas balvas. Bet tagad to  uzvarētāju vidū, kas saņēmuši “iF”  Dizaina balvu 2024, ir arī visu laiku jaudīgākie CLAAS traktori.

CLAAS produktiem, kas saņēmuši “iF”  Dizaina balvu, ir gara vēsture. Pirmās balvas tika piešķirtas pirms vairāk nekā 40 gadiem – par DOMINATOR 8 sēriju un arī par sērijveida ražošanai jau sagatavoto pirmo "non-stop" rituļu presi ROLLANT RAPID 56. CLAAS pavisam ir saņēmis 19  "iF" Dizaina balvas par novatorismu, un piecas no tām ir "iF" Zelta balvas. Jaunākie asnu zaļās krāsas uzvarētāji ir 2023. gadā prezentētie lielie XERION 12. Šiem traktoriem kā ārējā izskata galvenā iezīme ir Y veida dzinēja pārsegs, kas tika ieviests 2019. gadā, līdz ar LEXION 5000 - 8000. Žūrijas atzinumā ir teikts: “Pārsteidzošo proporciju akcents ir uz funkcionālo ārējo dizainu, un tas nav pārāk uzkrītošs. Tas padara CLAAS XERION atšķirīgu un apbrīnas vērtu."

Markuss Matīss (Markus Matthies), rūpnieciskā dizaina grupas vadītājs un atbildīgais par XERION 12 sērijas dizainu, stāsta: “No pirmajiem skricelējumiem 2018. gadā līdz starptautiskajai XERION prezentācijai izstādē Agritechnica 2023 mēs dažādās nodaļās pie šī lieliskā projekta strādājām ar lielu aizrautību. Pēc iepriekšējām starptautiskajām balvām – piemēram, "Gada traktors 2024", “Farm Machine Award" un "AE50" – "iF" Dizaina balva ir vēl viena izcila atzinība par šo komandas darbu."

Žūrijas vērtējums: “Pārsteidzošo proporciju akcents ir uz funkcionālo ārējo dizainu, un tas nav pārāk uzkrītošs. Tas padara CLAAS XERION atšķirīgu un apbrīnas vērtu

PAr XERION 12 sēriju

XERION 12 sērijā ir iekļauti divi modeļi – 12.590 un 12.650, kas CLAAS rūpnīcā  Hārzevinkelā pasaules tirgum tiek ražoti gan TERRA TRAC, gan TRAC variantā. Jaunie lielie traktori ir izstrādāti, ņemot vērā četrus svarīgākos ieguvumus:
  • Lielāku rentabilitāti, pateicoties zemam degvielas patēriņam, zemām uzturēšanas un nodilumam pakļautajām rezerves daļu izmaksām, kā arī augstai tālākpārdošanas vērtībai.
  • Lielāku vilces efektivitāti, pateicoties augstam griezes momentam, lielam kontakta laukumam, optimālam masas sadalījumam 50:50 visos ekspluatācijas apstākļos un – jaudīgai hidraulikai.
  • Lielāku komfortu, pateicoties lielajai,  četros punktos amortizētajai  kabīnei ar lielisku redzamību visapkārt, amortizētajām TERRA TRAC gumijas kāpurķēdēm un ērtajai stūrēšanai.
  • Aktīvākas atbalstošās sistēmas, izmantojot CEBIS, CMOTION, CEMOS un GPS PILOT CEMIS 1200.
15,6 l Mercedes-Benz sešcilindru dzinēji ir apstiprināti darbībai ar hidrogenētām augu eļļām (HVO) – arī visas jaunās mašīnas sākotnēji tiek rūpnīcā uzpildītas ar ilgtspējīgu degvielu, kas ražota no atkritumiem un pārpalikumiem. Augsta līmeņa funkcijas, kas ir iebūvētas mašīnā vai tās ārpusē, digitālajai lauksaimniecībai ļauj ar CEMOS ne tikai automatizēt stūrēšanu, darba platumus, mainīga daudzuma pielietošanu un automātisko dokumentēšanu, bet arī nodrošina mašīnas optimizēšanu un procesu veiktspēju. No 2024. gada beigām XERION 12 sērija, pateicoties jaunajam CLAAS connect, beidzot būs vēl ciešāk sasaistīts tīklā, un tas būs pamats tālākai darba procesu automatizācijai, un arī autonomijai.