Preses relīze

CLAAS SCORPION teleskopiskajiem iekrāvējiem lielāka veiktspēja un lielāks komforts

Publicēts 11.08.2022.

2022. gada 11. augusts, Hārzevinkela. 2023. gada CLAAS SCORPION teleskopisko iekrāvēju modeļiem būs daudz uzlabojumu. Tajos būs augstāks komforta līmenis, bet mazākajos modeļos būs arī  jauni, jaudīgāki dzinēji.

Teleskopiskie iekrāvēji CLAAS produktu klāstā ir bijuši kopš 1994. gada, bet kopš 2019. gada tie tiek izstrādāti un būvēti sadarbībā ar Liebherr. Seši modeļi ar dzinēja jaudu 143 un 156 ZS šobrīd aptver ekspluatatīvā svara diapazonu no 7,5 līdz 11,7 t, uzkraušanas augstuma diapazonu no 7,0 līdz gandrīz 9,0 m un celtspējas diapazonu no 3200 līdz 6000 kg.

Vēl lielāka veiktspēja, pateicoties lielākai dzinēja jaudai un VARIPOWER 2
Visa CLAAS SCORPION 700. modeļu sērija ir aprīkota ar efektīviem un jaudīgiem četrcilindru Deutz dzinējiem. 2023. gadā izlaistajiem SCORPION 732, 736, 741 un 746 modeļiem 3,6 litru V posma dzinējs sadarbībā ar LIEBHERR ir optimizēts, lai tas strādātu vēl efektīvāk un būtu vēl jaudīgāks. Tādējādi SCORPION 732, 736, 741 un 746 modeļiem būs par 50 Nm lielāks griezes moments un par 6 zirgspēkiem lielāka jauda. Šie kompaktie dzinēji, kā jau vienmēr, būs ekonomiski un to apkope būs minimāla.

SCORPION modeļi 741, 736 un 732 kopš 2021. gada ir aprīkoti ar CLAAS JAGUAR hidrostatisko VARIPOWER 2 piedziņu. Kompaktais piedziņas bloks ar ļoti efektīvu, augsta griezes momenta dvīņu motoru nodrošina ilgu kalpošanas laiku, vēl lielāku piedziņas efektivitāti un zemāku trokšņa līmeni, braucot pa ceļu. Operators var izmantot trīs braukšanas diapazonus – no 0 līdz 20 km/h, no 0 līdz 30 km/h un no 0 līdz 40 km/h, un tos ir iespējams iestatīt ar īkšķi. Standartā maksimālais ātrums ir 40 km/h, taču to ir iespējams ierobežot līdz 30 vai 20 km/h (jāpasūta atsevišķi kā izvēles opciju). Attiecīgais gala ātrums tiek sasniegts ar samazinātiem, degvielu taupošiem dzinēja apgriezieniem. 
Visiem SCORPION modeļiem tiek vēl vairāk optimizēta bremzēšana ar jauniem komponentiem, piemēram, bremžu vārstu un bremžu pedāli ar jauniem programmatūras regulējumiem. Standarta aprīkojumā ir automātiskā stāvbremze, kas neļauj mašīnai aizripot, un ir palīgs braukšanai lejup vai augšup pa nogāzi.

SMART LOADING: ātri reaģējoši, ātri un ērti
CLAAS SCORPION teleskopiskie iekrāvēji ir pazīstami ar savu jutīgo hidraulisko sistēmu teleskopiskai strēlei un darba agregātam un kas nodrošina, piemēram, standarta amortizēšanu gala pozīcijā. Lai kraušana notiktu vēl raitāk, lielākiem SCORPION modeļiem – no 960 līdz 746 – nolaišanas laikā ir iespējams ievilkt strēli. Turklāt, pateicoties automātiskai kausa atgriešanai sākuma pozīcijā, kraušanas cikli operatoram ļoti atvieglos darbu. Turpmāk visiem SCORPION modeļiem būs arī reģeneratīvā hidrauliskā sistēma. Nolaišana bez kravas nav saistīta ar dzinēja apgriezieniem, un apgriezienu regulēšana, kas atkarīga no sviras darbināšanas, arī samazina troksni un degvielas patēriņu. Lai darba agregātu nomaiņa būtu vēl drošāka un ātrāka, ir optimizēta spiediena samazināšana brīdī, kad agregātu pievieno vai atvieno. 

Kabīne ar jaunu gaisa kondicionēšanas sistēmu
SCORPION ir vēl vairāk uzlabota operatora darba zona. Braukšanas komfortu, īpaši karstās darba dienās, uzlabos jauna, vēl efektīvāka gaisa kondicionēšanas sistēma. Jauns, leņķī un augstumā regulējams stūres statnis ar automātisku virzienrādītāju atiestatīšanu optimizē ergonomiku un nodrošina lielāku drošību, braucot pa ceļu. Turklāt, lai četrus stūres režīmus būtu iespējams iestatīt vēl uzticamāk un precīzāk, ir optimizēta stūrēšanas režīma pārslēgšana. 

Visas funkcijas un jauninājumi īsumā:
  • Jauni, efektīvi DEUTZ četrcilindru dzinēji, kuru jauda ir par 6 zirgspēkiem lielāka, un ko LIEBHERR ir optimizējis SCORPION modeļiem 732, 736, 741 un 746.
  • Automātiska strēles ievilkšana SCORPION modeļiem no 960 līdz 746.
  • Reģeneratīvā hidrauliskā sistēma, kas nodrošina ātrākus kraušanas ciklus, maksimāli ekonomē degvielu un ļauj strādāt klusāk.
  • Kabīne ar jaunu, efektīvāku gaisa kondicionēšanu un ergonomisku stūres statni ar virzienrādītāju atiestatīšanu.