Preses relīze

CLAAS un Carraro Group pastiprina sadarbību traktoru, tiltu un prasmju apmaiņu  jomā

Publicēts 14.02.2022.

CLAAS un Carraro Group ir paplašinājis savu vairāku desmitu gadu ilgo sadarbību pēc tam, kad 3. februārī Carraro Group galvenajā mītnē Kampodarsego (Padujas province, Itālija) tika parakstīts jauns stratēģiskais līgums. Tagad šī sadarbība ietver ne tikai speciālo un kompakto traktoru izstrādi un ražošanu, kā arī traktoru tiltu un komponentu piegādi, bet – cilvēkresursu un ilgtspējīgas attīstības kontekstā – arī abpusēju zināšanu nodošanu un prasmju apmaiņu.

Izaugsmes virziens
CLAAS un Carraro Group var atskatīties uz vairāku desmitu gadu ilgo sadarbību. Šī partnerība, kas iesākās 2003. gadā, kad CLAAS pārņēma Renault Agriculture, ir ietvērusi ne tikai tiltu un komponentu piegādi, piemēram, priekšējo tiltu Lemānā ražotiem ARION 400 traktoriem, bet arī vīna dārziem un augļu dārziem paredzēto traktoru un kompakto traktoru izstrādi un ražošanu.

Abi ģimenes uzņēmumi tagad ir ielikuši pamatu turpmākai abu pušu izaugsmei, noslēdzot stratēģisku vienošanos. Tādējādi Carraro Group ir trešais uzņēmums, ar kuru CLAAS ir noslēdzis stratēģisku partnerību, un pirmais, kas ir ārpus Vācijas. "Mūsu skaidri definētais īstermiņa un vidēja termiņa mērķis ir palielināt pārdošanas apjomu un tirgus daļu speciālo traktoru un kompakto traktoru segmentos," skaidro CLAAS izpilddirektors Tomass Bēks (Thomas Böck). "Lai sasniegtu savus mērķus, mēs kopīgi ieguldām līdzekļus ne tikai jaunās izstrādnēs, bet arī mūsu darbinieku kompetencēs, iemaņās un prasmju nodošanā. Carraro galvenajā mītnē Kampodarsego ar Carraro Group priekšsēdētāju  Enriko Karraro (Enrico Carraro) un priekšsēdētāja vietnieku Tomazo Karraro (Tomaso Carraro), kā arī ar Carraro Group izpilddirektoru Andrea Konketo (Andrea Conchetto) un citiem vadības locekļiem tikās Akcionāru komitejas priekšsēdētāja Katrina Klāsa-Milheuzere (Kathrina Claas-Mühlhäuser) un Tomass Bēks (Thomas Böck), kā arī vairāki CLAAS valdes locekļi un traktortehnikas nozares pārstāvji. 

Vēl pavisam nesen, 2021. gada novembrī,  CLAAS prezentēja Carraro Group izstrādāto modernizēto NEXOS sēriju ar V posma emisijas standartu un virkni jaunām tehnoloģijām un jaunām aprīkojuma opcijām. Balstoties uz šo, vēl ciešāko sadarbību, 2022. gadā tam sekos citi jauni traktoru modeļi – tostarp arī modeļi, kas tiks pieteikti Starptautiskajā lauksaimniecības tehnikas izstādē, kas no 6. līdz 10. novembrim notiks Parīzē.

Liels uzsvars uz KSA
Turpmāk stratēģiskā sadarbība neaprobežosies tikai tādās tīri tehniskās sfērās kā Carraro Group traktoru izstrāde un specifikācija un tiltu piegāde, bet arī korporatīvās sociālās atbildības (KSA) sfērā. "Mūsu lēmums pastiprināt sadarbību ar Carraro Group ir balstīts uz  dziļu savstarpēju uzticēšanos un abpusēju vēlmi būtiski padziļināt savas kompetences, ko gadu gaitā esam attīstījuši,” teica Bēks. "Tāpēc atsevišķi Carraro Group darbinieki īslaicīgi strādās pie CLAAS un otrādi, un strādās ne tikai pie ražošanas, bet mazo traktoru struktūrvienībā veiks arī administratīvas funkcijas. Abi ģimenes uzņēmumi no šo zināšanu nodošanas iegūs vidējā termiņā un ilgtermiņā, stiprināsies to sadarbība, kā arī ciešāka kļūs zīmolu vērtību sasaiste.”