Preses relīze

Jauni CLAAS četru rotoru vālotāji ar darba platumiem no 9,30 m līdz 15,00 m

Publicēts 07.09.2021.

CLAAS ir izlaidis nākamās paaudzes četru rotoru vālotājus, piedāvājot četrus, pilnīgi pārveidotus modeļus. Šai jaunajai līnijai ir zems transporta augstums; rotori, kas izcili kopē augsnes reljefu, un tie ir ērti lietojami. CLAAS ir rotējošo vālotāju vadošais piegādātājs. Atjaunotajā portfelī ir četri jauni rotoru vālotāji. Šajos, pilnīgi no jauna pārveidotajos modeļos ir daudz inovatīvu risinājumu un unikālu funkciju, kas atvieglos lauksaimnieku dzīvi. Šiem modeļiem ir augsti darbības rādītāji un tie lietotājiem nodrošinās premium klases lopbarību.

Izturīgi galvenie rāmji un patentēti teleskopiskie pleci 
Jauno LINER modeļu mugurkauls ir inovatīvs galvenais rāmis, kas izgatavots no augstas stiprības tērauda, un šī rāmja ģeometrija atgādina teleskopisko celtni. Milzīgais šķērsgriezums kombinācijā ar trapecveida profilu vienmērīgi absorbē spēkus, garantējot izcilu stabilitāti. To ir pierādījušie visaptveroši izturības testi, kas veikti uz testēšanas stenda un uz lauka. Vadības bloks, elektronikas modulis un hidrauliskie vārsti atrodas šasijas iekšpusē, kur tie ir labi aizsargāti.
Atšķirībā no iepriekšējiem modeļiem teleskopiskie pleci ir izvelkami un ievelkami, izmantojot patentētu trīspakāpju sistēmu, kas sastāv no C profila un slīdnēm un ļauj ļoti ātri pielāgot darba platumu. BUSINESS modeļos plecus ir iespējams ievilkt katru atsevišķi, savukārt TREND modeļos tos ievelk pa pāriem. Visi modeļi nodrošina lielu klīrensu līdz zemei un, pateicoties augšējai paceļamai atsaitei, arī lielu klīrensa augstumu. 
Visai sērijai darba platumi ir no 9,30 līdz 15 m, bet darba platuma diapazonu atkarībā no modeļa ir iespējams regulēt  no 3,40 līdz 4,90 m. Vāla platumu var regulēt: no 1,30 līdz 2,20 m (LINER 4700); no 1,40 līdz 2,40 m (LINER 4800) un no 1,40 līdz 2,50 m (LINER 4900). BUSINESS modeļos vāla platumu ir iespējams hidrauliski regulēt, izmantojot ISOBUS vadību, un lai strādātu optimāli ērti – terminālī var saglabāt vairākus vāla platumus. TREND modeļos vāla platumu regulē transporta pozīcijā, neizmantojot palīginstrumenti – tam tiek izmantotas atsperota svira un caurumu matrica.
Visus četrus rotorus darbina mehāniski, tātad efektīvi un tieši – ar jūgvārpstu. Tas, salīdzinot ar hidraulisko piedziņu, palielina grābšanas spēku līdz pat 50 procentiem. Visi rotori ir aprīkoti ar individuāliem berzes sajūgiem, kas pasargā tos no pārslodzes. Berzes sajūgi reaģē vienmērīgāk nekā izciļņu sajūgi un ļauj strādāt bez pārtraukuma arī maksimumslodžu laikā. Lai aizsargātu piedziņas mehānismu, vārpstas griešanās ātrums divās Y pārnesumkārbās uz galvenā rāmja ir ticis samazināts no 540 uz 350 apgr./min. Piedziņas vārpstas brīvgaitas sajūgs ir novietots tieši Y pārnesumkārbas iekšpusē, ļaujot rotoriem transporta pozīcijā brīvi griezties.
 

Jauno LINER modeļu mugurkauls ir inovatīvs galvenais rāmis, kas izgatavots no augstas stiprības tērauda, un šī rāmja ģeometrija atgādina teleskopisko celtni. Milzīgais šķērsgriezums kombinācijā ar trapecveida profilu vienmērīgi absorbē spēkus, garantējot izcilu stabilitāti. 

Atšķirībā no iepriekšējiem modeļiem teleskopiskie pleci ir izvelkami un ievelkami, izmantojot patentētu trīspakāpju sistēmu, kas sastāv no C profila un slīdnēm un ļauj ļoti ātri pielāgot darba platumu. 

Visus četrus rotorus darbina mehāniski, tātad efektīvi un tieši – ar jūgvārpstu. Tas, salīdzinot ar hidraulisko piedziņu, palielina grābšanas spēku līdz pat 50 procentiem. Visi rotori ir aprīkoti ar individuāliem berzes sajūgiem, kas pasargā tos no pārslodzes.

Rotora piedziņas korpuss ar ilgi kalpojošu vālotāja zaru vadīklu 
Priekšējo un aizmugurējo rotoru diametri, grābekļu skaits un rotoru apgriezieni ir vienādi. Tāpēc starp priekšējiem, plati grābjošiem rotoriem un aizmugures rotoriem, kas savāc lielāku lopbarības daudzumu, notiek optimāla mijiedarbība, nodrošinot maksimālu caurlaidību un vienmērīgu vālošanu. LINER 4700 rotoru diametrs ir 3,30 m, savukārt LINER 4800 modelim tas ir precīzi 3,50 m. 
LINER 4900 modelim ir 3,80 m diametra rotori un 14 grābekļi – par diviem vairāk nekā mazākiem modeļiem. Pateicoties 57 mm diametra gultņiem, grābekļus var izmantot arī ļoti lielām slodzēm. Nepārtraukti eļļotie Profi rotoru piedziņas mezgli ir hermētiski noslēgti, un tiem ir ilgi kalpojošas, nodilumizturīgas vālotāja zaru vadīklas, kas izgatavotas no kaļamā čuguna. Lielie vadīklas gultņi vienmērīgi darbojas eļļas vannā praktiski bez berzes.

Nepārtraukti eļļotie Profi rotoru piedziņas mezgli ir hermētiski noslēgti, un tiem ir ilgi kalpojošas, nodilumizturīgas vālotāja zaru vadīklas, kas izgatavotas no kaļamā čuguna.

Jauna kardāna piekare, kas kopē augsnes reljefu unikālā veidā
Visiem četriem jaunajiem LINER četru rotoru vālotājiem ir no jauna izstrādāta peldoša kardāna piekares sistēma, kas ļauj tiem veikt kustību trīs dimensijās, turklāt ar vislielāko iespējamo brīvības pakāpi, rotorus velkot pa lauku. Patentētā GRASS CARE rotoru vadības sistēma ar dubultām atsperēm nodrošina vienmērīgu rotācijas kustību pat pie lieliem braukšanas ātrumiem. Abas šīs sistēmas kopā nozīmē, ka priekšējiem rotoru riteņiem tiek uzlikts tikai 20 procenti no masas, tāpēc rotori optimāli pielāgojas augsnes reljefam. Kad rotoru placi ir nolaisti, pirmie zemei pieskaras aizmugurējie rotoru riteņi, radot reaktīvas lidmašīnas efektu: tie neļauj zariem ierakties zemē un bojāt zāles velēnu. Gan BUSINESS, gan TREND versijā priekšējos un aizmugurējos rotorus var pacelt un nolaist secīgi, izmantojot secības vadību. BUSINESS modeļiem standarta komplektācijā ir arī individuāla rotoru pacelšanas funkcija.
Visi četri rotori standarta komplektācijā ir aprīkoti ar četru riteņu šasiju. Riteņi ir izvietoti tuvu zaru rotācijas lokam, lai tie nodrošinātu vienmērīgu rotoru vadību un optimāli kopētu augsnes reljefu. Divi aizmugurējie šasijas riteņi visiem rotoriem ir brīvi rotējoši. Pēc izvēles visus četrus rotorus var aprīkot ar sešu riteņu šasiju. Pateicoties šai opcijai, aizmugurējie rotoru riteņi ir aizstāti ar svārstīgām asīm. Lai optimāli saudzētu zāles velēnu, četru riteņu šasijai var uzlikt platas riepas, kas ļauj rotoriem darboties ļoti precīzi un saudzējoši. Šāda šasija, kombinācijā ar kardāna piekari un izmantojot lielu trīsdimensiālu rotācijas kustību, izcili kopē augsnes reljefu arī uz nelīdzenas virsmas. Tas nodrošina optimālu grābšanu un minimālu lopbarības piesārņojumu.  Grābšanas augstumu var viegli nolasīt no rotoru centrālās vārpstas skalas un to ātri noregulēt, izmantojot kloķi, kas ir uz rotoriem. BUSINESS modeļiem visiem četriem rotoriem kā izvēles opcija pieejama hidrauliska grābekļu augstuma regulēšana. Šo funkciju vada no kabīnes, un ir iespējams iestatīt līdz pat četriem grābšanas augstumiem.
Grābekļu pleci ir stingri iestiprināti 20 rievu vārpstā, tiem nav brīvkustības un tie ir fiksēti, izmantojot PROFIX stiprinājumu. Grābekļus var ātri un ļoti vienkārši uzlikt un noņemt; sadursmes gadījumā tos var ātri nomainīt, savukārt integrētais iepriekš noteiktais lieces punkts nodrošina optimālu rotora korpusa aizsardzību. Dubulto zaru tinumi ir uzstādīti uz grābekļu pleciem un nostiprināti ar skrūvi, lai samazinātos lūzuma risks. Ja zari nolūstu, fiksators neļautu tiem aiziet pa gaisu. Katrs grābeklis ir aprīkots ar pieciem 9,5 mm bieziem dubultiem zariem. Skābbarības zari divās vietās ir izliekti 10 grādu leņķī, veidojot 10 mm garu galu, kas palīdz izcelt augu masu no rugājiem. Šāda konstrukcija nodrošina saudzīgu un efektīvu grābšanu un ļauj optimāli veidot vālu.

Visiem četriem jaunajiem LINER četru rotoru vālotājiem ir no jauna izstrādāta peldoša kardāna piekares sistēma, kas ļauj tiem veikt kustību trīs dimensijās, turklāt ar vislielāko iespējamo brīvības pakāpi, rotorus velkot pa lauku

Patentētā GRASS CARE rotoru vadības sistēma ar dubultām atsperēm nodrošina vienmērīgu rotācijas kustību pat pie lieliem braukšanas ātrumiem

Kompakts uz ceļa
Braukšanai pa koplietošanas ceļiem, teleskopiskos plecus var pilnībā ievilkt un salocīt 90 grādos pret galveno rāmi. 4,0 m transporta augstums tiek sasniegts, tiklīdz tiek hidrauliski nolaists galvenais rāmis, turklāt nav jānoņem grābekļi. Priekšējo rotoru piekare transporta pozīcijā nofiskējas automātiski, nodrošinot laidenu braukšanu pa ceļu. Teleskopiskiem pleciem ir automātiskas darbības transporta fiksators, un BUSINESS modeļos tos atbloķē hidrauliski. Galvenajam rāmim ir lielas riepas, diametrā līdz 1240 mm, tāpēc braukšana pa ceļu un pa tehnoloģiskām sliedēm ar ātrumu līdz 40 km/h ir droša un, apgriežoties lauka malā, tās audzē augsni. Turklāt, pat izmantojot 800/35 R22.5 riepas (tās ir lielākās galvenā rāmja riepas, kādas tirgū pieejamas), jaunā LINER četru rotoru vālotāju transporta platums joprojām ir mazāks par 3,0 m.
Jaunā divpunktu sakabe ar maksimālo 80 grādu pagriešanās leņķi ļauj veikt maza rādiusa apgriešanās manevrus. Aizmugurējo apgaismes ierīču pleci salokās uz iekšu, lai varētu veikt regulēšanu vai ar vālotāju iekļūt šaurās lauka iebrauktuvēs, un tiklīdz šķērslis ir pārvarēts, tie automātiski atgriežas atpakaļ.  

Ir uzlabotas funkcijas BUSINESS modeļiem 
TREND modeļi tiek darbināti tradicionāli un tiešā veidā – ar traktora hidroizvadiem, vai arī ar PLUS vadības ierīci (izvēles opcija) CEMIS 10 vadības pultī, izmantojot sešus izgaismotus cietos taustiņus, ar ko darbina sākotnēji iestatītās izvēles. Tas kombinācijā ar traktora sekvenciālo vadību un elektrohidrauliskiem izvadiem ļauj automatizēt funkcijas, izmantojot traktora intelektiskumu.
LINER 4800 BUSINESS un top līnijas LINER 4900 BUSINESS modeļus, pateicoties standarta komplektācijā iekļautajai Load-sensing hidrauliskai sistēmai, ir iespējams darbināt ar ISOBUS universālo termināli vai traktora ISOBUS termināli, CEMIS 700 ISOBUS termināli vai ar jauno CEMIS 100. Terminālī  CEMIS 100 ir desmit aizmugures fona cietie taustiņi un melnbalts displejs, lai operators varētu vadīt atsevišķas funkcijas un uzraudzīt to darbību. BUSINESS modeļos uz hidrauliskā bloka ir īkšķa skrūve ar ko pārslēgt hidraulisko sistēmu uz slēgtu vai atvērtu.
Pusautomātisks balsts un kronšteins uzglabāšanai ar dažādas krāsas hidraulisko šļūteņu savienojumiem atvieglo jauno LINER četru rotoru vālotāju uzstādīšanu un noņemšanu.

Modeļu diapazons

 

LINER Darba platums Rotora diametrs Grābekļu skaits
uz rotora
LINER 4900 BUSINESS 10.10 - 15.00 m 3800 mm 14
LINER 4800 BUSINESS 9.30 - 13.60 m 3500 mm 12
LINER 4800 TREND 9.30 - 13.60 m 3500 mm 12
LINER 4700 TREND 9.30 - 12.70 m 3300 mm 12