Preses relīze

CLAAS atzīmē 25 gadu CLAAS XERION sērijveida ražošanu, izlaižot šīs sērijas īpašo “tirāžu”

Publicēts 04.08.2022.

2022. gada 4. augusts, Hārzevinkela. Kad CLAAS pirms 25 gadiem tirgū izlaida XERION, lieljaudas traktoriem tas noteica jaunus standartus attiecībā par izmantošanas daudzveidību un pielāgošanās iespējām. CLAAS šo jubileju atzīmē kopā ar tirdzniecības partneriem un klientiem, izlaižot īpašus, ierobežota daudzuma traktorus.

1997. gads bija pagrieziena punkts ne tikai traktorbūvei, bet arī pašam CLAAS. 1993. gadā prezentētajam XERION 2500 šai CLAAS produkta līnijai pēc jau četriem gadiem pievienojās gan līdz tam daudzpusīgākais lieljaudas traktors, gan arī pirmais traktors ar darba rīku rāmi jeb pusrāmi, ko dēvē arī par “Huckepack”. Vēl pēc 20 gadu ilgas izstrādes CLAAS ieviesa jaunu produkta segmentu – pirmo XERION sēriju ar Caterpillar sešu cilindru dzinēju, 250 ZS un HM08 pastāvīgi mainīgo transmisiju no CLAAS. XERION traktors bija unikāls daudzējādā ziņā: četras stiprinājuma un statņu zonas, milzīga kravnesība, pagriežama kabīne un divi stūrējoši tilti ar vienāda izmēra dzenošiem riteņiem, kā arī pastāvīgu visu riteņu piedziņu. Kur vien XERION izmantoja – vai kā labi manevrējamu, krabjveidā stūrējamu un augsni aizsargājošu pašgājēju-vircas izkliedētāju, kā kompaktu pašgājēju-cukurbiešu novācēju, kā lielām platībām domātu pašgājēju-pļaujmašīnu ar reversas piedziņas trīskāršu pļaujmašīnas segmentu kombināciju vai kā jaudīgu sēšanas kombināciju ar uzkarinātu sēklu tvertni – tas  pavēra arvien jaunas pielietojuma jomas.

Universāls, efektīvs, jaudīgs un – unikāls!
Pāriešana uz ZF pastāvīgi mainīgo transmisiju sākot ar XERION 3300 modeli, kļuva arī sinonīms lielai vilcei. Tas bija 2004. gads, un tas notika tieši tajā laikā, kad parādījās “heavy-duty” intensīvie kultivatori un īsās disku ecēšas ar lielu darba platumu. Pateicoties vēl lielākai dzinēja jaudai (2007. gadā izlaistajam XERION 3800 bija 379 ZS), kā arī pateicoties lodveida sakabei aiz kabīnes, tagad bija iespējams izmantot arī liela tilpuma vircas piekabes. Šo modeļu līniju tai pašā laikā papildināja arī SADDLE TRAC variants, kur kabīne atradās virs dzinēja.

2009. gadā izstādē "Agritechnica" tiek lielā sērija XERION 4500 un XERION 5000 prezentēta kā TRAC un TRAC VC ar grozāmu kabīni, un tādējādi tiek apmierinātas paaugstinātās prasības attiecībā par dzinēja jaudu un vilci. Abus flagmaņus ar “jaudas intelektiskumu" izmanto pārsvarā tikai smagiem vai ļoti smagiem vilces darbiem, bet priekšā – ar šķeldotāju, sniega pūtēju vai ekskavatoru.

2013. gadā notiek paaudzes maiņa un pāreja uz Daimler Benz/MTU dzinējiem tiem valstu tirgiem, kuros ir stingrākas prasības attiecībā uz izplūdes gāzu emisiju (HRC tirgi). Šajā modeļu segmentā iekļaujas XERION 4000, XERION  4500 un XERION 5000. Kopš 2014. gada lieljaudas traktori pirmo reizi ir pieejami arī Ziemeļamerikā, un 2017. gadā tie jaudas klasē no 450 līdz 500 ZS Nebraskas testā uzstāda rekordus efektivitātes, zemo dzinēja apgriezienu, vilkšanas jaudas un kabīnē esošā trokšņa līmeņa ziņā

2019. gadā, pārejot uz V posma emisiju standartu, HRC tirgos tiek prezentēti jaunie XERION 4200, 4500 un 5000. Divi paši jaudīgākie XERION tagad ir pieejami arī kā TRAC TS ar četrām trīsstūrveida kāpurķēdēm. 

XERION pirmizrāde 2020. gadā Nordšleifē izraisīja starptautisku sensāciju: 24. augustā sacīkšu braucējs Kristians Menzels Nirburgringas trasē leģendāro, 20,6 km garo trasi veica 25 minūtēs un 50 sekundēs – vai atceraties? – ar otrādi pagrieztu kabīni. Ar to saistītais videoklips, kas līdz šim ir piedzīvojis gandrīz miljons skatījumu, kļuvis par absolūtu hitu automobiļiem un sportam veltītajā YouTube kanālā.

Ierobežota daudzuma jubilejas traktori
Šobrīd katru gadu no montāžas līnijas nobrauc līdz četriem simtiem XERION traktoru (pārdošanas
rādītāji pēdējo trīs gadu laikā ir dubultojušies), un tie veic savu darbu visdažādākajās pielietojuma jomās. Tie kalpo saviem lauksaimniekiem un pakalpojumu sniedzējiem Eiropas sirdī, bezgalīgajos Kazahstānas melnzemes reģionos, Ziemeļamerikas prērijās, gigantiskajās saimniecībās Austrālijā, plaukstošajās saimniecībās Āzijā un pat Dienvidamerikā, Austrālijā un Dienvidāfrikā. Līdz pat šai dienai nevienā citā traktorā nav tik perfekti apvienota daudzpusība, efektivitāte, augsnes aizsardzība un produktivitāte kā CLAAS XERION, un tāpēc augsts ir arī pieprasījums pēc lietotām mašīnām.

Lai atzīmētu jubileju, CLAAS galvenajos XERION tirgos izlaiž stingri ierobežota skaita retro versiju un tādā krāsā, kāda tā bija pirmajam XERION 2500 pirms 25 gadiem. Ierobežotā daudzuma sērija tiks demonstrēta izstādēs un to varēs iegādāties tikai XERION pastāvīgie klienti. Bez tam visi XERION, kas izgatavoti no 2022. gada augusta līdz 2023. gada augustam, saņems jubilejas uzlīmi uz kabīnes durvīm.