Preses relīze

CLAAS prezentē jauno ROLLANT 630 RC UNIWRAP

Publicēts 02.07.2024.

Paceļot veiktspējas un ilgizturības latiņu vēl augstāk: CLAAS prezentē jauno ROLLANT 630 RC UNIWRAP

2024. gada 27. jūnijs, Hārzevinkela, Meca-Voipijī. ROLLANT UNIWRAP  preses ar savu uzticamību un ilgizturību priecē lauksaimniekus jau vairākus gadu desmitus visā pasaulē. CLAAS turpina attīstīt šo praksē pārbaudīto sēriju, tagad to papildinot ar jauno ROLLANT 630 RC UNIWRAP. Galvenais akcents, to izstrādājot, bija: vairāk jaudas, vairāk komforta, zemākas procesa izmaksas un tai pašā laikā – vēl izturīgāki piedziņas komponenti, jo īpaši tām piedziņas daļām, kas pakļautas lielam nodilumam.

CLAAS ROLLANT jau gadu desmitiem ir viena no tirgū populārākajām rituļu presēm ar fiksēto kameru, jo tā ir vienkārša un izturīga. Kombinētā rituļu prese-ietinējs ROLLANT UNIWRAP ir slavena ar saviem stingrajiem, labas formas rituļiem un īsajiem apstrādes laikiem. Tagad CLAAS konstruktori šo praksē pārbaudīto produktu ir padarījuši vēl labāku: tam ir vēl mazāks nodilums, vēl labāks ietinējs, vēl optimizētākas piedziņas un vēl augstāks komforta līmenis un – tas viss ir vienai mašīnai ar augstu klīrensu un zemu smaguma centru. Turklāt ROLLANT 630 RC UNIWRAP ir pirmais UNIWRAP ar novatorisko Y-veida konstrukciju, kas 2019. gadā tika ieviesta LEXION, un kas ir CLAAS produktu ģimenes iezīme.

Produktivitāte: jauns pacēlējs un hidrauliska nažu grupas pārslēgšana 
CLAAS 1934. gadā būtiski mainīja rupjās lopbarības novākšanu, ieviešot PICK-UP preses, kas lopbarību savāc, izmantojot zarotu trumuli. Šis pamatprincips izrādījās revolucionārs, un tas tiek konsekventi pilnveidots līdz pat šai dienai. Jaunākās paaudzes pacēlējs – CLAAS Multiflow ar darba platumu 2,10 m (DIN grābšanas platums 1,90 m) – ir izstrādāts, lai ROLLANT 630 RC UNIWRAP prese-ietinējs strādātu ar vēl mazākiem ražas zudumiem un lai materiāla plūsma būtu vēl vienmērīgāka. Standarta pacēlējs ir aprīkots ar četrām, kontrolēti kopējošām zaru pamatnēm. Tā kā jaunā zaru vadīkla ir izliekta, tā patērē par 20 procentiem mazāk jaudas. Noņemamie skrēperi, kas izgatavoti no īpašas plastmasas, garantē ātru un vieglu piekļuvi apkopes darbiem. Izvēles opcija ir: 5 rindu HD pacēlējs ar maksimālu savākšanas-pacelšanas efektivitāti un nodrošina vēl lielākus braukšanas ātrumus.

Pacēlējs padod augu masu praksē jau pārbaudītajam un lielu slodzi izturīgajam ROTO CUT griešanas rotoram ar spirālveidā izkārtotiem, 8 mm bieziem dubultzariem, kas izgatavoti no divkārši rūdīta bora tērauda. Četras zaru rindas padod augu masu ar ātrumu līdz 13 800 griezieniem minūtē, izmantojot vai nu jauno 17 nažu griezējmehānismu, kuram griešanas garums ir 63 mm, vai arī caur 25 nažu griezējmehānismu ar 44 mm griešanas garumu. Nažu grupas (17/9/8/0 vai 25/13/12/0) ir elektrohidrauliski ērti pārslēdzamas no kabīnes. Visi naži ir nostiprināti katrs atsevišķi, un tie ir hidrauliski darbināmi un ievelkami centralizēti.

Ja vāli ir nelīdzeni, PRO griešanas pamatni var nolaist zemāk līdz pat 30 mm. Tas ļauj regulēt lopbarības plūsmu un novērst aizsprostojumus. Turklāt optiskā un akustiskā agrīnās brīdināšanas sistēma ļauj operatoram strādāt, cik iespējams tuvu maksimālajai preses jaudai un, augu masas apjomam ievērojami palielinoties, arī samazināt braukšanas ātrumu.

Ilgizturība: stabila piedziņa, šasija un izkraušanas platformas amortizācija
Piedziņas ķēdes vietās, kas pakļautas vislielākajam nodilumam, ir ievērojami pastiprinātas. Šie ķēdes posmi ir gan garāki, gan izturīgāki. Tas, kombinējot ar lielākiem pārnesumiem, samazina ķēžu nodilumu. Arī vadīklas, kas ir abās ķēdes spriegotājruļļu pusēs, samazina nodilumu, jo ķēde nevar ne izslīdēt, ne pārslēgties. Eļļas tvertnes tilpums, kāds paredzēts ķēžu eļļošanai, ir palielināts līdz 7,2 litriem, un tas visos darbības apstākļos ļauj strādāt ilgāk. Un tā kā eļļošanas sistēma katrai ķēdei padod tieši tik daudz eļļas, cik nepieciešams, eļļa netiek lieki iztērēta. Tas aizsargā vidi un garantē efektīvu darbību – līdz pat 14 stundām, bez nepieciešamības uzpildīt.
Jaunā centralizētā eļļošanas sistēma ir paredzēta arī smagiem un mainīgiem ražas novākšanas apstākļiem. Bez jau labi zināmajai centralizētai eļļošanas sistēmai, kā izvēles opcija ir pieejama arī paplašinātā centralizētā eļļošana PLUS, kas ieeļļo visu iesiešanas platformu. Tas nozīmē, ka apkopi var veikt vēl par 10 minūtēm ātrāk.
Lai nodrošinātu lielāku šasijas stabilitāti, it īpaši ekstremālos ražas novākšanas apstākļos, visvairāk noslogotajās vietās ir tikusi izmantota praksē jau pārbaudītā QUADRANT ķīpu preses tehnoloģija. Tērauda profili, kas tagad ir par 20 procentiem biezāki, konstrukciju stingruma ziņā ir uzticami, ilgi kalpos un var ilgstoši izturēt pat vislielākās slodzes, piemēram, tās, kas rodas ļoti mitrās kultūrās.
7. jūnijs, Hārzevinkela, Meca-Voipijī. ROLLANT UNIWRAP  preses ar savu uzticamību un ilgizturību priecē lauksaimniekus jau vairākus gadu desmitus visā pasaulē. CLAAS turpina attīstīt šo praksē pārbaudīto sēriju, tagad to papildinot ar jauno ROLLANT 630 RC UNIWRAP. Galvenais akcents, to izstrādājot, bija: vairāk jaudas, vairāk komforta, zemākas procesa izmaksas un tai pašā laikā – vēl izturīgākus piedziņas komponentus, jo īpaši tām piedziņas daļām, kas pakļautas lielam nodilumam.

CLAAS ROLLANT jau gadu desmitiem ir viena no tirgū populārākajām rituļu presēm ar fiksēto kameru, jo tā ir vienkārša un izturīga. Kombinētā rituļu prese-ietinējs ROLLANT UNIWRAP ir slavena ar saviem stingrajiem, labas formas rituļiem un īsajiem apstrādes laikiem. Tagad CLAAS konstruktori šo praksē pārbaudīto produktu ir padarījuši vēl labāku: tam ir vēl mazāks nodilums, vēl labāks ietinējs, vēl optimizētākas piedziņas un vēl augstāks komforta līmenis un – tas viss ir vienai mašīnai ar augstu klīrensu un zemu smaguma centru. Turklāt ROLLANT 630 RC UNIWRAP ir pirmais UNIWRAP ar novatorisko Y-veida konstrukciju, kas 2019. gadā tika ieviesta LEXION, un kas ir CLAAS produktu ģimenes iezīme.

Akmenscieti: smagiem rituļiem un, ja nepieciešams, lielai serdes blīvēšanai
1,25 x 1,20 m lielā presēšanas kamera darbojas, izmantojot 16 jaunākās paaudzes profilētus presēšanas veltņus. Vietās, kas  pakļautas lielam nodilumam, piedziņas vārpstu biezums ir ticis palielināts līdz 55 mm. Tas ļauj uzticami un ar pietiekamām rezervēm sagatavot arī blīvākus un smagākus rituļus, nesamazinot ilgizturību. Tas pats attiecas arī uz pastiprināto izkraušanas platformas stiprinājumu – tagad tērauda rāmis ir vēl izturīgāks.
Lai šasija būtu vēl stabilāka, it īpaši strādājot ļoti ekstremālos ražas novākšanas apstākļos, un lai tā atbilstu tendencei – pastāvīgi palielināt rituļa svaru – rāmis, it īpaši izkraušanas zonā, ir ticis pārveidots. Rāmja konstrukcija ir ne tikai stabilāka, bet arī aprīkota ar jaunu gala pozīcijas amortizāciju, kas nodrošina ātru, bet vienmērīgu darbību, turklāt saudzē mašīnu. Tāda pati tehnoloģija ir tikusi izmantota arī izkraušanas platformai. Rituļa diametru var regulēt diapazonā no 1,25 līdz 1,35 m.

Jauno ROLLANT 630 RC UNIWRAP pēc izvēles var piegādāt ar MAXIMUM PRESSURE SYSTEM PLUS (saīsinājumā – MPS PLUS). Trīs veltņu segments presēšanas kamerā nodrošina papildu spiedienu, garantējot akmenscietus rituļus ar ļoti sablīvētu serdi līdz pat ārpusei. Presēšanas procesa sākumā trīs MPS (Maksimālā Spiediena Sistēma) veltņi presēšanas kamerā izvirzās. Rituļa diametram palielinoties, veltņi tiek spiesti uz augšu līdz gala pozīcijai. Tas nozīmē, ka ritulis griežas jau no paša sākuma un tas tiek presēts tikai, sasniedzot 90 cm diametru. Spiedienu – no 60 līdz 120 bar – var brīvi regulēt no kabīnes.

Efektīvi: iesiešana rekordīsā laikā un ar mazu plēves patēriņu
Ar ļoti daudzpusīgo ROLLANT 630 RC UNIWRAP jūs varat izvēlēties, kā  rituli iesiet: ar tīklu vai ar plēvi. Plēve nozīmē lielāku skābbarības rituļa hermētiskumu, turklāt no tās var vieglāk atbrīvoties, jo nav jāņem nost iesienamais materiāls – auklas un tīkls.
Vēl viena iezīme, kas paņemta no UNIWRAP 400, ir iespaidīgais iesiešanas galds, kas, pateicoties jaunajai hidrauliskai bremzei, izmanto vēl mazāk plēves. Ātrums, kādā ritulis no presēšanas kameras nonāk līdz iesiešanas galdam, ir nepārspējams – tikai 12 sekundes. To panāk ar speciālu kinemātiku, kas atgriež pārkraušanas rampu darba pozīcijā tajā laikā, kamēr ritulis tiek pārvietots. Tālāku iesiešanas procesu paātrina ļoti lielā  36 apgr./min piedziņa.  Sešās plēves kārtās ar 52 procentu pārklāšanos var iesiet tikai 23 sekundēs. Pateicoties jaunajai hidrauliskās plēves bremzei, plēvi var iepriekš nostiept vēl vairāk, tādējādi nodrošinot vēl lielāku efektivitāti: nostiepšanu uz diviem 750 mm priekšspriegotājiem var noregulēt uz 67 vai 82 procentiem.
Nodalījumi, kur var ielikt pavisam 12 rezerves plēves ruļļus, atrodas zem lielajiem apkopes atlokiem un ir pasargāti no netīrumiem un mitruma.

 

Augsnei draudzīga un ar zemu smaguma centru
Salīdzinot ar citām rituļu presēm-ietinējiem, ROLLANT 630 RC UNIWRAP ir lielas riepas – līdz 600/55 R 26,5. Pateicoties riteņu diametru līdz 1,35 m, šī prese ir ne tikai saudzīga pret augsni un velēnu, bet ir arī ļoti labi vadāma pa ceļu un ir ārkārtīgi stabila nogāzēs. Turklāt zemais smaguma centrs atvieglo rituļa pārvietošanu.
 
Ērti vadāma ar ISOBUS un CEMIS
Jaunā ROLLANT 630 RC UNIWRAP ir intuitīvi vadāma, izmantojot CEMIS 700 termināli ar 7 collu krāsu displeju un skārienfunkciju, 10 tiešās piekļuves taustiņiem un regulēšanas riteni. Bet šo presi-ietinēju var vadīt, izmantojot arī citus piemērotus ISOBUS termināļus.
CEMIS 100 terminālis aizmugurē ir paredzēts tieši ietinēja darbināšanai – tas nodrošina ātru, vienkāršu un tiešu piekļuvi visām galvenajām funkcijām.
 
ROLLANT 630 RC UNIWRAP galvenās iezīmes:
  • Rituļa diametri ir regulējami diapazonā no 1,25 līdz 1,35 m; izvēles opcija ir MAXIMUM PRESSURE SYSTEM PLUS, kas ļauj vēl vairāk sablīvēt serdi
  • Izturīgs, ar lāzeru metināts preses veltņa korpuss un pastiprināts pārkraušanas platformas stiprinājums.
  • Izturīgāks šasijas rāmis ar 20 mm tērauda profiliem.
  • Lielas riepas ar diametru līdz 1,35 m un zemu smaguma centru, lai rituļa pārvietošana būtu vēl saudzīgāka pret augsni un būtu vēl stabilāka nogāzēs
  • Jauns MULTIFLOW pacēlējs ar samazinātu jaudas patēriņu, turklāt ir vieglāk apkopjams.
  • Lielas noslodzes griešanas rotors ar 17 vai 25 nažiem un PRO griešanas pamatni.
  • Optimizētas un pastiprinātas piedziņas ar individuāli regulējamu ķēžu eļļošanu, eļļas rezerve līdz 14 darba stundām bez uzpildīšanas un jauna centralizēta eļļošana, kas nodrošina maksimāli iespējamo ilgizturību un zemu nodilumu.
  • Iesiešana tīklā vai plēvē.