Preses relīze

CLAAS QUADRANT EVOLUTION ķīpu presei ir optimizēta materiāla plūsma un to varēs pasūtīt ar priekšā uzkarināmu smalcinātāju

Publicēts 11.08.2022.

2022. gada 11. augusts, Hārzevinkela / Meca-Vojpī. 2021. gadā izlaistajai QUADRANT EVOLUTION, sākot ar 2023. sezonu, būs jauns piedziņas mehānisms ar vēl labāk izstrādātu spararatu, un šo ķīpu presi būs iespējams rūpnīcā aprīkot ar jaunu, priekšā uzkarināmu Müthing smalcinātāju. Vēl viens jauninājums ir savācēja un POWER FEEDING SYSTEM hidrauliskā piedziņa.

20 gadi sistēmai CLAAS QUADRANT FINE CUT
CLAAS QUADRANT kopš tās ieviešanas 1988. gadā ir kļuvusi par vienu no vislabāk pārdotajām ķīpu presēm Eiropā. Lauksaimnieki ir novērtējuši šo mašīnu stabilitāti un darbības uzticamību, bet jo īpaši to zemās ekspluatācijas izmaksas. CLAAS QUADRANT kvadrātveida ķīpas izmanto visā pasaulē, un tās tiek gatavotas gan no tradicionālo kultūru, piemēram, miežu un kviešu salmiem, vai no siena, vai no zāles skābbarības, bet arī no kukurūzas salmiem un cukurniedrēm.

2002. gadā, tieši pirms 20 gadiem, CLAAS QUADRANT sērijā ieviesa novatorisko un veiksmīgo FINE CUT tehnoloģiju. Ierasto 25 nažu vietā ROTO CUT sistēmai sākotnēji izmantojot 49, bet vēlāk 51 nazi, panākot vēl nebijušu teorētisko griešanas garumu – tikai 2 cm. Ķīpas ir vieglāk sadalāmas, lai sagatavotu pakaišus, un tās ir blīvākas un uzreiz izmantojamas kā pakaiši mājputnu un govju kūtīs, tas nozīmē, īsus salmus, ko var pārdot. Pateicoties īsākam smalcināšanas garumam, FINE CUT salmi ir ievērojami labāk uzsūcoši nekā konvencionāli sasmalcinātie salmi.

Hidrauliska piedziņa pacēlējam un PFS padeves veltnim
2021. gadā prezentētajā QUADRANT EVOLUTION sērijā ir trīs pamata modeļi – 4200, 5200 un 5300. Sākot ar 2023. gadu, QUADRANT modeļiem 5200 un 5300 savācējs un POWER FEEDING SYSTEM (PFS) būs darbināmi hidrauliski. Ja 5 rindu savācējam, ko regulē abās pusēs, ātrums – 135 apgr./min – nemainās, tad PFS padeves veltņa apgriezienus ir iespējams regulēt diapazonā no 200 līdz 250 apgr./min, atkarībā no darba apstākļiem. Hidrauliskās piedziņas palielinātais pārnesamais griezes moments 1000 Nm ir pilnībā izmantojams arī tam, lai reversētu savācēju un PFS pie samazinātiem apgriezieniem.
Vēl viens jaunums ir hidrauliskie, pilnīgi automātiski salokāmie savācēja stūrējošie riteņi. Kad savācēju nolaiž, tie automātiski izvēršas, bet, kad savācēju paceļ, tie pilnīgi automātiski pagriežas uz iekšu. Tas nozīmē, ka pirms uzbraukšanas uz ceļa operatoram nav jāizkāpj no mašīnas, lai stūrējošos riteņus manuāli nolocītu un nobloķētu.
 
Lielāka spararata masa, mazāk maksimumlslodžu
Lai amortizētos maksimumslodzes (jo īpaši tad, ja vāli ir nelīdzeni) un tiktu aizsargāta preses un traktora transmisija, QUADRANT 5200 un 5300 spararata masa ir palielināta attiecīgi par 21 un 28 procentiem. Pateicoties jaunajai spieķu konstrukcijai, spararata inerce QUADRANT 5200 modelim ir palielināta par 46%, bet QUADRANT 5300 par 44%. Lai ekstremālās situācijās efektīvi aizsargātu piedziņu no pārslodzes, kā alternatīvu standarta cērpes skrūves vietā var pasūtīt berzes sajūgu, kas nodrošina vēl lielāku automātisko pārslodzes aizsardzību.
 
Priekšā uzkarināms smalcinātājs no rūpnīcas
Sākot ar 2013. gadu būs iespējams QUADRANT modeļus 5200 un 530 pasūtīt ar jaunu, Müthing priekšā uzkarināmu smalcinātāju. Šī tehnoloģija nodrošina daudz priekšrocību, īpaši pakalpojumu sniedzējiem:
  • No ķīpām nelien ārā stiebru gali, jo salmi tiek sasmalcināti, nevis sagriezti.
  • Vēlamo smalcināšanas kvalitāti ir iespējams iestatīt ar pretgriezējiem.
  • Priekšējais smalcinātājs paplašina ķīpu pielietošanas iespējas.
Rotoram, ko abās puses atbalsta masīvi, divrindu lodveida sfēriski gultņi, izmanto 88 svārstošas kustības nažus. Rotoru darbina piedziņas siksna, kas atrodas mašīnas kreisajā pusē. Smalcināšanas garumu ir iespējams laideni regulēt, izmantojot divus regulējamus pretēja virziena asmeņus, katrai pusei izmantojot 45 nažus. Rotora asmeņus un pretgriezējus ir iespējams izmantot abām pusēm, tādējādi ievērojami samazinot nodilumu un resursu izmaksas. Kad priekšā uzstādītais smalcinātājs ir aktivizēts, masas plūsma tiek aizvadīta tieši uz rotoru ar savācēja masas piespiedējruļļa palīdzību. Materiāla plūsmu ir iespējams centrēt smalcinātājrotora virzienā, izmantojot regulējamas virzītājplāksnes (tām ir divi izmēri). Priekšpusē novietotās svārsta tipa plāksnes nodrošina efektīvu aizsardzību pret sīkiem akmentiņiem.
Transporta riteņi ir standarta komplektācijā. Tas ļauj priekšā uzkarināmo smalcinātāju izjaukt un salikt mazāk nekā 20 minūtēs. Ir vēl viena priekšrocība, ko nodrošina ražotājs: visas priekšā uzkarināmā smalcinātāja dilstošās un pievienojamās daļas ir iespējams iegādāties CLAAS rezerves daļu nodaļā.
Visas funkcijas un jauninājumi īsumā:

 

  • Savācēja un POWER FEEDING SYSTEM hidrauliska piedziņa modeļiem QUADRANT 5200 un 5300.
  • Hidrauliska un automātiska savācēja stūrējošo riteņu nolocīšana.
  • Jauni, smagāki spararati un, pateicoties jaunajai spieķu konstrukcijai, modeļiem QUADRANT 5200 un 5300 ir palielināta inerce, lai izlīdzinātos maksimumslodzes.
  • Jauna pārslodzes aizsardzības sistēma QUADRANT 5200 un 5300 spararatiem.
  • Jauns, Müthing priekšpusē uzkarināms smalcinātājs ar 88 abpusējiem nažiem standartā.