Preses relīze

Jaunas iespējas ar CLAAS riepu spiediena regulēšanas sistēmām CTIC un CTIC 2800

Publicēts 24.09.2020.

CLAAS ir mainījis savu CTIC un CTIC riepu spiediena regulēšanas sistēmu pieejamību 2021. gada produktos. Tagad AXION 900 modeļiem tās var arī uzstādīt rūpnīcā pirms piegādes, savukārt traktoriem ARION 500 un ARION 600, kā arī AXION 800 un AXION 900 tās ir iespējams modificēt. Regulēšana tagad ir iespējama, izmantojot ISOBUS termināļus, un tādējādi arī izmantojot integrēto CEBIS skārientermināli.

Vadība ar ISOBUS, izmantojot CEMOS integrāciju

Regulēšana un attēlojums notiek, izmantojot CEBIS skārientermināli vai ISOBUS universālos termināļus, piemēram, CLAAS S10 vai jauno CLAAS CEMIS 700. Ja tas ir attiecīgi ieprogrammēts, tad, nospiežot pogu uz funkciju taustiņiem, kas atrodas vadības pultī uz elkoņbalsta vai uz CMOTION vadības sviras, ir iespējams pārslēgties no lauka vai pļavas uz ceļu vai otrādi. Velkamām iekārtām, piemēram, lauka miglotājam vai piekabēm, tagad ir integrēta riepās esošā spiediena regulēšanas sistēma, kas vienmērīgi vada visas asis un riteņus.

Lielajiem AXION 800 un AXION 900 sērijas traktoriem ar CEMOS ir iespējams riepu spiediena regulēšanas sistēmu (CTIC) tieši integrēt elektronisko iekārtu optimizācijas sistēmā CEMOS. Tādējādi ir pirmo reizi panākta intelektiska dinamiskā riepu iekšējā spiediena regulēšana mijiedarbībā ar citiem parametriem, piemēram, balastu, un ņemot vērā datus, ko reģistrējuši sensori, kas atrodas uz traktora.

Tas samazina riteņu buksēšanu, mazāk tiek bojāta augsne, tiek mazāk patērēta degviela un palielināta veiktspēja. Optimizācija vienmēr tiek veikta, saskaņojot ar operatoru.

Spiediena vadība ir vēlreiz tikusi fundamentāli optimizēta. Tas kas ir palicis, ir vēl nepārspētais augstais CTIC sistēmas rādītājs – gaisa plūsmas ātrums 2800 l/min visjaudīgākajā CTIC 2800 modelī. Ar 600/70 R28 un 710/70 R38 riepām spiediena palielināšanai no 0,8 līdz 1,8 bāriem nepieciešamas tikai 1 minūte un 20 sekundes. Rotējošo savienojumu un vadu blīvslēgi joprojām tiek blīvēti tikai spiediena izmaiņu laikā. Ir iespējams saglabāt arī piekabju prioritāro vadību, kā arī saglabāt vairākus agregātu profilus.

Plašāks pielietojums

CTIC 2800 koncepcija – jaudīga kompresora tieša uzstādīšana uz traktora – tagad piedāvā vēl plašāku pielietojumu. Riepu iekšējā spiediena regulēšanas sistēmā ir iespējams cenas ziņā izdevīgi integrēt vairākas saimniecības iekārtas. Vienīgais kas ir jāizdara, ir jāaprīko iekārtas ar vadiem. CTIC riepu spiediena regulēšanas  sistēmas AXION 900 Stage V sērijas lielajiem traktoriem tagad ir pieejamas arī rūpnīcas komplektācijā. Turklāt jaunās paaudzes CTIC un CTIC 2800 var tikt modificētas tā, lai tās atbilstu standarta traktoriem ARION 500, ARION 600, AXION 800, kā arī AXION 900 sērijai neatkarīgi no ražošanas gada.

 Ārējais platums mazāks par 3 m

Jaunās paaudzes CTIC, pateicoties optimizētiem spraudņu savienojumiem uz rotējošajiem devējiem,  joprojām atbilst STVZO (Ceļu satiksmes līdzekļu reģistrācijas noteikumi). TÜV izsniegts apstiprinājums vai īpaša traktora apstiprināšana nav nepieciešama. Atstājot transporta pozīcijā, vadus var viegli salikt, izmantojot ātrdarbīgās skavas, un piestiprināt pie dubļusargiem.