Preses relīze

CLAAS: izaugsme paātrinās

Publicēts 15.12.2021.

CLAAS, kas ir viens no pasaulē vadošajiem lauksaimniecības tehnikas ražotājiem, 2021. finanšu gadā ir palielinājis savus ieņēmumus par 19%, tiem sasniedzot 4,798 miljardus eiro (iepriekšējā gadā: 4,042 miljardi eiro). Peļņa pirms nodokļu nomaksas ir pieaugusi līdz 357 miljoniem eiro (iepriekšējā gadā: 158 miljoni eiro).

"CLAAS ir izdevies panākt izaugsmi, neraugoties uz ierobežojumiem piegādes ziņā un par spīti pandēmijai. Esam pat reģistrējuši ieņēmumu pieaugumu divciparu skaitļos, kā arī ievērojamu rentabilitātes uzlabošanos visos pasaules reģionos," teica CLAAS koncerna valdes priekšsēdētājs Tomass Bēks.

Pagājušā gada izaugsmes virzītājspēkiem Ziemeļamerikā un Austrumeiropā ir pievienojušies galvenie Rietumeiropas un Centrāleiropas tirgi, tostarp  CLAAS svarīgie Vācijas un Francijas tirgi. Nozīmīga izaugsme bija vērojama arī Apvienotajā Karalistē, neraugoties uz ievērojamo nenoteiktību saistībā ar Brexit.

Pētniecības un izstrādes izdevumi ir sasnieguši rekordaugstu līmeni  
Jaunu rekordu ir sasnieguši izdevumi pētniecībai un attīstībai, un tie ir 262 miljoni eiro (iepriekšējā gadā: 237 miljoni eiro). Joprojām svarīgas jomas, kurās tiek investēts, bija inovatīvās elektroniskās struktūras un lauksaimniecības procesu digitalizācija.

Augstā līmenī turpinājās investīcijas pamatlīdzekļos 138 miljonu eiro apmērā (iepriekšējā gadā: 131 miljons eiro)  Maijā pēc plašas pārbūves Lemānā tika atjaunota Nākotnes traktoru rūpnīca. Ir notikusi gandrīz nemanāma pāreja no oficiālās labības kombainu ražošanas iekārtu Harsevinkelā pabeigšanas uz otro modernizācijas posmu, kas līdz ar to ir veiksmīgi pabeigta. Tikai piecu mēnešos tika pilnībā atjaunots vairāk nekā 15 000 m² ražošanas telpu. Abu rūpnīcu ražošanas zonās tagad tiek izmantotas modernas Automātiski vadāmas transportēšanas sistēmas (AGV), kas paaugstina gan elastību, gan efektivitāti. CLAAS ir arī ievērojami paplašinājis savas ražošanas jaudas Krasnodarā, Krievijā, kur tagad ir iespējams saražot četras reizes vairāk kombainu nekā pirms pieciem gadiem.
 
Veiksmīga produktu kampaņa
Piedāvājot inovatīvus produktus, kā arī pateicoties spēcīgai pārdošanas komandai, mums ir izdevies CLAAS piesaistīt jaunus klientus un vēlreiz pārliecināt esošos. 2019. gadā uzsāktā ražas novākšanas tehnoloģiju paraugkampaņa turpinājās ar jaunās TRION modeļu sērijas ieviešanu, kurā ietilpst 20 labības kombainu tipi. Ar moto "Radīts tavai saimniecībai" tagad CLAAS piedāvā tik plašu opciju un aprīkojuma klāstu, kāds līdz šim vidējās klases kombainu segmentā nekad vēl nav bijis.. 
TBūtiskas izmaiņas notikušas arī traktoru segmentā: starptautiska lauksaimniecības žurnālistu žūrija piešķīra AXION 960 CEMOS titulu “Ilgtspējīgais 2021. gada traktors", pateicoties tā operatoru atbalstošajai pašapguves sistēmai. CEMOS pierādāmi samazina dīzeļdegvielas patēriņu divciparu skaitļa procentuālās robežās, vienlaikus ļaujot apstrādāt lielāku platību. Traktori ARION 400 ir tikuši pārveidoti, ieviešot V posma izplūdes gāzu pēcapstrādes standartu, turklāt ar vairākiem veiktspēju uzlabojošiem parametriem. Arī lopbarības novākšanas segmentā ir bijuši daudzi jauninājumi, tostarp daudzpusīga tehniska modernizācija QUADRANT lielajai ķīpu presei.

Darbaspēka pieaugums pasaulē 
Gada laikā darbinieku skaits visā pasaulē pieauga, un finanšu gada beigās tie bija 11 957 darbinieki (iepriekšējā gadā: 11 395). Vācijā darbinieku skaits pieauga par 3,5% un sasniedz 5790 (iepriekšējā gadā: 5596), bet Francijā – par 4,3%, sasniedzot 2377 darbinieku (iepriekšējā gadā: 2279). Koncerna mērogā palielinājās arī praktikantu skaits – līdz 775 (iepriekšējā gadā: 714), no kuriem 473 strādāja Vācijā (iepriekšējā gadā: 430).