KOBELCO KĀPURĶĒŽU EKSKAVATORS SK210LC-11E

 

Šis modelis, kas pārstāv daudzpusīgo un populāro 23 tonnu svara klasi, pilnībā reprezentē Kobelco klasiskās virsbūves ekskavatoru jaunāko, 11. paaudzi. Šīs paaudzes devīze ir Performance X Design – spēks un elegance! Balstoties uz Kobelco Construction Machinery (Japāna) 90 gados uzkrāto pieredzi ekskavatoru ražošanā, tā apvieno no iepriekšējām paaudzēm mantoto izturību un efektivitāti ar 21. gadsimta prasībām atbilstošām ērtībām un dizainu. 

NEMAINĪGAS VĒRTĪBAS

Spēks un izmēri. 22 - 23,5 tonnu svars. Sniedzamība līdz 10 metriem un vairāk (īpašiem darbiem var aprīkot ar Long Reach 15 m sniedzamības strēli). Līdz 90 cm platas kāpurķēdes un transportēšanas platums līdz 330 cm.

Burts „E” modeļa nosaukumā liecina, ka ekskavators ir aprīkots ar Yanmar dzinēju – jaudīgāku un EURO V atgāzu normām atbilstošu.

Kobelco SK210LC-11 ir savā klasē spēcīgākā gaitas piedziņa – braukšanas spēks 228 kN 

Degvielas ekonomija sākas no operatora! Trīs darba režīmi – standarta, smagais, ekonomiskais – ļauj pielāgot ekskavatora reakcijas ātrumu konkrētajiem darba apstākļiem. 

Netērē degvielu lieki – dzinējs automātiski atgriezīsies tukšgaitā vai pat apstāsies (pēc izvēles), ja netiks darbināta hidrauliskā sistēma. 

Arī eļļas pārplūdes sistēma strēles cilindros ļauj ietaupīt enerģiju un degvielu. Nolaižot pamatstrēli, eļļas spiediens no tās cilindriem palīdz izbīdīt kausa strēles cilindrus – enerģija tiek izmantota lietderīgi.

Kā rāda praktiskā pieredze, Kobelco SK210 modeļa degvielas patēriņš ir vidēji 9-11 l/stundā (atkarīgs no darba rakstura un slodzes, tukšgaitas īpatsvara u.c. faktoriem). 

Degvielas sistēmas aizsardzību sekmē papildu degvielas filtrs ar ūdens nostādinātāju. Savukārt par hidraulisko sistēmu rūpējas sensori, kas brīdina par eļļas piesārņojumu. Tas ir īpaši svarīgi, ja tiek izmantoti hidrauliskie agregāti.  

Domājot par hidrauliskajiem agregātiem un citiem smagiem darbiem, strēles konstrukcija savienojumu vietās ir veidota īpaši izturīga. Pastiprinājum ribas uz ārējās strēles ir standarta aprīkojums. 

 

Kobelco ekskavatoriem teicams aprīkojums iekļauts jau standarta komplektācijā – lielas un mazas plūsmas hidrolīnijas, ātrās sakabes hidrolīnija, celšanas darbu pakete (āķis, drošības vārsti, speciāls hidraulikas darba režīms), nesošās daļas aizsargplāksne u.c. 

Katram ekskavatora īpašniekam tiek piešķirta bezmaksas piekļuve KOMEXS attālinātās sekošanas sistēmai, kas sniedz informāciju par ekskavatora darba parametriem, atrašanās vietu, ļauj saņemt paziņojus par traucējumiem tā darbībā, neatļautu lietošanu u.c. 

Tagad - vēl labāks! Jaunumi un uzlabojumi. 

Kobelco ekskavatori pastāvīgi tiek pilnveidoti, ņemot vērā klientu ieteikumus, vides un drošības prasības. Arī jaunās, 11. paaudzes ekskavatori nāk ar virkni uzlabojumu, kas padara tos izturīgākus, ērtākus un efektīvākus. 

 

Plašākas komplektācijas iespējas – ja plānots strādāt ar īpaši smagiem agregātiem, SK210LC-11 var aprīkot ar par 600 kg smagāku atsvaru, kas nodrošinās labāku stabilitāti. 

Izturību smagos darba apstākļos uzlabo lielāka diametra tapa kausa sakabē. 

Pastiprināti sānu pārsegi ne tikai labāk pasargās dzinēja komponentes, bet arī būs izturīgāki pret estētiskiem bojājumiem. 

Būtisks uzlabojums hidrauliskajā sistēmā – ieslēdzot neatkarīgās gaitas režīmu, tai tiek dota prioritāte, neatkarīgi no virsbūves un strēles kustībām. Tas ļauj vienmērīgāk un drošāk pa būvlaukumu pārvietot ar āķi vai kausu paceltās kravas. 

Hidrauliskā sistēma tagad ļauj arī  atbilstoši darba apstākļiem sabalansēt eļļas plūsmu starp dažādām ekskavatora funkcijām – kas uzskatāmi ir redzams krāsainajā monitorā. (Šo regulēšanu veic dīlera servisa personāls). 

Ņemot vērā vadītāju ieteikumus, ekskavatora vadības sviras tagad ir ar īsākiem gājieniem un jūtīgākas. 

Uz ekskavatora jau ir paredzētas vietas 2D/3D sistēmas sensoru un mastu uzstādīšanai. Jūsu ziņā paliek izvēle, kurai sistēmai dot priekšroku. 

Svarīgie “sīkumi” – paralelograma tipa vējstikla tīrītājs notīra lielāku laukumu. Jumta restes ir paceļamas, lai viegli notīrītu arī jumta logu. 

Redzamību tumsā nodrošina spēcīgas “Nordic Lights” LED darba gaismas. Kā standarta aprīkojumu Latvijā uzstādām arī papildus lukturus uz kabīnes un apgaismojumu motortelpā. 

Viens no ierastākajiem “AdBlue” sistēmas darbības traucējumu cēloņiem bija pārāk ātra masas atslēgšana beidzot darbu. Tagad masas slēdzis paslēpts kastītē un dod brīdinājuma signālu, lai izvairītos no šis operatora kļūdas. 

Lielākās vizuālās un funkcionālās pārmaiņas ir skārušas kabīnes interjeru: 

Ekskavatora funkcijas tiek atspoguļotas 10” liela izmēra, krāsainā displejā. Izvēlne pieejama arī latviešu valodā. 

Navigācija pa displeju notiek ar grozāma/sagāžama slēdža palīdzību – nav nepieciešams sniegties līdz panelim un nosmērēt to. 

Visi vadības slēdži ir ar LED izgaismojumu, lai tos ērti atrastu arī tumšajā diennakts laikā. LED gaismas ir arī kabīnes interjeram.

Ekskavatora atmiņā var saglabāt nepieciešamo eļļas plūsmas un spiediena parametrus līdz 8 dažādiem hidrauliskajiem agregātiem, ko ērti var noregulēt un redzēt jaunajā displejā (šo regulēšanu var veikt operators). 

Iespējams aktivizēt PIN drošības kodu – lai ekskavatoru varētu iedarbināt tikai pareizie cilvēki. 

Trīs kameras – abos sānos un aizmugurē ar 270° virsskata (putna lidojuma) režīma iespēju – ļauj vadītajam redzēt, ka notiek visapkārt ekskavatoram. 

Pārplānots ventilācijas atveru izvietojums nodrošina labāku vēsā – vai siltā – gaisa plūsmu kabīnē. 

Pneimatiski amortizēts, apsildāms Grammer sēdeklis – tagad ar vēl vairāk regulēšanas iespējām.

Cilvēka labākajam draugam – mobilajam telefonam – ir sava glabāšanas vieta, USB pieslēgums un 12V barošanas ligzda. 

Rūpnīcā instalēts radio tagad nodrošina arī brīvroku saziņu. 

Ekskavators KOBELCO SK210 LC-11

 

SAZINIETIES AR MUMS:

Gunārs Pētersons
Produktu grupas vadītājs
KOBELCO, KUBOTA
+371 26412668
gunars.petersons@ba-machinery.lv

Edgars Megnis
KOBELCO, KUBOTA tirdzniecība
DYNAPAC produktu grupas vadītājs
Nomas vadītājs
+ 371 27897892
edgars.megnis@ba-machinery.lv