Preses relīze

Vairāk modeļu, jauna kabīne un jauns dizains:
V posma ieviešana CLAAS traktoram NEXOS

Publicēts 10.12.2021.

Jauni CLAAS specializētie traktori augļu dārziem, vīna dārziem un komunāliem darbiem

 

2021. gada 7. decembris, Hārzevinkela. CLAAS ievieš V posma emisiju standartu šauro versiju un specializēto traktoru segmentā. Jaunākās paaudzes NEXOS sērijas uzlabojumi ir arī jauna transmisija, jauna kabīne ar līdzenu grīdu, jauns dizains un jaunas modeļu klases. Turklāt šauro versiju segmentā tagad pieejamas arī tās funkcijas un MAXI CARE opcijas, kādas ir CLAAS lielajiem traktoriem – NEXOS ir gatavs visiem jūsu izaicinājumiem.
 
Ieraugot jaunos NEXOS specializētos traktorus, jūs uzreiz pamanīsit uzlaboto dizainu. Šim modernajam risinājumam ir raksturīgā "Y" veida konstrukcija, kas pirmo reizi tika izmantota pašreizējā LEXION labības kombainā, kas tika izlaists 2019. gadā, un redzama arī TRION kombainā. Raksturīgās kontūras piešķir dzinēja pārsegam dinamiskumu un nodrošina papildu stiprību. Pārveidotais kabīnes jumts nemanāmi saplūst ar "Y" veida gludajām līnijām, savukārt dzinēja pārsega saplacinātā forma uzlabo redzamību priekšā. Rūpīgi pārdomātā kopējā dizaina tālākie uzlabojumi ļāva optimizēt un mašīnā nemanāmi integrēt vidū uzkarināmo agregātu uzstādīšanas vietu, lai traktoram varētu izmantot vēl lielāku pievienojamo agregātu klāstu.
 
Pārstrukturēta modeļu sērija: vēl divi varianti un jauns augstākās klases modelis 
Tagad esošajām sērijām ir jauni nosaukumi. NEXOS sērijas VE, VL un F ar platumiem 1,0 m, 1,25 m un 1,45 m ir aizstātas ar attiecīgi tāda paša ārējā platuma modeļu sērijām S, M un L. Jaunie sērijas papildinājumi ir NEXOS XL ar ārējo platumu 1,55 metri, kā arī šaurākie, platformas tipa 1,25 metru NEXOS MD un 1,45 metru NEXOS LD, kas paredzēti augļu dārziem. NEXOS MD un LD ir pieejami tikai bez kabīnes, savukārt kabīne kā izvēles opcija ir pieejama NEXOS L un XL. 
 
Augstākās klases NEXOS 260 kabīnes tipa modelis pieejams arī NEXOS sērijām S, M, L un XL – tas  šobrīd ir viens no jaudīgākajiem šaurās versijas traktoriem tirgū. NEXOS S, M un L sērijā ir pieci modeļi ar maksimālo dzinēja jaudu diapazonā diapazonā no 75 līdz 120 ZS (NEXOS XL: četri tipi no 85 līdz 120 ZS). NEXOS MD un NEXOS LD ir četri modeļi ar jaudu diapazonā no 75 līdz 103 ZS. 
 
Jaunajam 3,6 l četru cilindru FPT dzinējam ir V posma SCR izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēma un 600 stundu eļļas maiņas intervāls. Tvertnes maksimālais tilpums ir 100 l (NEXOS S: 75 l), tāpēc degvielas pietiks jebkuram darbam un garām darba dienām.
 
Jauni transmisijas varianti ar ECO apgr./min 
Jaunajos NEXOS modeļos ir uzlabotas jau pazīstamās Powershift transmisijas ērtības un efektivitāte, un tagad  trīs diapazonos tai ir pieci pārnesumi. Divi TWINSHIFT Powershift ātrumi paredz 30 priekšupgaitas un 15 atpakaļgaitas pārnesumus, kā arī 30 atpakaļgaitas pārnesumus, izmantojot mehānisko reversēšanu. Ekonomiskajā ECO 40 km/h versijā maksimālais ātrums tiek sasniegts pie degvielas patēriņu taupošiem un zema trokšņa līmeņa 1700 apgriezieniem minūtē, kas šajā traktoru klasē līdz šim vēl nav bijis. Kas attiecas uz virzienmaiņu, tad pircēji, tāpat kā iepriekš, var izvēlēties vai nu mehānisko reversēšanu, vai ērto hidraulisko REVERSHIFT reversēšanu.
 
Jauna kabīne ar uzlabotu ergonomiku 
Kāpjot iekšā uz sailentblokiem piekarinātajā sešu statņu kabīnē, pirmais, ko uzreiz pamanīsit, ir līdzenā kabīnes grīda – tajā ir maksimāli palielināta vieta kājām un ērtāka iekāpšana un izkāpšana. Pārveidojot īpaša uzmanība ir tikusi pievērsta zonai pa labi no operatora – tā tagad ir racionālāka. Piemēram, īsā pārnesumsvira, kas ļauj ātrāk un precīzāk pārslēgt pārnesumus, un ir ērtāk iekāpt un izkāpt pa kabīnes labās puses durvīm.
4. kategorijas kabīnes filtru sistēma (atbilst standartam EN 15695), kas pilnīgi integrēta jumtā, pasargā operatoru no putekļiem, kaitīgiem aerosoliem un tvaikiem, kas rodas kultūraugu apsmidzināšanas laikā. Kārtīgi noslēgtā kabīne neļauj kabīnē nonākt kaitīgām vielām un samazina trokšņa līmeni, tāpēc operators ir pasargāts divkārši.
Pārkonfigurētajam jumtam var uzstādīt līdz pat astoņiem papildu darba lukturiem, un tagad ir iespējams izvēlēties ne tikai halogēna, bet arī LED lukturus. Augstākā līmeņa specifikācijas NEXOS ar "premium" klases LED lukturu komplektāciju ļauj nakti pārvērst dienā un turpināt darbu.
 
Praksē jau pārbaudītās funkcijas ir palikušas tās pašas
Papildus jaunajiem uzlabojumiem, kādi ir V posma paaudzes NEXOS traktoriem, ir saglabātas dažas no iepriekšējo sēriju zināmajām un praksē pārbaudītajām tehniskajām īpašībām. Tostarp arī amortizēti svārstošais un līmeni regulējošais PROACTIV multi-link  priekšējais tilts un jaudīgā darba hidraulika. Standarta padeves ātrums 87 l/min ļauj izmantot līdz pat četrus mehāniski vai elektrohidrauliski darbināmus hidroizvadus. Aizmugurējai uzkarei ir pieejams speciāls 27 l/min eļļas kontūrs. Pateicoties garajai riteņu bāzei, visi NEXOS var lepoties ar savu lielo celtspēju – līdz 3,11 t aizmugurē un līdz 2,8 t priekšā, pat izmantojot  vissmagākos darba agregātus. Standarta komplektācijā NEXOS ir aprīkots ar 540 apgr./min aizmugurējo jūgvārpstu, bet kā izvēles opcija pieejama arī divkārša 540/540E vai 540/1000 apgr./min jūgvārpsta.
 
Garantijas pagarināšana un servisa pakotnes
Visiem NEXOS modeļiem ir pieejamas MAXI CARE pakotnes, kas parasti ir saistītas ar jaudīgākajiem CLAAS traktoriem un CLAAS kombainiem. MAXI CARE Protect ietver garantijas pagarinājumu, savukārt MAXI CARE Maintenance piedāvā servisa pakotni, kuras darbības laiks ir pielāgots traktora gada noslodzei. Tas ļauj lietotājiem precīzi plānot traktora ekspluatācijas izmaksas vairākus gadus uz priekšu, tādējādi samazinot finansiālos riskus. Visi tehniskās apkopes un remonta darbi tiek dokumentēti lietotāja CLAAS connect platformā.
 
Jaunā NEXOS lieliskās inovācijas īsumā:
  • Sešas modeļu sērijas, kurā ir 35 traktori ar jaudu diapazonā no 75 līdz 120 ZS un ārējo platumu no 1 m līdz 1,55 m
  • Mūsdienīgs dizains ar jaunu, saplacinātas formas dzinēja pārsegu un jaunu kabīnes jumtu 
  • Jauns augstākās klases NEXOS 260 – viens no jaudīgākajiem šaurās versijas traktoriem tirgū 
  • Taupoši V posma FTP dzinēji ar SCR izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmu
  • Jauna sešu statņu kabīne ar praktiski līdzenu grīdu, 4. kategorijas filtru sistēmu un jauna dizaina vadības ierīcēm ar īsu pārnesumsviru un līdz pat astoņiem LED darba lukturiem kabīnes jumtā
  • Jauna Powershift transmisija ar pieciem pārnesumiem un ECO 40 km/h pie 1700 apgr./min
    MAXI CARE pakotnes ar garantijas pagarinājumu un servisa pakotnes nodrošina, ka kopējās ekspluatācijas izmaksas ir  paredzamas