Preses relīze

DANISH AGRO rekordliels apgrozījums tehnikas tirdzniecībā

Publicēts 16.02.2022.

Danish Agro Group tehnikas tirdzniecības biznesa līnijā ir izdevies sasniegt gan rekordaugstu apgrozījumu, gan rekordaugstu peļņu no saimnieciskās darbības. 

"Pagājušajā gadā mēs esam piedzīvojuši ievērojamu progresu tehnikas tirdzniecībā, un tas ir devis ļoti labus rezultātus. Apgrozījums ir pieaudzis līdz 759 miljoniem eiro, kas ir par 18% vairāk nekā 2020. gadā. Mūsu peļņa (EBITDA) no saimnieciskās darbības, atbilstoši šai attīstībai, ir 28 miljoni eiro, kas ir par 10 miljoniem eiro vairāk  nekā 2020. gadā," saka  Danish Agro izpilddirektors Henings Hārs (Henning Haahr), un turpina:

"Šī iespaidīgā attīstība lielā mērā ir saistīta ar to, ka mūsu tehnikas dīleri ir spējuši iekarot tirgus daļas visos tirgos, un jo īpaši Baltijas valstīs un Somijā. Turklāt tirgū kopumā bija vajadzīgas investīcijas, un šo vajadzību realizēt ļāva izcilā šī gada raža. Tajā pašā laikā 2021. gadā bija vērojams vispārējs tehnikas tirgus pieaugums visos koncerna tehnikas tirdzniecības uzņēmumos, kā rezultātā palielinājās mūsu tirgus daļas," viņš atzīmē.

Desmit gadi ar tehniku
Šogad aprit desmit gadi, kopš Danish Agro koncerns pirmo reizi uzsāka aktīvu tehnikas tirdzniecību. Tā sākās 2012. gadā, iegādājoties Somijas lauksaimniecības uzņēmumu Hankkija. Kopš tā laika lietas ir virzījušās ātri, un pēc Heninga Hāra domām šis lēmums ir bijis pareizs.

"Mēs esam vienīgais Dānijas agrouzņēmums, kas aktīvi darbojas tehnikas tirdzniecības jomā, un mūsu pieredze liecina, ka starp lauksaimniecības biznesu un tehnikas tirdzniecību pastāv liela sinerģija, un ne tikai digitalizācijas ziņā. Šobrīd mēs strādājam ar tehniku deviņās valstīs un esam lielākais CLAAS sadarbības partneris ar ekskluzīvu viņu produktu pārstāvniecību septiņās valstīs. Tikai dažu gadu laikā esam izveidojuši pārliecinošas pozīcijas tehnikas tirgū, un pateicoties tam, varējuši nodrošināt profesionālu un konkurētspējīgu tehnikas tirdzniecības un servisa sistēmu,” saka Henings Hārs.

Dānijas Agro grupa 2021. gadā kopumā pārdeva 2178 traktorus, 961 kombainu un 257 meža mašīnas un celtniecības mašīnas. Šobrīd Danish Agro pārstāv CLAAS Dānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, bet New Holland – Polijā un Fendt – Čehijā.

Lai iegūtu vairāk informāciju, lūdzu, sazinieties ar: 

Søren Møgelvang Nielsen
Group Communication Director, Danish Agro
Tel.: +45 2332 8274