Preses relīze

LEMKEN: Sējmašīnu kombinācija profesionāļiem

Publicēts 14.12.2021.

Minimāla vilces pretestība, integrēta kompakto disku ecēšu sistēma, ērta vadība un liela, dalīta sēklas tvertne – šāda ir jaunā LEMKEN sējmašīna Solitair DT. Līdz ar šo mašīnu profesionālās augkopības speciālists LEMKEN ir pilnībā pārstrukturējis savu velkamo sējmašīnu kombināciju segmentu, vēl lielāku uzmanību liekot uz rentabilitāti

Lai pirmajā apstrādes posmā nodrošinātu labu augsnes sablīvēšanu, jaunajam Solitair DT ir priekšā uzstādīts riepveida pakotājs, savukārt otrajam sēklas gultnes sagatavošanas posmam Solitair DT sējmašīnai tiek izmantotas kompaktās ecēšas ar salīdzinoši liela, 465 mm diametra ieliektiem sējdiskiem, kurus pret pārslodzi individuāli aizsargā atsperes. Ja nepieciešama zemāka augsnes apstrādes intensitāte, ieliekto disku vietā var izmantot vertikālos gofrētos diskus, kas mazāk iespiežas augsnē, tādējādi samazinot gan mitruma zudumus, gan nezāļu rašanos. Ja nepieciešama mērķtiecīga sēklu rindu pievelšana, aiz disku ecēšām var pievienot trapecveida pakotājveltni.

Solitair izsēšanas tehnoloģijas pamatā ir elektriski un individuāli darbināmi, pret mēslojumu izturīgi sējaparāti, un katrs no tiem padod sēklas vienam dalītājam. Sējaparāta spolītes tiek kombinētas izsējas spolīšu komplektos, lai izsējas spolītes nebūtu jāieslēdz un jāizslēdz. Izsējas spolīšu komplektus nomaina bez instrumentu palīdzības. Solitair DT uzstādītajam sējdisku stienim ir praksē pārbaudīti, paralelogrammā vadāmi OptiDisc dubultu disku sējaparāti ar dziļuma kontroles piespiedējritenīti. 

DT sēklu tvertnes tilpums ir līdz 5100 litriem, un tā ir pieejama arī dubultas tvertnes versijā. Ja Solitair DT ir dubultā tvertne, tad sējmāšīnu ir iespējams izmantot kombinētai izsējai ar mēslojumu vai lai sētu atšķirīgu sēklu materālu. Pieejami divi varianti: "viena šāviena" versijā mēslojums un sēklas tiek iestrādātas kopējā vagā, savukārt "Divu šāvienu" versija mēslojums tiek iestrādāts zem sēklām, tam izmantojot atsevišķus dubulto disku sējaparātus.

LEMKEN jaunais Solitair DT tiks izlaists tirgū četru un sešu metru platumā un to varēs izmantot 2022. gada rudens sējas sezonai.