Preses relīze

CLAAS Lemānā atklāj “Nākotnes rūpnīcu”

Publicēts 21.05.2021.

Lai veicinātu izaugsmi traktoru biznesā 

CLAAS Lemānā atklāj “Nākotnes rūpnīcu”

Hārzevinkela / Lemāna, 2021. gada 21. maijs.  Lemānā, Francijā,  pēc trīs gadu ilgas modernizācijas oficiāli uzsākusi darbu  CLAAS “Nākotnes rūpnīca”. Šī ražotne, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, ir noteikusi jaunus standartus.  

Zaļo gaismu savai jaunākajai investīcijai Lemānā CLAAS deva 2017. gadā. Ieguldījumi, kuru kopējā summa ir 40 miljonu eiro, lielākoties tika izmantoti rūpnīcas montāžas aprīkojuma un digitālās pārveidošanas pilnīgai atjaunošanai. Tas nozīmē, ka kopējā investīcija Lemānā – attīstības centrā Velizī (Vélizy) un testēšanas un validēšanas centrā Tranžē (Trangé) – kopš Renault Agriculture iegādes 2003. gadā ir aptuveni 80 miljoni eiro.

"Mūsu pilnībā rekonstruētā rūpnīca Lemānā ir pacēlusi latiņu, lai ražotu premium klases un tīklā sasaistītus lauksaimniecības traktorus," saka CLAAS koncerna valdes priekšsēdētājs Tomass Bēks. "Līdz ar to mēs esam atvēruši jaunu lappusi mūsu pastāvīgajā globālā biznesa izaugsmē". 
2019. gadā šī modernizācija tika noteikta kā "bākas projekts" Francijā ar nosaukumu ”Nākotnes rūpniecības paraugs”.

Vēstnesis digitālajā laikmetā
 

Rūpnīcas modernizācija nodrošina pilnīgi jaunas iespējas arvien sarežģītāku un individuāli konfigurētu traktoru ražošanai. Tas lika mums pārdomāt daudzus sarežģītus procesus, it īpaši iekšējās loģistikas jomā. Progresīvu virtuālās realitātes tehnoloģiju izmantošana deva iespēju rūpnīcas plānošanas posmā digitāli simulēt visus procesus pat tiem traktoru modeļiem, kas vēl nav ražošanā. Izmantojot 3D animācijas un VR brilles, tika izmēģināti neskaitāmi varianti un iziets cauri visiem montāžas posmiem, sākot ar transmisiju un dzinēju, līdz pabeigtam un testētam traktoram. Automātiski vadāmu transportēšanas sistēmu (AGV) ieviešana deva būtisku ieguldījumu ražošanas  procesa automatizācijā. 40 no šīm pilnībā automatizētajām mašīnām bez vadītāja transportē traktorus no pirmās līdz pēdējai montāžas stacijai, un tās spēj vienā reizē pārvietot līdz 20 tonnām. Tātad šīs sistēmas nodrošina pietiekamu kravnesību visām pašreizējām sērijām, kā arī nākamajiem, lielākas veiktspējas modeļiem. Līdz ar to saražoto traktoru skaits dienā palielināsies līdz 60 traktoriem dienā. Savukārt prognoze visam gadam ir 13 000 traktori  salīdzinājumā ar aptuveni 10 000 vienībām šobrīd.

Mūsdienīgas automatizētas darba vietas 
Galvenie ieguvēji no šīs pilnībā modernizētās rūpnīcas ir darbinieki. Jaunā loģistikas infrastruktūra nozīmē, ka darbiniekiem viņu ergonomiski veidotajās darbstacijās ir daudz vietas, jo pa montāžas līniju tiek piegādātas tikai tās detaļas, kas nepieciešamas uzreiz. Dažas darbstacijas ir pat aprīkotas ar austiņām, lai darbinieki varētu labāk sazināties. Turklāt dzīvelīgās krāsas un mūsdienīgā LED apgaismojuma tehnoloģija, kas atgādina dabiskos apgaismojuma apstākļus, rada uz darbu koncentrētu un patīkamu atmosfēru.

"Projektējot jauno ražotni, mūsu galvenā prioritāte bija ne tikai efektivitāte, bet arī darba apstākļi," saka CLAAS traktortehnikas vadītājs un koncerna valdes loceklis Dr Martīns von Hoiningens-Hīne. “Mēs esam panākuši būtiskus uzlabojumus attiecībā uz darbplūsmu un ergonomiku, kas ļaus labāk koncentrēties un celt mūsu darbinieku motivāciju. Tāpat kā jaunā loģistika, arī šis apstāklis ir galvenais, lai traktoru ražošana atbilstu visstingrākajiem kvalitātes standartiem.”

Šobrīd Lemānā tiek ražotas piecas traktoru modeļu sērijas ar jaudu no 75 līdz 460 ZS. Kopā ar attīstības centru Velizī, kas atrodas netālu no Parīzes, un testēšanas un validēšanas centru Tranžē, Lemānā strādā aptuveni 1000 cilvēku. Šīs ražotnes cieši sadarbojas ar citiem izstrādes centriem un rūpnīcām, piemēram, Vācijā ar CLAAS E-Systems Disenā, kā arī ar CLAAS Industrietechnik Paderbornā, kur tiek ražotas TERRA TRAC kāpurķēdes AXION 900 TERRA TRAC traktoriem un pastāvīgi mainīgās jaudas sadales transmisijas ARION 500 un ARION 600 modeļiem.

Šajā pašā laikā tiek atvērts jaunais tehnoloģiju centrs Imerē, kas atrodas netālu no Šartras, un tas nozīmē, ka CLAAS turpina nostiprināt savu klātbūtni Francijā, kas ir lielākā lauksaimniecības tehnoloģiju ražotājvalsts Eiropas Savienībā. CLAAS kopš 1958. gada ražo lauksaimniecības preses Mecā, un tagad šajā valstī strādā vairāk nekā 2200 darbinieku.

Digitālā  kampaņa "Izcilības ceļš"
Martā sociālajos medijos tika sākta video "atpakaļskaitīšanas" jeb "countdown" kampaņa, ziņojot par Lemānas rūpnīcas nodošanu ekspluatācijā. 12 videoklipos ar saukli “Izcilības ceļš” tika iezīmēta rūpnīcas vēsture, svarīgākie attīstības etapi un galvenās inovācijas. Šajos videoklipos tika iespaidīgi parādīts, kā notikusi inovatīvo  spēku piesaiste kopš rūpnīcu 2003. gadā pārņēma CLAAS. 
Bez tam CLAAS vietnes īpašajā lapā ir apskatāma traktoru rūpnīca Lemānā sakarā ar tās oficiālu darbības atsākšanu. excellence-lemans.claas.com apmeklētāji atradīs informāciju, datus un faktus par rūpnīcu, pašu Lemānu un tās vēsturi, kā arī pārskatu par vissvarīgākajiem tehniskajiem sasniegumiem un inovācijām, un to papildina pārskats par svarīgākajiem tehniskajiem sasniegumiem un jauninājumiem. Sīkāku ieskatu par rūpnīcu un tās darbiniekiem sniedz arī 360 grādu ekskursija pa rūpnīcu, attēlu galerijas un daudzie videoklipi.