Preses relīze

Lielākas veiktspējas, optimizētas vadības un samazinātas apkopes VARIO hederi

Publicēts 05.08.2021.

VARIO labības kombaina hederu modernizācijas pasākumi

Lielākas veiktspējas, optimizētas vadības un samazinātas apkopes VARIO hederi

Hārzevinkela / Turkusaintnikola, 2021. gada 5. augusts. Trim platākajiem CLAAS VARIO hederiem tagad standarta komplektācijā ir ieviestas vairākas inovācijas, kas saistītas ar veiktspēju, vadīšanu, iestatīšanas laikiem un apkopi. Kā jaunums hederiem ar darba platumiem no 10,80 m līdz 13,80 m ir pieejami mehāniski darbināmi rapšu naži.

Šobrīd CLAAS labības kombainu klāstā ir VARIO hederi darba platumos no 5 līdz 13,80 m. Modeļu modernizācijas programmas ietvaros trim lielāko darba platumu hederiem no 10,80 līdz 13,80 m tagad ir jauns papildu aprīkojums un optimizētas standarta funkcijas, tostarp jauna tītavu piedziņas sistēma un uzlabota piekļuve padeves šneka skrāpjiem.

Jaudīgi rapša atgriezēji, kuru uzstādīšanai nav jāizmanto instrumenti

Sākot ar 2022. gadu modeļiem VARIO 1080, VARIO 1230 un VARIO 1380 būs pieejami jauni rapša atgriezēji. Tiem ir mehāniska piedziņa ar integrētu pārslodzes sajūgu un par 50 procentiem lielāka griešanas jauda. Tas nozīmē, ka pat vissarežģītākās vietas – pie lauka malas, gar krūmājiem vai nogabalos, kur saaugušas nezāles, var izbraukt droši un bez problēmām. Labi pārdomāta spraudņa tipa sistēma ar ātrās atvienošanas savienojumiem ļauj rapša atgriezējus uzstādīt katrā pusē dažu sekunžu laikā, neizmantojot instrumentus. Atgriezēji ir par 33 procentiem vieglāki, tāpēc darbs ar tiem būs vēl vieglāks.
Pateicoties fiksācijas sistēmai, atvieglota ir arī labības šķīrēju uzstādīšana un noņemšana. Šķīrēji, tāpat kā iepriekš, joprojām būs  pieejami trīs versijās / garumos.

Padeves šneka augstuma regulēšana ar CEBIS
Vēl viens komforta un ērtību uzlabojums ir padeves šneka augstuma regulēšana, izmantojot CEBIS termināli. Tas ļauj operatoram uzreiz reaģēt uz mainīgajiem ražas novākšanas apstākļiem, neizkāpjot no kabīnes un vadībai izmantojot tikai pirkstus. Ar šo sistēmu ir iespējams dalīto šneku caur centrālo gultni hidrauliski regulēt 25 mm diapazonā uz augšu un 10 mm uz leju. Modernizēts ir arī augstuma regulēšanas vadības bloks, kas ir uzstādīts tieši uz hedera. Turklāt, lai kombainam varētu ieslēgt un izslēgt attiecīgos darba lukturus un hederu varētu vieglāk uzstādīt un noņemt naktī, šim vadības blokam ir pagriežams slēdzis, ko izmanto, lai šneku varētu ērti iestatīt transporta pozīcijā un tīrīšanas pozīcijā. Savukārt ar citu pagriežamu slēdzi ir iespējams laideni regulēt šneka augstumu, un jebkura šāda regulēšana tiek sinhronizēta ar to pašu funkciju CEBIS terminālī.

Turklāt ir uzlabota arī piekļuve šneka skrāpjiem – tagad tos var viegli regulēt no hedera aizmugures.

Jauna tītavu piedziņas sistēma
VARIO 1080, VARIO 1230 un VARIO 1380 modeļu priekšrocība ir arī jauna piedziņas sistēma, kas darbina tītavas, – tā nodrošina griezes momentu tieši no hidrauliskā motora. Tas ir vēl viens papildu ieguvums, jo, salīdzinājumā ar iepriekš izmantoto ķēdes piedziņu šī piedziņas sistēma praktiski neizvirzās uz sāniem. Tāpēc var izmantot visu VARIO pamatnes 700 mm regulēšanas diapazonu pat tad, ja ir uzstādīti rapša atgriezēji. Vēl viena priekšrocība ir piedziņas sistēmas apkopes intervāla pagarināšana no 100 līdz 500 darba stundām.
Jaunums ir arī no spiediena atkarīga tītavu augstuma regulēšana, kas tītavu apgriezienus automātiski pielāgo braukšanas ātrumam. Sensors mēra hidraulisko spiedienu tītavu piedziņā. Ja palielinās augu masas apjoms tiktāl, ka piedziņa vairs nespēj uzturēt nepieciešamos tītavu apgriezienus, tītavas automātiski paceļas līdz noteiktam līmenim, līdz tiek atkal panākti nepieciešamie apgriezieni. Ja spiediens samazinās, automātiskā sistēma atkal nolaiž tītavas līdz iestatītajam augstumam. Ar CEBIS ir iespējams atsevišķi iestatīt gan piedziņas griezes momenta līmeni, kāds nepieciešams vadības sistēmas palaišanai, gan pēdējo reaģējošo līmeni. Šī funkcija jau ir zināma no CLAAS sānisko lenšu elevatora hederiem CONVIO un CONVIO FLEX.