Preses relīze

CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu etalonu vidēja izmēra kombainu klasei

Publicēts 05.08.2021.

Jauni CLAAS salmu kratītāju kombaini un hibrīdkombaini  

CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu etalonu vidēja izmēra kombainu klasei

Hārzevinkela, 2021. gada 5. augusts. Tirgū izlaižot 20 jaunus TRION sērijas kombainus, CLAAS turpina 2019. gadā aizsākto ofensīvu ražas novākšanas tehnoloģiju jomā. Tā ietvaros uzņēmums vien divu gadu laikā atjauno gandrīz visu savu kombainu klāstu. Ultramodernajā TRION modeļu sērijā līdztekus piecu un sešu kratītāju kombainiem ir iekļauti arī hibrīdkombaini ar vienu rotoru vai dubultrotoriem. Turklāt ir pieejamas vairākas TERRA TRAC un MONTANA versijas. Vadoties pēc devīzes ”Radīts Tavai saimniecībai”, veidojas tāda variantu un aprīkojuma daudzveidība, kāda šajā kombainu klasē vēl nav pieredzēta.

Izkristalizējies daudzās intensīvās sarunās ar klientiem, izstrādāts sadarbībā ar lauksaimniekiem, lauksaimniecības nozarē strādājošo pakalpojumu sniedzējiem un tirdzniecības partneriem pasaules nozīmīgākajos attiecīgo kultūru audzēšanas reģionos, pilnveidots līdz perfektumam, pateicoties CLAAS izpētes un attīstības inženieru pieredzei – jaunais TRION ir vēl viens stūrakmens CLAAS kombainu attīstībā, kas nosaka jaunas mērauklas vidējas jaudas kombainu klasē.
Pateicoties unikālajai variantu un aprīkojuma daudzveidībai, nepiepildīta netiek atstāta teju neviena klientu vēlme. TRION ir vienlīdz piemērots visiem tirgiem, vai tā būtu Eiropa, Ziemeļamerika vai Dienvidāfrika, un tā klientu mērķauditorija aptver gan tradicionālus ģimenes uzņēmumus, gan uz ražošanas apjomu kāpināšanu orientētas lielsaimniecības, gan augstās tehnoloģijas izmantojošus līgumdarbu uzņēmumus. Neatkarīgi no tā, vai saimniecības apstrādājamā platība ir 200 ha vai 1000 ha gadā; neatkarīgi no tā, vai jānovāc kvieši, rapsis, kukurūza, soja vai rīsi; neatkarīgi no tā, vai apstrādājamie lauki atrodas paugurainā apvidū vai līdzenumā – mērķis ir lauksaimniekiem nodrošināt maksimālu kulšanas efektivitāti un ērtu vadību jebkurā saimniecībā un jebkādos apstākļos: TRION  –  Radīts Tavai saimniecībai

TRION atbilstību praktiķu ārkārtīgi plašajam prasību profilam visā pasaulē jo īpaši palīdz nodrošināt četri izcilības aspekti:
 • Jaunajam TRION ražas novākšanas laikā piemīt augsta līmeņa spēja pielāgoties specifiskām saimniecību vajadzībām un kultūrām, pateicoties vienkāršai un ātri veicamai kultūru maiņai, neizmantojot palīginstrumentus, kā arī dažādiem hederu veidiem un platumiem līdz 12 m vai 12 rindām. Turklāt nepārspējamas ir arī kabīnes un komforta aprīkojuma individuālās pielāgošanas iespējas, kā arī ritošā daļa un piedziņas sistēma.
 • Pateicoties TRION veiktspējai jebkādos ražas novākšanas apstākļos, kompromisi starp efektivitāti un produktivitāti pieder pagātnei. Vēl nepārspējamāku to padara praksē sevi pierādījusī APS kulšanas tehnoloģija apvienojumā ar JETSTREAM tīrīšanu, ietilpīgu graudu bunkuru un lielu izkraušanas ātrumu. Vienkāršā, efektīvā un lielu apkopi neprasošā transmisija kombinācijā ar intelektisku dzinēja tehnoloģiju un dinamisko jaudas sadalījumu DYNAMIC POWER līdz minimumam samazina degvielas patēriņu.
 • TRION precizitāte, pateicoties jaunāko tehnoloģiju izmantošanai un tādām palīgsistēmām kā CEMOS AUTOMATIC, kas ļauj automatizēt ražas novākšanas procesu, veicina veiktspējas optimizāciju un padara operatora darbu ievērojami ērtāku neatkarīgi no saimniecības lieluma.
 • TRION uzticamība ir nodrošināta, visā pasaulē veicot testēšanas pasākumus. Vienkāršas un lauksaimnieka laiku taupošas apkopes kombinācijā ar uzticamu piedziņas mehānismu, ilgākiem apkopes intervāliem un lielisku piedziņas sistēmas pārskatāmību ļauj ekonomēt laiku un aprēķināt paredzamās izmaksas.
Divas separācijas koncepcijas, trīs modeļu sērijas

Ar trim jaunajām TRION modeļu sērijām CLAAS piedāvājums līdz šim nepieredzētā daudzveidībā noklāj spektru, sākot ar piecu kratītāju kombainu ar jaudu 258 ZS, līdz pat ar dubultrotoru aprīkoto 435 ZS hibrīdkombainu. 20 jaunie modeļi ir aprīkoti ar daudzām, pašām modernākajām operatoru atbalstošām sistēmām, tie nodrošina ļoti augstu braukšanas komforta un lietotājdraudzīguma līmeni un ir izcili efektīvi.
Plašais riteņmašīnu, TERRA TRAC un MONTANA modeļu klāsts, ko papildina liels skaits dažādu hedera kombināciju, nodrošina ikvienai saimniecībai un katram darbības virzienam piemērotāko izvēli bez jebkādiem kompromisiem.

TRION būtībā ietver trīs sērijas ar salmu kratītājiem, hibrīdkombainiem un diviem kulšanas kanāla platumiem:
 • TRION 500 ar pieciem salmu kratītājiem, kulšanas sistēmu APS WALKER un kanāla platumu 1420 mm;
 • TRION 600 ar sešiem salmu kratītājiem, kulšanas sistēmu APS WALKER un kanāla platumu 1700 mm;
 • TRION 700 ar kulšanas sistēmu APS HYBRID (TRION 710 – 730 ar vienu rotoru ROTO PLUS, TRION 750 ar dubultrotoru ROTO PLUS) un kanāla platumu 1420 mm
Līdztekus jaunajai separācijas koncepciju daudzveidībai attiecīgajā jaudas diapazonā visas sērijas ir iespējams aprīkot ar jaunākajām funkcijām. Piemēram, tagad katalogā ir iekļautas ne vien sešas TERRA TRAC gumijas kāpurķēžu versijas, bet arī seši dažādi kombaini ar MONTANA līmeņošanu nogāzēs. Turklāt visi TRION ir aprīkoti ar jaunu Premium klases kabīni.

Konsekventa atbilstība visaugstākajām veiktspējas prasībām

Sākotnējo separāciju visos TRION modeļos veic APS kulšanas sistēma ar paātrinātājtrumuli (diametrs 450 mm) un liels kuļtrumulis (diametrs 600 mm), kas nodrošina vienmērīgu un lielu masas plūsmu un ļauj strādāt ilgāk. Šeit tiek saudzīgi izkulti jau apmēram 90 % graudu. Visu trīs trumuļu ātrums ir sinhroni regulējams, izmantojot kabīnē uzstādīto CEBIS. Priekškūlējs un kuļkurvis tiek regulēti ar CEBIS starpniecību paralēli un arī sinhroni. Hidrauliskā pārslodzes aizsardzība atļauj strādāt tuvu maksimālās jaudas robežai, novērš aizsprostošanos un vienlaikus pasargā no svešķermeņu radītiem bojājumiem. Daudzām dažādām kultūrām un visdažādākajiem kulšanas apstākļiem paredzētie trīs MULTICROP priekškūlēja galvenā kurvja segmenti nepieciešamības gadījumā ir vienkārši nomaināmi caur akmeņu slazdu. Galvenais kuļkurvis pēc vajadzības var tikt aprīkots ar dažādiem kurvja segmentiem, turklāt, ja nepieciešams, viens kurvja segments var būt veidots kā maināmais segments.

Atlikušo graudu separāciju TRION modeļiem 500 un 600 veic pieci vai seši salmu kratītāji ar attiecīgu separācijas virsmas laukumu 7,48 vai 6,25 m2. Šie modeļi jau standartā ir aprīkoti ar MULTIFINGER SEPARATION SYSTEM (MSS), kas vienmērīgi uzrušina salmu masu un tādējādi ievērojami palielina separācijas efektivitāti – jo īpaši tad, ja salmi ir ļoti mitri vai arī tad, ja lauks ir aizaudzis. Atlikušo graudu separācija abos modeļos -–TRION 720 un TRION 730 – tiek veikta ar viena rotora palīdzību.  Savukārt sērijas “flagmaņa modelis” TRION 750 atlikušo graudu separācijai izmanto dubultrotoru. Visiem TRION, kas aprīkoti ar APS HYBRID un ROTO PLUS, rotoru apgriezienu skaitu var mainīt no kabīnes, bez fiksētām pakāpēm un neatkarīgi no APS kulšanas sistēmas rotācijas ātruma. Hidrauliskā rotora plākšņu regulēšana (TRION 720/730: pēc izvēles – manuāla) ļauj aizvērt līdz četriem rotora segmentiem un tādējādi samazināt slodzi uz sietu sekciju, ja nākas apstrādāt sausus salmus.

JET STREAM tīrīšana ar 3D/4D līmeņošanu nogāzēs
Lai sasniegtu augstus caurplūdes rādītājus, visiem TRION ir ļoti efektīva tīrīšanas sistēma JET STREAM, kurā ietilpst turbīnventilators, hidrauliskā ventilatora ātruma variators un divkārši ventilējama pirmā kaskāde, kas nodrošina graudu sākotnēju attīrīšanu. Augšējā un apakšējā sieta kopējais laukums modeļiem TRION 500 un TRION 700 ir 5,1 m2, bet modelim TRION 600 – 5,8 m2. Pateicoties 3D tīrīšanai ar aktīvu šķērsvirzības vadību, pilna attīrīšanas jauda saglabājas arī nogāzēs līdz pat 20%. Kulšanas laikā pārvietojoties kalnā un lejup no tā, AUTO SLOPE automātiski pielāgo ventilatora ātrumu. TRION 700 gadījumā 4D tīrīšanas sistēma (izvēles opcija) nodrošina arī pastāvīgu veiktspēju, strādājot nogāzēs.
CEMOS operatoru atbalstošās sistēmas atbilstoši individuālām prasībām
Ja nepieciešams, visi TRION var tikt aprīkoti ar dažādu CEMOS AUTOMATIC un CEMOS DIALOG automātiku un operatoru atbalstošām sistēmām, kas ne vien palielina veiktspēju, bet arī optimizē efektivitāti un kulšanas kvalitāti, tādējādi atvieglojot operatora darbu.
 • AUTO CROP FLOW nosaka slodzes maksimumus sākotnējās separācijas un atlikušo graudu separācijas posmos, kā arī dzinējā, un, ja nepieciešams, kulšanas sistēmā ierobežo materiāla plūsmu.
 • CRUISE PILOT automātiski regulē kustības ātrumu trijos iepriekš izvēlētos režīmos: Kruīza kontrole (tempomāts) nodrošina nemainīgu braukšanas ātrumu; konstantas caurplūdes funkcija gādā par visu agregātu nemainīgu noslodzi pat ļoti mainīgos ražas novākšanas apstākļos, bet maksimālā caurplūde ar zudumu kontroli nodrošina konsekventu kulšanu, uzturot maksimāli iespējamo veiktspēju.
 • AUTO SLOPE pieskaņo turbīnventilatora rotācijas ātrumu, lai saglabātu stabilu tīrīšanas veiktspēju arī tad, kad TRION atrodas nogāzē.
 • CEMOS AUTO CLEANING: augšējā un apakšējā sieta ventilatora ātrums un sieta atveres tiek automātiski pielāgoti mainīgiem kulšanas apstākļiem.
 • CEMOS AUTO THRESHING: APS kulšanas sistēmas kuļsprauga un ātrums tiek automātiski pielāgoti kulšanas apstākļiem.
 • CEMOS AUTO SEPARATION: šī funkcija kombainam TRION ar APS HYBRID automātiski pielāgo rotora apgriezienu skaitu un rotora plākšņu stāvokli mainīgiem ražas novākšanas apstākļiem.

12 000 l graudu bunkurs ar iztukšošanas ātrumu 130 l/s
Lai nodrošinātu augstus caurplūdes rādītājus, ir nepieciešama arī liela izkraušanas jauda un liels graudu bunkura tilpums. Atkarībā no modeļa un versijas graudu bunkura ietilpība var būt 8000, 9000, 10 500, 11 000 vai pat 12 000 l. Iztukšošanas ātrums ir no 90 līdz 130 l/s. Pateicoties iztukšošanas torņa lielajam pagrieziena leņķim – 105°, operators var lieliski pārredzēt tā galu. Turklāt PROFI CAM, kas pieejama kā izvēles opcija, nodrošina tiešu platleņķa skatu uz transportlīdzekļa piekabi vai kravas kasti, tādējādi padarot iztukšošanu vēl prognozējamāku un precīzāku. Pateicoties pagriežamam tornim (tā ir izvēles opcija), kuru var regulēt ar daudzfunkciju sviru, ļoti precīza izkraušana ir iespējama arī braukšanas laikā.

Jaudīgi salmu smalcinātāji
Ja salmus paredzēts atstāt uz lauka, visu darbu paveic salmu smalcinātāji un izkliedētāji. Kā alternatīvu sērijveida aprīkojumā iekļautajam STANDARD CUT ar 52 nažiem modeļiem TRION 400 un 700 ar šauro kulšanas kanālu un 64 nažiem – TRION 600 ar plato kanālu, TRION var aprīkot ar salmu smalcinātāju SPECIAL CUT, kuram ir attiecīgi 72 vai 88 naži. Izkliedēšanas platumu un virzienu var regulēt manuāli vai pēc izvēles – elektriski, ar CEBIS. 
Aktīvais kliedētājs, kas pieejams lieliem darba platumiem, droši un vienmērīgi izkliedē salmus un pelavas visā darba platumā. Gan standarta, gan aktīvajam kliedētājam var būt automātiska izmešanas virziena pielāgošana, kas atkarībā no iestatītās jutības automātiski pielāgo izmešanas virzienu tā, lai nodrošinātu vienmērīgu kliedēšanu arī sānvēja apstākļos un atrodoties nogāzē.

Jauni dzinēji – pazīstama efektivitāte
Visas četras TRION modeļu sērijas ir aprīkotas ar Cummins jaunākās paaudzes sešcilindru dzinējiem: modeļiem TRION 500, kā arī TRION 640 ir Cummins B6.7 ar V posma izmešu standartu un darba tilpumu 6,7 l, savukārt modeļiem TRION 650, TRION 660 un TRION 700 – Cummins L9 ar V posma izmešu standartu un darba tilpumu 8,9 l. CommonRail agregāti jau pie neliela rotācijas ātruma (1900 apgr./min) spēj attīstīt nominālo apgriezienu skaitu, savukārt braukšanai pa ceļu apgriezienu skaits 1650 apgr./min rada mazāku troksni un ļauj ietaupīt degvielu. Visiem dzinējiem ir arī automātiskā jaudas pielāgošanas sistēma DYNAMIC POWER. Ja pilna jauda nav nepieciešama, piemēram, vālošanas laikā, dzinēja vadības mehānisms līdz nepieciešamajam līmenim samazina izejas jaudu un līdz ar to – arī iesmidzināmās dīzeļdegvielas daudzumu. Šī intelektiskā vadība vien palīdz ietaupīt līdz pat 10% degvielas izmaksu. Tam pieplusojot arī zemo dzinēja apgriezienu efektu, ir skaidrs, ka efektivitātes ziņā TRION piepilda visas uz CLAAS kombaina liktās cerības.
Dīzeļdegvielas tvertnes tilpums modeļiem TRION 500 un TRION 600 ir 600 vai 800 l, savukārt TRION 700 tas ir 800 vai 1000 l. Izplūdes gāzu attīrīšanai ir iepildāmi 80 vai 100 l AdBlue.
 

Sešas MONTANA un sešas TERRA TRAC versijas
Plašākā klāstā nekā jebkad iepriekš tiek piedāvāti TRION modeļi ar MONTANA līmeņošanu nogāzēs un TERRA TRAC gumijas kāpurķēdēm. TRION MONTANA mašīnas šasijas kompensē sānisko slīpumu līdz 18% un garenvirziena slīpumu līdz 6%. Turklāt TRION MONTANA mašīnai ir POWER TRAC pilnpiedziņa, AUTO SLOPE, kas regulē tīrīšanas veiktspēju nogāzēs, un pēc izvēles – elektriski pārslēdzama diferenciāļa bloķēšana priekšējiem riteņiem. Visām šasijas koncepcijām katram no diviem diapazoniem ir pa diviem ātrumiem.
Jaunajā TRION sērijā ar TERRA TRAC un trīs kāpurķēžu platumiem no 635 līdz 890 mm ir seši modeļi, tostarp TRION 530 TERRA TRAC ar pieciem salmu kratītājiem. Pēdējais minētais – tāpat kā TRION 700 TERRA TRAC – ar šaurajām kāpurķēdēm iekļaujas 3,29 m gabarītplatumā, bet ar 735 mm kāpurķēdēm – 3,49 m. TRION TERRA TRAC 600. modeļu sērija 3,49 m iekļaujas ar 635 mm kāpurķēdēm. Visiem TERRA TRAC modeļiem, kā arī riteņkombainiem iespējamais transporta ātrums ir līdz 30 km/h.

 

Plašs hederu klāsts no tā paša ražotāja
TRION var kombinēt ar dažādiem CLAAS hederiem. Līdztekus hederiem CERIO ar šneka tipa hederiem un fiksētu pamatni ir pieejami hederi VARIO, sānisko lenšu elevatora hederi CONVIO, kā arī salokāmi hederi. Īpaši zemu augošu kultūraugu, piemēram, zirņu vai sojas novākšanai var izvēlēties starp sēriju MAXLEX ar padeves šneku un sānisko lenšu elevatora hederi CONVIO FLEX, kas abi ir ar fiksētu pamatni. Hederu sortimentu papildina graudu kukurūzas novākšanai paredzētie CORIO un CORIO CONSPEED un SUNSPEED saulespuķu kulšanai. Turklāt attiecīgajos tirgos, piemēram, Kanādā, tiek piedāvāts SWATH UP pacēlējs. Pateicoties automātiskai hedera atpazīšanai, TRION vienmēr zina, kāds heders ir pievienots, un automātiski pielāgo nepieciešamos iestatījumus.
Padeves kamera pēc izvēles ir pieejama ar fiksētu, mehāniski vai no operatora vietas hidrauliski regulējamu griešanas leņķi. Alternatīvi ķēdes elevatoram padeves kamerai var pasūtīt arī lentes elevatoru. Līdztekus vienmērīgākai darbībai ar zemu trokšņa līmeni tas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku un prasa mazāku ieguldījumu apkopē. Turklāt pēc izvēles ir pieejams atvērts vai slēgts priekšējais veltnis. Hidrauliska hedera reversēšana arī ir iekļauta sērijveida aprīkojumā – tāpat kā jaunā „lēnās padeves” funkcija.
 

Mūsdienīga jaunākās paaudzes kabīne
Vēl viena lieta, ar ko izceļas sērija TRION, ir jaunā kabīne. Tajā ir vairāk vietas – īpaši galvas-plecu un kāju zonā, un pēc izvēles ir pieejams ādas sēdeklis, kuru var pagriezt par 30° uz abām pusēm, lai nodrošinātu optimālu sēdēšanas pozīciju. Kā papildaprīkojumu var iegādāties kāju balstus, kas ļauj operatoram ieņemt dažādas atslogojošās pozas. Pateicoties lielākam priekšējam vējstiklam un sānu logiem, un šaurākiem priekšējiem statņiem, hedera un apkārtnes pārredzamība ir izcila. 12 collu terminālis CEBIS ar kontrastainu augstas izšķirtspējas HD displeju ir lieliski nolasāms jebkādos apgaismojuma apstākļos un var ietvert trīs individuāli iestatāmas galvenās attēlojumu zonas. CEMOS DIALOG un CEMOS AUTOMATIC tagad ir integrēti CEBIS. Vadībai tiek izmantots skārienekrāns, kā arī pagriežams un nospiežams regulators. Turklāt visiem kulšanas sistēmas un tīrīšanas iestatījumiem var piekļūt, izmantojot tiešās piekļuves taustiņus labās puses elkoņbalstā. 
Termināli CEBIS un elkoņbalstu var neatkarīgi vienu no otra pielāgot operatora ergonomiskajām vajadzībām. Un ar CMOTION, kas ir pieejama kā alternatīva standarta vadības svirai, operatoram vienmēr ir pa rokai svarīgākās funkcijas ātrai reaģēšanai, turklāt tajā var saglabāt līdz septiņiem individuāliem iestatījumiem.
Lai neviena vēlme nepaliktu neizpildīta, aprīkojumu papildina dzesēšanas kārba ar tilpumu 30 l, pēc izvēles ir pieejams 360° LED lukturu komplekts un 360° loga tīrītājs.

Četras stūrēšanas sistēmas un jaunais terminālis CEMIS 1200
Klienti var izvēlēties kādu no četrām automātiskās stūrēšanas sistēmām. LASER PILOT stūrē pēc lauka kreisās malas. FIELD SCANNER ir iemontēts kabīnes jumtā un vada TRION, optiski skenējot lauka malas (iespējams izvēlēties gan kreiso, gan labo pusi) un tehnoloģiskās sliedes. Graudu kukurūzas novākšanā TRION ar AUTO PILOT palīdzību tiek stūrēts atbilstīgi CORIO un CORIO CONSPEED plūcējiem. 
Ceturtais variants ir GPS PILOT uz satelītnavigācijas bāzes. Šim nolūkam ir paredzēts jaunais terminālis CEMIS 1200 ar ekrāna diagonālo izmēru 12 collas. Tam ir 2D un 3D skatījumi, tiešsaistes uzdevumu pārvaldība un dokumentēšana ar datu eksportu, izmantojot TELEMATICS vai USB zibatmiņu, kā arī ražas kartēšana un reāllaika ražas datu rādījumi.

Pilnībā pieejams, sākot ar 2022. gada ražas novākšanas sezonu
Visi TRION modeļi jau tagad ir iekļauti Eiropas valstu tirgos piedāvātajā CLAAS produktu konfiguratorā un ir pasūtāmi 2022. gada ražas novākšanas sezonai. Savukārt Ziemeļamerikā un Krievijā to ieviešana sortimentā ir plānota, sākot ar 2023. gada ražas novākšanas sezonu.
Līdz TRION ieviešanai Krievijā tiks pilnā apjomā ražotas un pārdotas praksē pārbaudītās TUCANO sērijas 300, 400 un 500.