Preses relīze

25 gadi CLAAS TERRA TRAC Paderbornā – 35 gadu pieredze ar TERRA TRAC

Publicēts 25.05.2022.

2022. gada maijs, Harsevinkela / Paderborna. CLAAS Industrietechnik Paderbornā 2022. gada vasarā varēs atskatīties uz savu 25 gadus ilgo TERRA TRAC kāpurķēžu piedziņas sistēmu izstrādi un ražošanu, kā arī 35 gadus ilgo pieredzi ar TERRA TRAC.

1997. gada vasara bija pagrieziena punkts ne tikai labības kombainu tehnoloģijās, bet arī tirgū plaši akceptētajām augsni saudzējošajām gumijas kāpurķēdēm. Kopš tā brīža CLAAS Industrietechnik (CIT) Paderbornā izstrādātās un plaši testētās, izslīdi bloķējošas piedziņas sistēmas kāpurķēdes industrijā ir kļuvuši par nozares standartu un etalonu. 
Sākotnēji šīs kāpurķēdes bija pieejams LEXION, bet tad tās tika strauji pilnveidotas. 2004. gadā uz ritošās daļas asīm, kas līdz tam bija piestiprinātas nekustīgi, ieviesa gumijas amortizatorus. Tas ievērojami palielināja braukšanas komfortu. Kvalitatīvs lēciens bija hidropneimatiskās piekares izstrāde. Ar to 2011. gadā izcēlās jaunā TERRA TRAC paaudze, un šī piekare joprojām nodrošina izcilas komforta īpašības. Tas ļāva ievērojami uzlabot virsmas reljefa kopēšanu, turklāt tā pirmo reizi uz ceļa varēja sasniegt braukšanas ātrumu 40 km/h. 
"Pēc skepticisma, kas bija sākumā, mums ātri izdevās pārliecināt arvien vairāk lauksaimnieku un pakalpojumu sniedzēju par TERRA TRAC tehnoloģijas priekšrocībām," atceras Dr. Ulfs Leinhauzers (Dr. Ulf Leinhäuser), CLAAS Industrietechnik Paderbornas vadītājs. "Ja sākotnēji ar TERRA TRAC piedziņas sistēmām aprīkoto mašīnu skaits bija tikai nedaudz vairāk par 10 procentiem, tad šodien jau ar LEXION vien tie ir vairāk nekā 50 procenti. Ziemeļamerikā ar mūsu kāpurķēdēm tiek piegādāts vairāk nekā 70 procenti LEXION, savukārt Lielbritānijā vairāk nekā 90 procenti." 

TERRA TRAC piedziņas sistēmas tiek turpinātas izstrādāt. 2019. gadā CLAAS paplašināja savu augstas veiktspējas kombainu klāstu, ieviešot LEXION modeļus 5000/6000/7000/8000, kas pieejami ar TERRA TRAC tehnoloģiju. Tajā pašā gadā ar diviem modeļiem sākās AXION TERRA TRAC sērijveida ražošana, kas kā koncepcija tika demonstrēta Agritechnica 2017. AXION joprojām ir tirgū vienīgais pilnas piekares puskāpurķēžu traktors. 2018. gada beigās CLAAS produktu portfeli papildināja arī divi JAGUAR lopbarības kombaini ar integrētu kāpurķēžu piedziņas sistēmu. Šiem lopbarības novācējiem ir piedziņas sistēmas, kas ietver patentētu laukmalas aizsardzības sistēmu un ļauj pie apgriešanās laukmalā samazināt balstvirsmu, tāpēc TERRA TRAC ir īpaši piemērotas pļavām un citām saudzējošām platībām.
Pats jaunākais CLAAS TERRA TRAC ģimenes loceklis ir TRION. Pirmo reizi 2021. gadā izlaistajā versijā ir iespēja izvēlēties vidēja izmēra piecu kratītāju modeli ar Paderbornā ražoto TERRA TRAC. 
35 gadu pieredze: TERRA TRAC kompetence ir pieprasīta arī citās valstīs
Tomēr CLAAS pieredze ar augsni saudzējošām kāpurķēžu sistēmām ir senāka, vēl 10 gadus iepriekš, 1987. gadā. "Farm Progress Show izstādē CLAAS demonstrēja DOMINATOR CS ar divām Caterpillar kāpurķēdēm," stāsta Roberts Obermeiers-Hartmans (Robert Obermeier-Hartmann), produktu stratēģijas un attīstības nodaļas vadītājs. 

“Pateicoties mūsu pašreizējām TERRA TRAC piedziņas sistēmām, mēs esam pārgājuši uz pavisam citu līmeni. Uz lauka, un arī arvien biežāk pa ceļu, mūsu šasijas daudzējādā ziņā, un arī braukšanas komforta ziņā, ir pārākas par klasiskajām riteņu šasijām.” Tehnoloģijas un pieredzi jau daudzus gadus novērtē arī citi lauksaimnieki, ne tikai mūsu klienti. CLAAS Industrietechnik TERRA TRAC kāpurķēdes var atrast ne tikai uz pašgājējiem biešu un dārzeņu kombainiem, bet arī uz pašgājējiem un velkamajiem kartupeļu kombainiem. Citas pielietojuma jomas ir vircas izkliedēšanas tvertnes ar TERRA TRAC piedziņas sistēmām un ACTIVE DRIVE dzenošo tiltu. Pateicoties papildu "piedziņai", pietiek ar mazākas saķeres vieglāku traktoru, kam riteņu buksēšanu var samazināt pateicoties agregāta piedziņas atbalstam. Mazāks svars, mazāka riteņu izbuksēšana un lielā balstvirsma –  pateicoties šiem parametriem, augsne tiek aizsargāta vēl nebijušā veidā..

Līdz šim CLAAS Industrietechnik Paderbornā ir saražojis un tirgū izlaidis 35 000 TERRA TRAC ritošo daļu.

Īsumā par Paderbornas TERRA TRAC tehnoloģijas pavērsieniem

 • 1997: TERRA TRAC ieviešana CLAAS LEXION labības kombainiem
 • 2004: Gumijas amortizatoru ieviešana, lai uzlabotu braukšanas komfortut
 • 2006: 2. paaudzes TERRA TRAC ar pastiprinātu viengabala rāmi  jaunajam LEXION 600
 • 2011: Hidropneimatiskās piekares un 40 km/h maksimālā ātruma ieviešana
 • 2017: AXION TERRA TRAC kā koncepcija Agritechnica
 • 2018: Divu JAGUAR TERRA TRAC modeļu ieviešana ar unikālu laukmalas funkciju
 • 2019: Divu AXION TERRA TRAC modeļu sērijveida ražošanas uzsākšana
 • 2019: LEXION 5000/6000/7000/8000 prezentācija ar desmit TERRA TRAC modeļiem
 • 2021: TRION sērijas ieviešana ar sešiem TERRA TRAC modeļiem
 • 2022. gada februāris: no montāžas līnijas Hārzevinkelā nobrauc simtais JAGUAR TERRA TRAC
 • …nākamā pietura: Agritechnica 2023

CLAAS piedāvā TERRA TRAC šasijas šādām sērijām:

 • AXION TERRA TRAC 930/960
 • JAGUAR TERRA TRAC 960/990
 • LEXION 5000/6000/7000/8000
 • TRION 500/600/700