Preses relīze

AXION 900 Stage V ar CEMOS un CTIC

Publicēts 24.09.2020.

Vilkšanas jauda, efektivitāte un komforts – visas šīs trīs CLAAS AXION 900 lielo traktoru sērijai raksturīgās pazīmes ir zināmas jau kopš to ieviešanas 2011. gadā. Šie traktori atbilst V posma izplūdes gāzu emisijas standartam, un tagad tiem ir arī CEMOS – pirmā interaktīvā atbalstošā sistēma, kas, pateicoties standartā uzstādītajai CTIC riepu spiediena regulēšanas sistēmai, savā jomā ir līdere. Un tas nozīmē jaudas un mākslīgā intelekta apvienojumu visaugstākajā līmenī.

Efektīva emisijas kontrole un pastāvīga jauda

AXION 900 un AXION 900 TERRA TRAC V posma modeļos izmanto praksē pārbaudīto FPT 8,7 litru sešcilindru dzinēju Cursor 9. Emisijas kontroles sistēmai tiek lietota SCRoF ar AdBlue iesmidzināšanu un izmantots lielāks filtrs un palielinātas reaģējošās virsmas. Izplūdes gāzu recirkulācija joprojām nav nepieciešama. Pie 1800 apgr./min dzinējs atkarībā no modeļa attīsta maksimālus ZS – no 325 līdz 445. Pateicoties praksē pārbaudītajai CLAAS zemo apgriezienu koncepcijai, maksimālais griezes moments no 1600 līdz 1860 Nm ir pieejams jau pie 1400 apgr./min. Tā kā šajā koncepcijā nav papildjaudas sistēmas, pilna jauda, ja tā nepieciešama, ir pieejama jebkuram darbam. Uzticamā un efektīvā pastāvīgi mainīgā CMATIC transmisija nodrošina arī to, ka pilns griezes moments ir izmantojams visos ātrumos – sākot no 0,05 līdz 50 km/h. Četri automātiski izvēlētie mehāniskie diapazoni ļauj sasniegt augstu kopējo efektivitāti. Maksimālo ātrumu 50 vai 40 km/h ir iespējams sasniegt ar degvielu taupošiem 1470 -1400 apgr./min. Brīvgaitas ātrums zems – tikai 650 apgr./min. Operators var atkarībā no veicamā darba izvēlēties kādu no trim virtuālajiem diapazoniem.

Maksimālā saķere ar riteņiem un kāpurķēdēm

AXION 900 sērijai kopš 2017. gada uz aizmugurējā tilta tek izmantoti riteņi, kuru izmēri ir līdz 44 collām. Tas kopā ar 3,15 metru garenbāzi vienmēr ir nodrošinājis ļoti labu jaudas pārnesi uz zemi.
Jauna iezīme ir rūpnīcā uzstādītais CLAAS CTIC riepu spiediena regulēšanas sistēmu priekšaprīkojums. Izmantojot CTIC 2800 papildu kompresoru ar gaisa padevi 2800 l/min, riepu iekšējo spiedienu ir iespējams ātri noregulēt atbilstoši traktoram un – ja tas ir attiecīgi aprīkots – pievienotajam agregātam. Regulēšanas sistēma ir pilnīgi saderīga ar ISOBUS, tāpēc tā ir integrēta AXION 900 CEBIS terminālī. Ja vēlaties, ISOBUS agregātus var vadīt un kontrolēt ar  S10 termināli. Funkciju taustiņus var brīvi un individuāli piešķirt traktora un agregāta funkcijām.
Tā kā statiskās masas sadalījums ir 50/50 un pašmasa ir 12,5 t, tad papildu balasts nepieciešams vienīgi smagai vilkšanai. AXION 900, braucot pa jebkādu reljefu, ir drošs arī bez balasta. Maksimālais pieļaujamais svars ir 18 t. Modeļu sērija, kurā ir piecas riteņmašīnas, ko papildina 2018. gadā ieviestie AXION 930 TERRA TRAC un AXION 960 TERRA TRAC, tagad arī atbilst V posma emisijas standartam. Pasaulē pirmie pilnas piekares puskāpurķēžu traktori, kas ir pilnas kāpurķēžu traktora un standarta traktora kombinācija, ir izcili gan uz lauka, gan pļavās, gan uz ceļa. Vieglākie kāpurķēžu traktori šajā jaudas klasē paplašina universālo pielietojuma diapazonu – tos var izmantot gan lai apstrādātu vieglas un vidēji smagas augsnes, strādātu ar rindsējmašīnām un novāktu ražu, lietojot iekrāvējpiekabi, gan arī tos izmantot, lai veiktu tādus speciālus darbus, kā piemēram, vircas iestrādi, lietojot šļūteni. Aktīva iesaiste kāpurķēžu vadībā nodrošina precīzu stūrēšanu – tādējādi tiek saudzēta augsne un apgriešanās laikā tā netiek izdangāta. Pateicoties 16,5 t pašmasai, maksimālais pieļaujamais kopējais svars ir 22 t – pat braucot pa ceļiem ar ātrumu līdz maksimālajiem 40 km/h. Pat tad, ja AXION aprīko ar visplatākajām 890 mm kāpurķēdēm, tas nepārsniedz ārējo platumu 3 m. Tāpēc ar to drīkst braukt pa koplietošanas ceļiem.

Lielāks intelektiskums un efektivitāte, izmantojot CEMOS: pirmo reizi ar riepu spiediena regulēšanas sistēmu CTIC

AXION 900* sērijas traktoriem kā izvēles opciju var uzstādīt  CEMOS, kas tika ieviesta 2018. gadā. Tā ir izvēles opcija arī ARION 500, ARION 600 un AXION 800 sērijām. CEMOS ir pieejams kā papildaprīkojums visiem AXION 900 riteņtraktoriem, kas aprīkoti ar CEBIS. Tā ir pirmā interaktīvā operatora pašapguves atbalstošā sistēma un mašīnas optimizācijas sistēma traktoros, kas ļauj salīdzinājumā ar manuālu traktora un agregāta regulēšanu ievērojami paaugstināt efektivitāti. Sākotnējā praktiskā pieredze augsnes apstrādē liecina par divciparu ietaupījumiem dīzeļdegvielas patēriņā vai tāda paša lieluma platības pieaugumā. Iespējama arī abu parametru optimizācija. CEMOS ņem vērā ne tikai traktoram raksturīgos rādītājus, piemēram, balastu un dzinēja spiedienu, bet arī aprīkojumu, piemēram, vilces pastiprinātājus. Tas arī ļauj optimizēt dažāda tipa arklu iestatījumus, jo kā palīgu operators var izmantot uzkrātos datus par aršanu.
AXION 900 riteņtraktori ar V posmu ir arī pirmie traktori, kas kombinē CEMOS ar rūpnīcā uzstādīto CTIC riepu spiediena regulēšanas sistēmu. Tas pirmo reizi dod iespēju darba laikā intelektiski un dinamiski regulēt iekšējo riepu spiedienu, to optimāli saskaņojot ar pārējiem jau minētajiem rādītājiem un interaktīvi to saskaņot ar operatoru. Tas šobrīd padara CEMOS par visapķērīgāko un efektīvāko traktoru optimizētāju izmantošanai uz lauka. CEMOS  lietošana ir ļoti vienkārša, it īpaši tādēļ, ka šī sistēma aktīvi meklē iespējamos uzlabojumus un sniedz operatoram ieteikumus. Operators vai nu apstiprina ieteikumus vai liek CEMOS piemeklēt alternatīvas optimizācijas iespējas. 
CEBIS standarta aprīkojumā ietilpst 12 collu, ar ISOBUS saderīgs, augsta kontrasta krāsu CEBIS terminālis, ko vada ar pagriežamu/ piespiežamu slēdzi vai izmantojot skārienekrānu. Lai varētu izmanot GPS PILOT, mainīga daudzuma piemērošanu (dozēšanu) un daļēja platuma vadību, ir iespējams pievienot S10 termināli. Izmantojot CEBIS, ir iespējams vienlaicīgi saņemt attēlojumus no 6 iespējamām kamerām. Parastajā CIS+ konfigurācijā – bez CEBIS un bez CMOTION daudzfunkcju sviras – S10 terminālis ļauj izmantot ISOBUS lietojumprogrammas un veikt ar daļēja platuma vadību saistītus darbus.

Komforts tagad ir vēl lielāks

Pateicoties četru punktu kabīnes piekarei un izvēloties aktīvo balstiekārtu, ventilējamo vadītāja sēdekli un priekšējā tilta amortizēšanu ar 90 mm gājienu, kā arī automātisko slodzes un bremzēšanas kompensāciju, AXION 900 piedāvā pašu augstāko komforta līmeni. Jaunā komplektācija, kurā izmantota āda (polsterēta, ar ādu apvilkta stūre, tāds pats ir arī vadītāja un pasažiera sēdeklis un elkoņbalsti), nodrošina "premium" atmosfēru un uzlabo labsajūtu, it īpaši garās darba dienās. 
Platais, izliektais aizmugurējais logs ļauj operatoram teicami pārredzēt agregātus. Šis aizmugurējais logs var arī tikt ietonēts vai apsildāms – atkarībā no izvēles opcijas.

Pastiprinātājs jaudas hidraulikas sistēmai Power Beyond

Pateicoties 11 t celtspējai aizmugurē un 5 vai 6,5 t celtspējai priekšā, AXION 900 joprojām ir viens no jaudīgākajiem smagatlētiem savā klasē. 220 l/min plūsmas ātrums, kas pieejams kā izvēles opcija papildus standarta 150 l/min plūsmas ātrumam, tagad ir ticis papildināts ar LS pastiprinātāju. Power Beyond režīmā tas nodrošina vēl ātrāku un precīzāku plūsmas ātruma pielāgošanos pievienotās iekārtas vajadzībām.